ÇAĞATAY YOLDA İLE GAP GEZİSİ / 7 gece 8 gün
04-11 Mayıs 2018
GAZİANTEP, BİRECİK, HALFETİ, ŞANLIURFA, BALIKLIGÖL, GÖBEKLİTEPE, HARRAN, MARDİN, KASIMİYE MEDRESESİ, DEYRUL ZAFRAN MANASTIRI, MİDYAT, HASANKEYF, ADIYAMAN, NEMRUT..
 
nemrut-dagi-milli-parki.jpg
 
Güneydoğu'nun en güzel köşeleri, doğal güzellikler, asırlık medeniyetler.. Sular altında kalan Halfeti, kalacak olan Hasankeyf.. Yöre insanının misafirperverliği, yaşamları, gelenekleri, lezzet dolu yemekleri.
Bambaşka bir yolculuğa tanıklık etmeye hazır mısınız...
 
120-2-2.JPG
 
 
Gezi Hareket Yer ve Saatleri:
 
1.GÜN / 04 Mayıs CUMA GECESİ
20:00 İncirli Ömür Köprüsü / Mado Önünden Hareket
20:30 Mecidiyeköy Işıklar / Teknosa Önü Hareket
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü Hareket
Yol Güzergahımız gidiş ve dönüşte İzmit, Adapazarı, Bolu, Ankara rotasında ilerleyecektir. Bu noktalardan geçiş yolu üzerinden de sizleri alıp bırakabileceğiz. (İsteyen konuklarımız kendi imkanlarıyla Gaziantep'e Uçakla gelebilirler.)
 
2.GÜN / 05 Mayıs CUMARTESİ / İSTANBUL - GAZİANTEP
Sabah 11:00 civarında GAZİANTEP'e varış. Gaziantep lezzetlerinden oluşan Öğle Yemeğimizi yedikten sonra öncelikle Zeugma'dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Arkeoloji Müzesini geziyoruz.
 
b1-12.jpg
 
Sonrasında Gaziantep'in el sanatları ve bakır işçiliğini görüp alışveriş te yapılabilecek Gümrük Han'a geçiyoruz. Panoramik olarak Gaziantep Kalesini de görüp, Gaziantep'e özel Menengiç Kahvesinin tadına bakmak için kısa bir mola vereceğiz.
 
g3.png
 
Ardından baklavaları, kuruyemiş, salça gibi ürünleriyle ünlü çarşılarında serbest zaman geçirip Gaziantep'teki otelimize varıyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Gaziantep'te ki otelimiz 4*lı Novotel'de vb.
 
3.GÜN / 06 Mayıs PAZAR / BİRECİK & HALFETİ & ŞANLIURFA
Sabah Gaziantep'teki otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. 1 saat sürecek yolculuk sonrası BİRECİK'e varıyoruz. Burada nesli tükenmekte olan ve Dünyada sadece Birecik ve Fas'ta görülebilen Kelaynak Kuşlarını göreceğiz. Ardından 45 Dakikalık bir yolculuk ile HALFETİ'ye gidiyoruz. Büyük bir bölümü sular altında kalmış Savaşan Köyü, Mağara Evleri, Muhteşem Bir Baraj Gölü'nü, Mavi ve Yeşilin birbirine karıştığı manzarayı yaklaşık 1 saat sürecek Tekne Turu ile gezeceğiz.
 
120-2.JPG
 
Öğle Yemeğimizde Halfeti de göl kenarında bölgeye özel Şaput Balığı yiyoruz. Halfeti gezisi sonrası otobüsümüz ile ŞANLIURFA'ya gideceğiz. (1,5 saat) Urfa'ya varışımızla birlikte Eyüp Peygamber'in makamını ve Balıklı Gölü ziyaret ederek konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimiz 5*lı Nevali, El Ruha vb. veya Hilton Garden İnn'de vb.
 
img_2428_e.jpg
 
4.GÜN / 07 Mayıs PAZARTESİ / HARRAN & GÖBEKLİTEPE & ŞANLIURFA
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Konik Kubbeli Evleriyle ünlü HARRAN'a geliyoruz.(Yaklaşık 45 dakika)
 
heranharran_2-likodulu-2.JPG
 
İslam tarihinin en eski camisi olan Harran Ulu Camii ve avlusundaki İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), 22 metre yükseklikteki Harran Höyüğü gibi birçok noktayı gezip burada yerel bir eve konuk olup, yöresel kıyafetlerimizi giyip fotoğraflar çektirip, mırra kahvesinin de tadına bakacağız.
 
10649107_771128423003220_7968816294264644563_o.jpg
 
turkey-commagene-harran-002.jpg
 
Gezimizin ardından Şanlıurfa merkezde öğle yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman. Göbeklitepe şu an için ziyarete kapalı görünüyor. Gezi tarihimize kadar açılması halinde, Göbeklitepe'ye gidiyor, rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve tekrar merkeze dönüyoruz.
 
gobekli1-1.jpg
 
ss-4.JPG
 
Şanlıurfa Merkezde, Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, panoramik olarak Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılar, filmlere konu olmuş Gümrük Han'da çay-kahve molası, Alışveriş için serbest zaman sonrası gezimizi tamamlıyoruz. 
 
urfa.jpg
 
Akşam isteyen konuklarımızla birlikte ekstra olarak Sıra Gecesine gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
5.GÜN / 08 Mayıs SALI / MARDİN
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında MARDİN'e geçeceğiz. 2 saatlik bir yolculuk sonrasında Mardin'e varışımızla birlikte gezeceğimiz ilk nokta Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Süryani ve Ortadoks Patriklerinin evi olarak kullanılan Deyrul Zaferan Manastırı'na gidip geziyoruz.
 
263-lg.png
 
Mardin'de Eski PTT, Tarihi Çarşılar, Dar sokaklardaki kemerli geçişlere sahip Abbaralar, Camiler, Alışveriş için serbest zamanımızın sonrasında Mardin'de ki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimiz Kaya Ninova veya 4*lı Hilton Garden İnn veya  Otel'de. vb.
 
1_1425_5.jpg
 
6.GÜN / 09 Mayıs ÇARŞAMBA / HASANKEYF & MİDYAT
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1 saat ,40 dk. sürecek yolculuk ile HASANKEYF'e doğru yola çıkıyoruz. Oldukça gündemde olan Ilısı Barajı'nın suları altında kalacağı için ziyaretçi akınına uğrayan bu bölgede Camiler, Türbeler, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Mağara Evleri görülecek yerler arasında.
 
hasankeyf-bridge.jpg
 
Hasankeyf Gezimizin ardından MİDYAT'a geçiyoruz. (Yaklaşık 40 dk.) Midyat'ta alacağımız öğle yemeği sonrası bölgeyi gezeceğiz. Sıla Dizisi ile ünlü Konak (Midyat Konuk Evi), tarihi ara sokaklar, gümüş ve telkâri alışverişi için çarşılarda serbest zaman sonrası 1 saatlik yolculuk ile Mardin'deki otelimize geri dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama yine Mardin'deki otelimizde…
 
7.GÜN / 10 Mayıs PERŞEMBE / ADIYAMAN & NEMRUT & İSTANBUL
Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. 4 saat sürecek yolculuk ardından ADIYAMAN'a varış, kısa bir şehir gezisi ve Adıyaman'da Öğle Yemeği yiyoruz. Yemekten sonra Adıyaman Merkezde otobüsümüzü bırakıp, özel minibüsler ile NEMRUT DAĞI'na çıkacağız. Minibüslerle yapacağımız bu yolculuk sırasında yolda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı'nı da göreceğiz. Nemrut Dağı'na varışımla birlikte karşılaşacağımız muhteşem manzaranın yanısıra I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz.
 
10300660.jpg
 
Ve sonrasında Nemrut Dağı'ndan minibüslerimiz ile inerek Adıyaman Merkezde bizleri bekleyen otobüsümüz ile İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. (İsteyen konuklarımız bugün kendi imkanlarıyla Adıyaman'da konaklayıp sabah uçağıyla Adıyaman'dan dönebilirler. Adıyaman konaklamalarına yardımcı olunacaktır.)
 
8.GÜN / 11 Mayıs CUMA / İSTANBUL
Sabaha karşı 08:00 civarlarında İstanbul'a varış ve gezimizin sonu…
 
Gezi Ücreti: 2 kişilik odada kişibaşı konaklama 1590 TL
Tek Kişilik Oda Farkı: +375 TL
 
Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:
- İstanbul çıkış ve dönüşlü Otobüs Ulaşımı
- 1 gece Gaziantep, 2 gece Şanlıurfa, 2 Gece Mardin Otel Konaklaması
- 6 adet Sabah Kahvaltısı (ilk gün otobüste paket olarak)
- 5 adet Akşam Yemeği (Otellerimizde / Son gün dönüş yolunda dahil değildir.)
- Tüm Şehir ve Çevre Gezileri
- Halfeti'de Tekne Turu (Normalde ekstradır, Ailemiz için ücretsizdir.)
- Nemrut Dağı Minibüs Çıkışı
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- TÜRSAB Zorunlu Sigorta
 
Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:
- 6 adet Öğle Yemeği (Bölgesel şartlar ve zamanlama nedeniyle toplu hareket edilecektir ve gezide nakit olarak toplanacaktır.) 250 TL.
- Şanlıurfa'da Özel Sıra Gecesi Eğlencesi.
- Müze Girişleri
- Yemeklerde alınan içecekler 
- Programda belirtilmeyen Tüm özel harcamalar
 
maxresdefault-9.jpg

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar