8162658-1.jpg

 

13-19 Temmuz 2018 / 6 gece 7 gün / THY ile

 

Loire Nehri Vadisi'nin vadettiği masalsı atmosfer , İhtişamlı Şatolar , Normandiya Kıyıları, Brötanya Yarımadası,  Medcezir doğa olayını en iyi gözlemleme fırsatı sunan Mont Saint Michel ,

Jeanne D'Arc'ın diri diri yakıldığı şehir meydanı ,

Ressam Monet'in Evi -Bahçeleri , çiçeklerle bezenmiş ortaçağ kasabaları …

 

1.GÜN / 13 Temmuz Cuma / ISTANBUL – PARİS – LOİRE VADİSİ / CHAMBORD ŞATOSU – BLOİS ŞATOSU VE BLOİS

Sabah 04:00 Atatürk Havalimanı Dışhatlar gidiş terminalinde buluşma. THY'ye ait TK1821 sefer sayılı uçuş ile Paris'e saat 06:55'te uçuş. Yerel saat ile 09:35'te varışımızın ardından gürük ve bagaj işlemleri sonrası bizleri bekleyen aracımız ile Loire Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası vadinin en büyük şatosu olan Chambord Şatosu'na geliyoruz. Dünyadaki en görkemli şatolardan, 440 odası, 90 salonu, 40 çini sobası ve 365 bacası bulunuyor.

 

1368698-1-chambord-satosu.jpg

 

Yapımında 18.000 işçi çalışmış. Bahçesindeki 32 kilometrelik duvar Fransa'da rekora sahip. İtalyan mimarisi ile Fransız ortaçağ mimarisinin izlerini taşıyor. Daha önceleri kale iken sonrasında kralın av mekanına dönüşüyor. Gezimizi tamamladıktan sonra 20 dk. Mesafedeki Blois şehrine devam ediyoruz. 18.yy'da yapılmış tarihi Jacques Gabriel Köprüsünden geçerek gireceğimiş şehir Blois Şatosu'nun çevresine yayılmış. Renkli ve hareketli bu şehirde önce Blois Şatosu'nu ziyaret edeceğiz.

 

1154962-blois-2.jpg

 

Şehrin ortasında tepe üstüne konumlanmış bu şato diğerlerine göre biraz daha farklılık gösteriyor. Şato ziyaretimiz sonrası şirin ve hareketli Blois şehrini de gezerken meşhur elmalı kurabiyelerinin de tadına bakıyoruz. Konaklamamız Blois'te. 4* Mercure Centre vb.

 

2.GÜN / 14 Temmuz Cumartesi / BLOİS – AMBOİSE ŞATOSU – CHENONCEAUX ŞATOSU – CHİNON

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 40 dk uzaklıktaki Ambois kasabasına hareket ediyoruz. Bu küçük kasabayı ve kasabanın merkezinde bulunan, eskiden hapishane olarak kullanılan, alt tarafında Fransız restaurantları bulunan Ambois Şatosu'nu ziyaret edip 20 dk mesafede bulunan Chenonceaux Şatosu'na geçiyoruz.

 

9954329-amboise-google.jpg

 

Loire Vadisi şatolarını gezerken olmazsa olmazlar arasında yer alan bu şato Cher Nehri üzerinde kurulu ve nehrin iki yakasını birleştiriyor. Kadınlar Şatosu olarak ta biliniyor.

 

chenonceaux.jpg

 

Sonraki durağımız 1 saat mesafedeki Chinon şehri. Üzüm bağları ve şarapları ile ünlü bu küçük şehirdeki evler ise 16-17.yy'dan kalmış ve eski hali ile korunmuş. Şehri gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama Chinon'da. 3*Best Western De France vb.

 

3.GÜN / 15 Temmuz Pazar / CHİNON – ANGERS – NANTES – RENNES

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası 1 saat mesafede bulunan Angers'e hareket ediyoruz. Maine nehrinin iki yakasında kurulmuş olan şehri nehir üzerindeki 6 farklı köprü birbirine bağlıyor.

 

angerss.jpg

 

Kaleleri, bahçeleri ve tarihi yerlerin yanısıra çiçek ve parkları ile de ünlü bu şehri panoramik olarak görüp ardından yine yaklaşık 1 saat mesafedeki Nantes şehrine devam ediyoruz. Nantes şehrinin ortasından Loire Nehri geçiyor ve nehrin ortasında büyük bir alışveriş merkezi var, alabildiğine yeşil, ferah, birbirinden güzel meydanları olan Nantes görülmeye değer..

 

nantes-2.jpg

 

Ardından 1,5 saat uzaklıktaki Rennes şehrine geçiyoruz. Eski Brötanya Düklüğünün başkenti oluşu ile ilgi toplayan Rennes şehrine varışımızla birlikte kısa bir gezi yapıp, 1600'lü yıllardan kalma tarihi binalarını ve sokaklarını gezip, meşhur kreplerinde tadıp, dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Rennes'te. 4* Mercure Rennes Centre Parlement vb.

 

4.GÜN / 16 Temmuz Pazartesi / RENNES - DİNAN - CANCALE - SAİNT MALO 

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 40 dk. Mesafede bulunan Dinan'a geçiyoruz. Ahşap yapıları ile ünlü, müze kent olarak da bilinen Dinan'da şehir turumuzu yapacağız.

 

5666591-dinan.jpg

 

Sonrasında yarım saat mesafedeki Cancale'ye gideceğiz. İstridye üretimi ve yetiştiriciliği ile bilinen bir tepe üzerine kurulu bir sahil kasabası olan Cancale'yi görüp Saint Malo'ya devam ediyoruz. Korsanları ile ünlü 17. yy'da Fransa'da en büyük liman olan St Malo'da upuzun sahiller, balık restaurantları, İntra Muros olarak bilinen şehrin görkemli surları, ortaçağdan beri hiçbir değişliğe uğramamış bu bölgeyi de görüp otelimize geçiyoruz.

 

saint-malo.jpeg

 

Konaklama Saint Malo'da… 4* Mercure Saint Malo Balmoral vb.

 

5.GÜN / 17 Temmuz Salı / SAİNT MALO – MONT SAİNT MICHEL KÖRFEZ GEZİSİ - POİNTE DU HOC – OMAHA BEACH – HONFLEUR

Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrasında 1 saat yolculuk yaparak Mont Saint Michel Körfezine doğru ilerliyoruz. Medcezir doğa olayına yakından tanıklık edeceğiz. Unesco Miras Listesinde bulunan, hac merkezi olan bu tarihi adada Benedikten Manastırı'nı gezerken, denizdeki gel-git (medcezir) olayını da en iyi şekilde görebilmiş olacağız bu noktadan.

 

9775490-mont-saint-michel.jpg

 

Sonrasında Normandiya Çıkartması ile bağlantılı olan Pointe Du Hoc ve Omaha Beach bölgelerini ziyaret ediyoruz.

 

7548706-omaha-beach-1.jpg

 

Normandiya bölgesinin en büyük limanlarından olan, sanatsal aktivitelerinde yaygın olduğu, ünlü ressamların tercih ettiği, dar sokakları ve eski evlerle bezenmiş Honfleur'a varış ve otelimize yerleşme.

 

7_puerto-de-honfleur.jpg

 

Konaklama Honfleur'da. 3* Best Western Le Cheval Blanc vb. veya 3* Tulip Inn Residence vb.

 

6.GÜN / 18 Temmuz Çarşamba / HONFLEUR – LE HAVRE – DEAUVILLE – TROUVILLE SUR MER – HONFLEUR

Sabah otelimizde kahvaltımız sonrası liman şehri Le Havre'ye gideceğiz. Fransa'da 2. Dünya Savaşı sırasında en çok yara alan noktalardan. Savaş sonrası şehircilik anlayışı ile Unesco Miras Listesindedir. Müzeleri ile ilgi çektiği gibi ayrıca limana yanaşan cruise gemileri nedeniyle de oldukça fazla turist alıyor. Sonraki duraklarımız ise Deauville ve Trouville Sur Mer.

 

1978749-deauville.jpg

deauville_final_carrousel_2.jpg

 

Çiçek sahilleri olarak da bilinen, birçok filmin çekildiği, restaurant, mağaza, kumarhanelerin bulunduğu bu tatil beldelerini de görüp Honfleur'a dönüyoruz. Konaklama Honfleur'da.

 

7.GÜN / 19 Temmuz Perşembe / HONFLEUR – ROUEN – GIVERNY (MONET'İN BAHÇELERİ) – PARIS - ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1 saat mesafedeki Rouen'e hareket ediyoruz. Ortaçağ'dan kalma yapılar, cafeler, dar sokaklar ve en önemli özelliği Jeanne D'Arc. (Fransa'nın ünlü azizesi 100 yıl savaşlarında erkek kılığına girer ve savaşa katılır ve sonrasında Kilise Engizisyon Mahkemesi tarafından büyücü olarak suçlanır ve bu doğrultuda Vieux Marche Meydanı'nda diri diri yakılır.)

 

4042904-rouen-1.jpg

 

Sonraki durağımız ünlü Monet'in Bahçeleri'nin de bulunduğu, insana huzur veren Giverny kasabası.

 

monet.jpeg

 

Eski taş evleri, Arnavut kaldırımları, çiçeklerle bezenmiş balkonları ile beğeni toplayan Giverny'de 1840 doğumlu Claude Monet'in 43 yıl yaşadığı evini ziyaret edip Paris'e doğru hareket edeceğiz. Havalimanına varışımızla birlikte THY'ye ait TK1828 sefer sayılı 19:40 uçağıyla İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile gece 00:10'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

 

Gezi Ücreti

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 1450 euro

Tek Kişilik ( Sgl ) Oda Farkı: 340 euro 

 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

THY İstanbul-Paris-İstanbul Gidiş&Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Programda belirtilen otel kategorilerinde 6 gece 7 gün oda kahvaltı konaklama

Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferler

Tüm Şehirlerarası Ulaşımlar

Programda belirtilmiş tüm geziler

Programda belirtilmiş Şato Giriş Ücretleri

Yerel Rehberlik Hizmeti

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizetler:

Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL

Schengen Vize Ücreti 120 Euro

Öğle ve Akşam Yemekleri

Gezi süresince ve otellerde yapılacak şahsi harcamalar

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN MESAJ YAZABİLİRSİNİZ.

TÜM GEZİLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN BURAYA veya ALTTAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

www.cagatayyolda.com/gezilerimiz

 

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIP 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

 

6-9.png

 

 

Henüz yorum yapılmamış.

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar