7-12.pngegypt-2861502_1280.jpg

444-4.png

egypt-2824582_1280.jpg

Gizemli Nil'de büyüleyici bir yolculuk. Asırlık tapınaklardan, şifresi çözülemeyen dünyanın 7 harikasından biri olan Piramitlere,  Tutankamon'un hazinlerine ev sahipliği yapan Ulusal Müze'den, Unesco'nun koruması altındaki Luksor ve Karnak Tapınakları'na, Aswan Barajı'ndan görkemiyle büyüleyen Abu Simbel'e. Tapınaklar, krallar ve firavunların diyarı Mısır bizleri bekliyor. Nil Nehri'nde unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız….

EKSTRA TUR YOKTUR & TÜM YEMEKLER DAHİL

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: İSTANBUL & HURGADA & LUKSOR & KARNAK / 10 Kasım Cmt: İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 22:45'te buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları'nın TK702 seferi ile 01:15'te Hurgada'ya yolculuk. Yaklaşık 2 saat 45 dk.lık bir uçuşun ardından, yerel saatle 03:00'te Hurgada'ya varışımızla birlikte, pasaport ve bagaj işlemlerimizin sonrasında kahvaltımızı alıp, özel aracımız ile yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Ve 5* Deluxe Nehir Gemimize yerleşiyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve Antik Mısır'ın en etkileyici eserlerinden olan ve Luksor ve Karnak Tapınakları'nı geziyoruz.

egypt-3245799_1280.jpg

Luksor aynı zamanda Mısır'ın "Dünyanın en büyük açık hava müzesi" olarak adlandırılan şehri. Karnak ise Luksor'un 2,5 km kuzeyinde bulunan, hem bilim hem de turizm açısından önemli olan bir tapınak kompleksi. Burada yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında Nil Nehri üzerinde bizleri bekleyen 5*'lı gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

sailing-dates-banner.jpg

2-54.jpg

2.GÜN: LUKSOR & KRALLAR VADİSİ & EDFU / 11 Kasım Pzr: Sabah gemimizde alacağımız kahvaltının ardından İlk kadın firavun Hatşepsut'un ölüm tapınağına geliyoruz. Tapınak güç ve görkemin bir simgesi olarak "Deir El Bahri"de kayalık bir yamacın üzerinde yeralıyor.

best-egypt-nile-cruise-7-min.jpg

Aynı zamanda Kraliçe Hatşepsut'a ait olan bu tapınak, mezar tapınaklarının da en eskisi olma özelliğini koruyor. Bir sonraki duraklarımız ise Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi. Sonrasında Nil Nehri'nde büyüleyici yolculuğumuza başlayarak, Esna üzerinden Edfu'ya doğru yol alıyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemimizde.

3.GÜN: EDFU & KOM OMBO & ASWAN / 12 Kasım Pzt: Bugün görkemli köşeler yine bizleri bekliyor. Nil Nehri kenarında, asırlardır kumlara gömülü kalıp, sonrasında tekrar gün ışığına çıkan Edfu Tapınağı (Şahin Tanrı Horus Tapınağı) bizleri bekliyor. 

ancient-egypt-01.jpg

Ardından Nil Nehri'nde yolculuğumuz devam ediyor. Rotamızda, Antik Mısır'da Tıp aletlerinin kullanıldığına dair duvarlarında izler bulunan, Timsah Tanrı Sobek'in Tapınağı olarak da bilinen Kom Ombo Tapınağı'nı geziyoruz. Ardından Nil Nehri bizleri bekliyor. Rotamız Aswan. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemimizde.

4.GÜN: ASWAN & ABU SİMBEL / 13 Kasım Salı: Sabah erken saatte alacağımız kahvaltı sonrasında (Kahvaltımız paket alınabilir.) Otobüsümüzle Aswan'ın 230 km. güneyinde bulunan dünyaca ünlü Abu Simbel tapınaklarına gidiyoruz. 2. Ramses'in kendisi ve karısı Nefertari için yaptırdığı bu 2 tapınak Baraj gölü oluşurken parçalar halinde kesilerek geriye taşınmıştır.

abu-simbel-600667_1280.jpg

Unesco Dünya kültür mirası listesindeki kayaya oyma tapınakların birinin girişinde, adeta düşmanlarına göz dağı vermek için yapılmış 4 adet dev Ramses heykeli bulunur. Diğeri daha küçük olan tapınak ise kraliçe Nefertari ve tanrıça Hestor'a adanmıştır. Halk arasında Ramses'in aşkının sembolü olarak kabul edilen tapınakta, bir pencereden giren güneş ışıkları, Ramses'in doğum günü olan 21 Haziranda tam sunağın üzerini aydınlatır.

abu-simbel-temple-2703666_1280.jpg

Ramses, Tapınağın duvarında eşi Nefertari için'' Güneşin Üzerine Parladığı Kadın'' yazdırmış ancak Nefertari tapınağın açılış törenine gelirken Nil'deki tekne kazasında hayatını kaybetmiş. Bu ilginç ve hüzünlü hikaye ile tapınak gezimizi tamamlıyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz. Bugün ayrıca Nil Nehri üzerinde kurulmuş ve Mısır'ın en büyük barajı olan Aswan Barajı' ve geçmişte yok olmak üzereyken, suların altında kalmasına engel olunup, yeri değiştirilen ve günümüze taşınan Philae Tapınağı'da gezip göreceğimiz köşeler arasında. Öğle yemeğimizi gemimizde alıyoruz ve Feluka yelkenlileriyle de Nil Nehri'nde keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

egypt-tour-packages-2637992_1280.jpg

5.GÜN: ASWAN & KAHİRE / 14 Kasım Çrş: Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle birlikte gemimizden ayrılıyoruz. Aswan havaalanına transferimiz gerçekleşiyor ve Başkent Kahire'ye uçuyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5*lı Otelimiz Mercure Cairo Le Sphinx veya Le Meridien Pyramids vb.

6.GÜN: KAHİRE / 15 Kasım Prş: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bugün Mısır'a gelme sebeplerinden birisi olan Piramitler bizleri bekliyor. Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Giza Piramitlerini (Keops, Kefren ve Mikerinos), Sakkara ve Sfenks'i hayranlıkla gezip, fotoğraflıyoruz. Bugün öğle yemeğimiz yerel bir restaurantta alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Kahire'de ki 5*lı Otelimizde.

mainpic1.jpg

7.GÜN: KAHİRE & İSTANBUL / 16 Kasım Cuma: 

Sabah kahvaltımızın ardından dünyanın en zengin müzelerinden biri olan, içerisinde firavunların hazinelerinin ve mumyalarının bulunduğu, sürprizlerle dolu Kahire Müzesi'ni geziyoruz.

2017-636323792018379706-837.jpg

Sonrasında muhteşem bir akustiğe sahip kubbeleri ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk'un türbelerinin de bulunduğu Refai Camii'ni geziyoruz. 

cairo-1980350_1280.jpg

Ardından öğle yemeğimiz yerel bir restaurantta alıp, Kahire'nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zamanımız var. Alışverişlerimizi sonrasında Kahire Havalimanı'na transfer ve bilet, bagaj işlemlerimizin ardından saat 21:00'de TK 695 sefer sayılı uçakla İstanbul'a hareket. Saat 00.10'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

4-33.jpg

 

Gezi Ücreti:

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 1390 Euro 

Tek Kişilik (single) Oda Farkı: 280 Euro

EKSTRA TUR YOKTUR & TÜM YEMEKLER DAHİL

 

VİZE:

- Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize uygulanmamaktadır.

- Bununla birlikte Mısır Vizesi iki farklı uygulama ile alınmaktadır. Normal pasaport sahibi 45 Yaş üstü misafirler, Mısır'a girişte Havalimanı'nda 25 USD ödeyerek vize almaktadırlar. 45 Yaş altı misafirler ise, seyahat öncesinde bağlı bulundukları Mısır Konsolosluğu veya Büyükelçiliği'nden başvuruda bulunacaklardır. Vize ücreti 35 USD'dır. Vize alım süreci 30 iş günü sürmektedir.

Pasaport geçerlilik süresinin tur bitimi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması gereklidir.

 

Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile İstanbul / Hurgada ve Kahire / İstanbul gidiş dönüş Ekonomi sınıf uçak bileti

- Mısır Havayolları ile Aswan-Kahire iç hat Ekonomi sınıf tek yön uçak bileti

- 4 Gece Nil Nehri'nde 5* Delüks gemide konaklama

- 2 gece Kahire'de 5* otelde konaklama

- Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri

- Kahvaltılar (7), öğle yemekleri (7) ve akşam yemekleri (6)

- Nil Nehri turlarının hepsinde olmayan, olduğunda da ekstra olarak 120 euroya satılan ABU SİMBEL Turu DAHİLDİR.

- Mısır Turlarında bahşiş uygulaması vardır. Gemi, otel, yerel rehber, restaurantlar vb.için kişi başı 30 Euro bahşiş ödemeleri tur ücretine dahil edilmiştir.

- İngilizce Yerel Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TURSAB Zorunlu Mesleki Sigorta

 

Ücrete Dahil Olmayanlar

- Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL.)

- Mısır Vize Ücreti

- Yemeklerde alınacak içecekler ve son dönüş günü akşam yemeği

- Seyahat Sağlık Sigortası

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN YAZABİLİRSİNİZ.

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIN 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLUN. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar