0 532 201 06 64
0 212 660 80 30
info@cagatayyolda.net

a930.jpg

555-3.jpg

ÇAĞATAY YOLDA MEKSİKA GEZİSİ

MAYA'LARIN AYAK İZLERİ VE AZTEK KENTLERİNE YOLCULUK

01-13 KASIM 2016 / 11 GECE – 13 GÜN

MEXİCO CİTY , TEOTIHUACAN , PUEBLA , 

TUXTLA GUTIERREZ , EL SUMİDERO KANYONU , SAN CRİSTOBAL ,

SAN JUAN CHAMULA , ZINACANTAN , AGUA AZUL ŞELALELERİ ,

 PALENQUE , CAMPECHE , UXMAL , KABAH , MERİDA , CHICHEN ITZA ,

CENOTE IK KIL , TULUM , PLAYA DEL CARMEN , COZUMEL , CANCUN

Maya ve Aztek Uygarlıkları , Meksika Kültürü , Destansı Meksika Mutfağı ,

Tarihi Piramitler , Rengarenk Pazarlar , Kolonyel Şehirlerin Barok Hazineleri ,

Muhteşem Doğa , Beyaz Kumsallar , Turkuaz Karayip Denizi

b930.jpg

1.gün : 01 KASIM 2016 / Istanbul – Paris – Mexico City

Sabah 04:00 Atatürk Havalimanı Dışhatlarda bulunma, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından AF ( Air France ) 1391 sefer sayılı uçuş ile 06:25'te  İstanbul-Paris uçuşu… Paris yerel saati ile 09:05'te AF 438 sefer sayılı uçuş ile Mexico City'e hareket ( uçuş yaklaşık 12 saat sürecektir.) ve Mexico City yerel saati ile 18:40‘ta başkent Mexico City'e varış, otele transfer, akşam yemek ve konaklama 5*otelimizde. (Mexico City, Türkiye'den 8 saat geridedir.)

mexico_city__banner-large.jpg

2.gün : 02 KASIM 2016 / Mexico City – Teotihuacan – Mexico City

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mexico City'ye (50 km.) 1 saat mesafedeki "Teotihuacan" Şehrine gidiyoruz. Aztek dilinde "İnsanların Tanrılaştığı Yer" anlamına gelen bu şehir Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunmakta ve 20 km.karelik bir alanı kapsamaktadır. Ölüler Yolu, Ay Piramidi, Güneş Piramidi, Quetzalcoalt ve Jaguar Tapınakları ile Quetzalcoalt Sarayı bu ören yerinde görülecek yerler arasındadır.

c930.jpg

Öğlene kadar gezimizi tamamlayıp, öğle saatlerinde Mexico City'e geri dönüyor ve Öğle Yemeğimizi alıyoruz.

d930.jpg

Yemekten sonra Mexico City'deki gezimiz başlıyor. Zacola ( Anayasa ) Meydanı, Latin Amerika'nın en görkemli katedrali olan Metropolitan Katedrali, Guadeloupe Kilisesi, Antropoli Müzesi, Palacio Nacional, Garibaldi Meydanı, Koloniyal Evler göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde otelimize dönüş. Akşam Yemeğimiz yerel restaurantta. Yemek sonrası konaklama için otelimize dönüyoruz.

3.gün : 03 KASIM 2016 / Mexico City – Cholula - Puebla  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mexico City'den ayrılıyoruz ve (135 km ) 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile Puebla'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce Cholula'yı geziyoruz. 

cholula.jpg

Cholula Piramidi dünyanın en büyük piramitidir aynı zamanda. Gezimizi tamamlayıp Puebla'ya devam ediyoruz. Puebla Unesco Dünya Miras Listesinde bulunmaktadır. Ülkenin 4.büyük şehri. Melekler şehri olarak biliniyor. Şehirde 16.yy'da barok tarzında inşa edilmiş 5000 civarında yapılarda günümüze kalan önemli miraslardan.

puebla_banner.jpg

Şehirde gezerken sevimli demir balkonlara sahip kül rengi oyma taşlarla yapılmış binaları görüp fotoğraflama şansımız olacak. 69 metre yükseklikteki çan kulesiyle 17.yy'a ait Katedral ise şehrin mimarisini yansıtan en güzel örneklerden. Burada Talavera Fayanslarından yapılan çömlekler, ağaç kabuğundan elde edilmiş kağıtlara yapılan resimler, oniks ve mermerden yapılmış heykeller gibi harika elişçiliği hediyelikleri de almak mümkün.

e930.jpg

Şehrin en renkli köşesi Barrio Del Artista'da (Sanatçılar Köşesi) kısa bir mola veriyoruz. Puebla gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam Yemeğimizi şehirde yerel bir restaurantta alıp, konaklamamız Puebla'da otelimizde.

4.gün : 04 KASIM 2016 / Puebla  – Tuxtla Gutierrez – El Sumidero Kanyonu - San Cristobal 

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz ve havalimanına transferimiz olacak. Öncelikle Chiapas Eyaletindeki Tuxtla Gutierrez'e aktarmalı ve yerel bir uçuşla varacağız. Ancak uçuşumuzu yapmak için öncelikle Mexico City'e 1,5 saatlik otobüs yolculuğumuz olacak. Tuxtla Gutierrez'e varış saatimiz öğlen 11:30 civarlarını bulacak. Varışımızla birlikte (23 km.) yarım saatlik bir yolculukla Ulusal Sumidero Kanyon Parkı'na ilerleyeceğiz ama öncesinde Park bölgesinde Öğle Yemeği yiyeceğiz. Ardından kanyon gezimiz başlayacak. 800 metre derinlikteki bu kanyonda botlarla yapacağımız gezi sırasında muhteşem doğal güzellikler bizleri bekliyor olacak.

sumi2.jpg

Kanyon gezimizin sonrasında 85 km. mesafedeki Chiapas eyaletinin eski başkenti olan ve Joel Vadisinde kurulu, Meksika'nın en güzel koloni şehirlerinden biri olan San Cristobal‘e geçiyoruz. San Cristobal arnavut kaldırımlı sokakları, kiliseleri, küçük meydanları, kırmızı kiremit damlı evleri ve çiçek dolu bahçeleri ile ünlü.

s930.jpg

San Cristobal, aynı zamanda tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kemeraltılarıyla kolonyal mimarinin de en güzel örneklerinden. Bu şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan "Indios"ların babası Piskopos Bartolome de la Casas'a borçlu. 

ss930.jpg

Akşam yemeğimiz ve konaklama San Cristobal'deki otelimizde.

5.gün : 05 KASIM 2016 / San Cristobal – San Juan Chamula – Zinacantan – San Cristobal

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında şehre 10 km. uzaklıkta yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk ile San Juan Chamula Kasabası'na geliyoruz. 2200 metre yükseklikte kurulu bu kasabada Tzotzil Mayaları yaşamaktadır. Burada halk, ruhlarının fotoğrafla çalınacağına inandıkları için fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmamakta ve fotoğraf makinesi görünce sırtını dönmektedir.

2015-08-23-19-24-49.jpg

Kasabanın sembolü San Juan Kilisesi'dir. Daha çok Güney Meksika'da kullanılan copal reçinesinden (bir tür kehribar) yapılan tütsülerden yayılan kokular ve renkli mumlarla doludur. Kilisenin duvarları boyunca birçok Katolik kilisesinde olduğu gibi azizlerin ahşap heykelleri bulunur ve bunlar şeytanı savuşturmak için aynalarla bezelidir. Kilisede oturmak için sıralar yoktur ve zemin yeşil çam dalları ve Cola-Pepsi kutularıyla kaplıdır. Burada da fotoğraf çekmek yasaktır. Şimdiden hatırlatalım, fotoğraf çekenler görülünce direk kasabanın dışına çıkartılırlar. Gezimizi tamamladıktan sonra Chamula Kasabası'na 7 km. uzaklıkta Zinacantan Köyü'ne geçiyoruz.

dsc00647a.jpg

Zinacantan "Yarasalar Vadisi " anlamına gelir ve dağlık bir bölgede kurulmuş küçük bir köydür. Köyün tarihi tuz madenlerinin keşfedildiği Aztek dönemine kadar uzanıyor. Şu an gelirlerini çiçekçilikten elde ediyorlar. Tamamı el yapımı, mavi ve mor renklerin hakim olduğu yerel ve özgün kıyafetleri ile tanınıyor halkı ve koyunları da kutsal kabul ediyorlar. Koyunlara iyi davranıp, koruyor ve öldüklerinde de ailelerinde olduğu gibi yas tutuyorlar.

z2-8.jpg

Tortilla ve Taco'nun anavatanı sayılan bu bölgede Öğle Yemeğimizi de yiyoruz.

334.jpg

Akşam Yemeği ve konaklamamız San Cristobal'de otelimizde.

6.gün : 06 KASIM 2016 / San Cristobal – Agua Azul Şelaleleri - Palenque

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp, Palenque'ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öncelikle Agua Azul Şelalelerini göreceğiz. (Yolculuk yaklaşık 3 saat)

679259.jpg

Agua Azul Şelaleleri ile ilgili şöyle bir inanış hakim; Maya Efsanesine göre Tanrı Kaprakan dağa kolay tırmanılabilsin diye basamaklar yapıyor, Yağmur Tanrı Chac da oldukça kibirlidir ve kendisiyle alay etmek için Kaprakan'nın ayakları altına mavi bir halı serer ve dev tanrı Kaprakan tam halının üstünden geçerken Chac tanrı Kaprakan'ın altından halıyı çeker. Kaprakan düşerken nehrin üzerine yıldırım gönderir. O günden sonra Yağmur Tanrı Chac ıslak parmağı ile sonsuza dek hareket eden bu halının ilmeğini çeker. Böylelikle Tulija'nın bir kolu olan Pusilha nehri oluşur. Şelale gezimiz sonrası Palenque'ye de yaklaşmış olacağımız için 1 saat sonra Palenque'ye varıyoruz. Palenque, Tumbala Dağı eteklerinde kurulmuş antik bir Maya şehri ve Unesco Dünya Miras Listesi'nde. 

palenque-chiapas-mexico-1200x800.jpg

Maya Uygarlığı'nın yaratıcı dehalığını gösteren bu ören yerini gezip, otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam Yemek ve konaklama otelimizde.

7.gün : 07 KASIM 2016 / Palenque – Campeche ( Yucatan Yarımadası )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meksika Körfezi kıyısında bulunan Campeche Eyaleti'ne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Konumu nedeniyle Yucatan Yarımadası'nın en önemli liman kentidir Campeche. Korsanlar bu liman kıyısı şehrinden kalkan gemilere sürekli saldırılar dünlemişler, İspanyollar da kendilerini korumak için şehirdeki ünlü kaleyi ve surları inşa ettirmişler. Günümüzde bunlar müze ve bahçeler olarak gezilebilmektedir. 

caopache.jpg

Bölgeye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Campeche'de yerel restaurantta yiyeceğiz. Konaklama Campeche'de otelimizde.

campeche-04.jpg

8.gün : 08 KASIM 2016 / Campeche – Uxmal – Kabah - Merida

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında (150km.) yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Uxmal'a (okunuşu: Uşmal) hareket ediyoruz. Adı Maya dilinde "üç kez" anlamına geliyor. 5. ve 6. yy.'larda kurulmuş, Unesco Dünya Miras Listesi'ne alınmış bir sit alanı. Mimarisi Puuc adı verilen dağ zincirindeki kentlerin karakteristik özelliklerini taşıyor. Yapıların cephelerinde alt kısımlar sade, üst kısımlar işlenmiş halde olur. Maya'ların yağmur ve şimşek tanrısı Chaac maskesi gibi Yucatan'daki tapınaklarını ve saraylarının dış duvarlarını süsleyen tanrı maskeleri, Puuc stilinin önemli bir karakteristiğidir.

uxmal-yucatan-mexico-3.jpg

Uxmal gezimizi tamamladıktan sonra Kabah'ı da ziyaret edip, Yucatan Eyaletinin başkenti Merida'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecektir. Atlas Okyanusu kıyısına yakın bu şehirde geçmişte Maya Uygarlığı da yaşamıştır. Tarihi bir öneme sahiptir. Görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla keyifle gezilesi bir şehir.

merida_yucatan_121.jpg

Parklarda dans edenler, sokaklarda denk gelinen gitar konserleri ile tam bir eğlence şehri.

155922-xx_large.jpg

Merida aynı zamanda Yucatan yarımadasının gastronomisiyle de önemli şehridir. Akşam yemeğimizi şehirde yerel restaurantta yiyoruz. Konaklama Merida'da otelimizde.

9.gün : 09 KASIM 2016 / Merida – Chichen Itza – Cenote Ik Kil - Tulum

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Unesco Dünya Miras Listesinde bulunan Chichen Itza'ya doğru hareket ediyoruz. (120 km.) Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Chichen Itza Antik şehirde; Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen 365 basamaklı ve Maya Takvimini simgeleyen Kukulcan Piramidi / Jaguar ve Kartal motifleri ile süslenmiş Savaşçılar Tapınağı / Juego de Poleta ( top oyun sahası , burası orta amerika'daki en iyi top sahası olarak kabul ediliyor ancak dönemde oyunların dini anlamı bilinmiyor olsa da başı kesilmiş oyuncuları resmeden duvardaki rölyefler oyunların ölümüne oynandığının bir işaretidir.) / El Castillo ( tüm zamanların en büyük mühendislik başarısı olarak kabul edilir.) / Kutsal Cenote (insanların  kurban edildiği yer) göreceğimiz yerler arasında.

chichen_itza_03_2011_templo_kukulkan_-el_castillo-_1414.jpg

Gezimizi tamamlayıp Chechen Itza'dan ayrılıyoruz. Önce Öğle Yemeği yiyor, ardından Meksika'nın meşhur Cenote'lerinden olan IK KIL'i ziyaret ediyoruz. Cenote yer altından çıkan su kaynaklarıdır ve burada yüzme fırsatı da bulup, muhteşem bir deneyim yaşayacağız.

ik-kil-4.jpg

Artık rotamızda Meksika'nın tatil Cenneti TULUM var. Yolumuz yaklaşık (140 km.) 2 saat sürecektir. Tulum'a varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Karayip denizi kenarındaki turkuaz kristal denize sahip otelimizde Akşam Yemeği ve Konaklama.

8019.jpg

10.gün : 10 KASIM 2016 / Tulum – Cozumel - Cancun

Bugün otelimizde kahvaltı yapıp otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle Tulum'un görülmeye değer arkeolojik alanını geziyoruz ardından Meksika'nın diğer gözde Turistik noktası Cozumel'e hareket edeceğiz. Cozumel bir ada olduğu için öncelikle otobüsümüz ile 1 saat uzaklıktaki Playa Del Carmen'e geçip buradan feribot ile Cozumel'e geçeceğiz. (Feribot yaklaşık 30-40 dk. sürüyor.) Cozumel'e varışımızla birlikte Karayip Denizi'nin bu muhteşem adasında keyifli vakit geçireceğiz.Cozumel gezimizi tamamlayıp feribot ile tekrar dönüş yaparak Playa Del Carmen'den otobüsümüz ile 1 saat uzaklıktaki Meksika'nın tatil cenneti Cancun'a geçiyoruz. 21 km. uzunluğunda ve 400 metre genişliğinde L şeklinde uzanan bu ada Meksika'nın önde gelen tatil beldesi, beyaz kumlu plajları, palmiye ağaçları ve mercan kayaları ile yılda 4 milyon turisti ağırlıyor.

cancun-1.jpg

Akşam Yemeği ve Konaklamamız Cancun'daki otelimizde.

11.gün : 11 KASIM 2016 / Cancun

Bugün tüm gün Cancun'da serbest zaman, dilediğinizce denizin ve güneşin tadını çıkartabilir dilerseniz Cancun'u gezebilirsiniz.

3872868-x1.jpg

Kahvaltı – Öğle Yemek ve Akşam Yemeğimiz otelimizde. Gece isteyen misafirlerimiz ile Cancun'un renkli gecelerinin tadını çıkartabileceğiz.

12.gün : 12 KASIM 2016 / Cancun – Paris  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Bugün artık dönüş günümüz olduğu için uçak saatimize kadar Cancun'da serbest zaman. Akşam saatlerinde havalimanına transferimiz olacak. AF 651 sefer sayılı uçuş ile 20:05'te Cancun'dan Paris'e uçuyoruz. Geceleme uçakta.

13.gün : 13 KASIM 2016 / Paris – İstanbul

Sabah 11:25'te Paris yerel saati ile Paris'e varış. Ardından bekleme yapmadan uçağımızı değiştirip saat 12:35'te AF1890 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket. Türkiye yerel saati ile 17:00‘da iniş ve turumuzun sonu.

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 4850 EURO

Tek Kişilik Oda ( Single ) Farkı: 780 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Air France Havayolları ile İst - Mexico City Gidiş / Cancun - İstanbul dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Meksika Yerel Havayolları ile Mexico City - Tuxtla Guiterrez tek yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Mexico City (2), Puebla (1), San Cristobal (2), Palenque (1), Campeche (1), Merida (1), Tulum (1), Cancun (2) olmak üzere 11 gece 2 kişilik odalarda kişibaşı otel konaklaması

- 11 adet Öğle Yemeği , 11 adet Akşam Yemeği

- Tüm Öğle ve Akşam Yemeklerinde 1'er adet meşrubat (alkolsüz)

- Konforlu ve Klimalı turizm Otobüsleri ile ulaşımlar

- Sumidero Kanyonu Tekne Gezisi

- Tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri

- Programda gözüken tüm geziler

- Otoban ve Otopark Ücretleri

- Tüm Havalimanı Vergileri

- %3 Meksika Otel Vergileri

- %16 Meksika Genel Vergileri

- İngilizce Lokal Rehber Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Türsab Zorunlu Mesleki Sigorta

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Meksika Vize Ücreti  ( Amerika Vizesi olanlar için Vize'ye gerek yoktur )

- Veya Amerika Vize Ücreti

- Seyahat Sağlık Sigortası ve Seyahat Güvence Paketi

- Tüm Seyahat boyunca ve Otellerde yapılacak şahsi harcamalar

2-32.jpg

VİZE HAKKINDA

Meksika Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır.

Ancak Amerika Vizesine Sahip Türk Vatandaşlarının Vize Almasına Gerek Yoktur.Geçerli Amerika Vizesi olanlar Meksika'ya bu geçerli ABD  vizeleri ile seyahat edebilirler.

Meksika Vizesinin 1,5 – 2 ay gibi bir sürede çıkmasından ötürü , bu tura katılacak misafirlerimizin Amerika Vizesi almalarının daha hızlı olacağını ve hatta bu vize ile ilerleyen zamanlarda Amerika Seyahati de yapabileceklerini hatırlatmak isteriz.

 

SEYAHATİMİZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME … LÜTFEN OKUYUNUZ….

Öncelikle turumuzda hiçbir ekstra gezi yoktur.

Turumuz sırasında tüm Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri tur ücretine dahildir.

Turumuzun içeriğinde, Meksika turlarında yer verilmeyen Cozumel ve Tulum'a konaklamalı olarak yer verilmiştir.

Genel olarak bakıldığında, son dönemlerde Meksika Gezileri Küba ile birleştrilmekte ve Meksika'ya 4, 5  veya 7 gece ayrılmaktadır. Programımızda 11 gece 13 gün tamamen Meksika'yı içermektedir.

Genel olarak Mexico City'de başlayıp, Cancun'da sona eren veya Cancun'dan Küba'ya geçilirken Cancun'u günübirlik gezip görerek ülkeden ayrılan programların yanı sıra, bizler Cancun, Cozumel ve Tulum gibi beyaz kumsallar ve turkuaz denizi ile göz dolduran bu bölgelerde konaklayarak turumuzun son günlerinde yorgunluk atıp, son dönemlerin bu gözde bölgelerini de programa dahil etmiş oluyoruz.

Turumuz için başka seçenekler de olsa Havayolu olarak hem iniş saatlerinin mantıklı olması, hem de uzun uçuş kısmında kullanılan uçak tiplerinin kaliteli olmasından ötürü Air France Havayolları tercih edilmiştir.

Genel tur programlarında gezi ücretine ilave olarak alınan 70 euro'dan 150 euro'ya kadar farklılık gösteren Bahşiş'ler tur ücretimize dahildir.

Turumuzu incelerken, özellikle 5* ve bulunmayan bölgelerde Deluxe Boutique Oteller kullanılmıştır.

Alternatif Meksika programlarında farklı seçenekler bulunmaktadır. 5-6 gece Meksika + 5 gece Küba ile birleştirilmiş programların yanı sıra, 6 veya 7 gece Meksika ile sınır ülkeler Guetemala ve Honduras'ın birleştirildiği programlar da mevcuttur. Ancak bizler doyurucu ve dolu dolu bir Meksika gezisi yapmak adına 11 gece-13 günlük bir programı Air France Havayolları yanı sıra 5* oteller kullanıp, hiçbir extra gezi barındırmadan, sabah & öğle & ve akşam yemeklerini de programa dahil edip, Tulum, Cozumel, Cancun gibi Meksika'nın tatil cennetlerini de programımıza dahil etmiş durumdayız.

nnn-2.jpg
 
 

Mexico Seyahatini düşünüyorum maliyetini ögrendikten sonra. Mariachi müzigi gözümde tütüyor.

Birol Aytek / İstanbul / 17.4.2016

Bu geziye rezervasyon yaptırmak istiyorum

Gülcan Vardarlı / İstanbul / 6.4.2016

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019

Son iki yıldır yurtdışına gitmiyordum. Hele uzun ve yoğun programlardan uzak duruyordum diz sorunum nedeniyle. Bu sorunu halledince arka arkaya kısa aralıkla iki yoğun seyahat yaptım. Biri baştan başa Balkanlar.. Diğeri Mega Orta Avrupa turu. Tespitler.. Bu tür yoğun ve çok ülkeli çok şehirli programları tercih etmeyin. Şu an hiç bir şey hatırlamıyorum. Çok uzun otobüs yolculuklu, iki saat orada koş koş 3 saat başka yerde olmak berbat bir şey. Ucuzmuş gibi sanılsa da boşa giden zaman ve hiç bir şey anlamadan gittim mi gittim oluyor ve daha pahalıya geliyor. Şehre çok uzak otellerde bavul aç bavul topla.. Rehberler çok vasat. Yorgun ve bıkkınlar koşuşturmaktan. Ekstra turlara katılmak bile anlamsızlaşmış. Ben yıllardır Çağatay Şahin’in önderliğinde Çağatay Yolda Ailesi ile seyahat ederdim. Meğerse ben.. evet seyahat ediyormuşum. Bunların ki bi şey .. Ama ne? Az ülke.. Az şehir.. Anlayıp hissedecek süre.. Hedef bu olmalı.

Mine Dural / İstanbul / 23.5.2019

Seyahate giderken listeye baktım. Eyvah hiç kimseyi tanımıyorum. Çıktık yola yanımda Leyla var. Ne yapalım 3 gün geçer boşver dedim. Ama õyle olmadı. Çağatay Yolda Ailesi bambaşka, adı yetiyor. Kocaman bir emek var bu Ailede, ne mi var Sevgii ❤ Tanıyan tanımayan başka bir Sevgi yumağı oluşuyor. Sevgili Van gurubu her biriniz ayrı ayrı değersiniz. Çağatay Yolda Ailesi iyi ki varsınız. Harikasınız. Bu gezide erkeklerimiz daha fazlaydı. Onların da nazik, kibar adam gibi adam olmaları beni daha da mutlu etti. Çağatay’ımmmm herşey gõnlūnce olsun.❤❤❤

Gizem Tezcan / İstanbul / 18.5.2019

Dünyayı gezip doğa harikası mirasları görüp farklı insanlarla tanışma imkanını görmek beni cezbettiği için gezilerinizden haberdar olmak istiyorum.

İsmail Korucu / Ankara / 20.4.2019

Siz hep yollarda olun yanyana 👫 Bizler de hep peşinizde👫👬👭👨‍👩‍👧👬👫👭👨‍👩‍👦‍👦. İnanın sizleri takip etmek şahane.. Çünkü programda bildiklerimizin dışında yarın ne sürprizler yaşarız bilmiyoruz... Şok’lar bitmiyor ya. İlave sahiller.. Capri’de neydi o arabalar... Neydi o minübüsler.. Alışveriş ve yemek için bol bol zamanlar.. Gemiyle Napoli... Eee daha ne olsun ki.. Oohhh Ailemizin sefası olsun diyorsunuz valla.. Herşey gönlünüzce olsun kardeşlerim👫.. Bizlerde takipte olup yeni gezilere hayaller kuralım.. Sevgiler🤗⚘🐞💏

Aynur Altaş Sözen / İstanbul / 18.4.2019

Hoşbuldukkk😍 iTALYA Muhteşem çok keyif aldığımız bir gezi oldu❤ Kalite tesadüf değildir, emek ister, en başta birikim ister 👍 Çağatay’ın senelerin verdiği birikim ve deneyimleri bu güzel rotaları muhteşem yapıyor👏👏👏 Enerjisi ile her anımızı unutulmaz kılıyor❤ Bu gezileri özel kıldığınız için Çağatay & Serpil çok teşekkürler 👏👏 Uyumlu ve neşeli gurubuma sevgiler 💕💕💕

Güher Genç / İstanbul / 18.4.2019

Sevgili dostlar Öncelikle hala etkisinde kaldığım cennet gibi bu güzel gezimizi herkesin görmesini tavsiye ederim. Amalfi, Puglia gerçekten görülesi yerler. Harika alışverişler, nefis deniz ürünleri ve tadı hala damağımda olan tatlılar. Limon cenneti olan buraları adeta doğa harikası. Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bize bu güzellikleri en iyi şekilde yaşattığınız için size çok teşekkür ederiz. Otelimizde çıkıp beş dakikada alışveriş merkezimize gidip o zevki yaşattığınız için (kocamda dahil🤣🤣🤣),tatlı çok hoş süprizleriniz için, dünya tatlısı güzel rehberimiz Aslı için, tatlı güler yüzünüz için size binlerce teşekkür ederiz.🙏🏻♥️♥️♥️♥️♥️

Şebnem Tayman Gözde / istanbul / 18.4.2019

Puglia gezimiz, dolu dolu, çok keyifli geçti. Nasıl bitti anlamadık. Yeşilliğe, limon ve mandalina bahçelerine, yemyeşil kırlara, ekili tarlalara, otantik, orta çağdan kalma mimariye, şehirlere, Alberobello’nun o muhteşem Trulli evlerine, bölgenin bir baştan bir başa zeytin ağaçlarına, muhteşem yemek ve şaraplarına, muhteşem koylara, Capri adasına inanın doyamadık. Çağatay bu güzellikleri görmemize vesile olduğunuz için sana, Serpil’e ve Rehberimiz Aslı hanıma sonsuz teşekkürler, sevgiler... 😍🙋‍♀️❤️

Güzin Kutlusoy / istanbul / 18.4.2019

Sevgili Ailem dönüş yaptığımız rüya İtalya gezisi için tek söyleyebileceğim "İmkanınız varsa Puglia köylerini ve Amalfi Kıyılarını Çağatay, Serpil ve rehberimiz Aslı ile mutlaka görmelisiniz. Olmazsa olmaz görülesi yerlerden" Tekrar teşekkürler tüm Aileye yaşattığınız ve paylaştığımız tüm güzellikler için🙏💕🧿🍀😘🌹

Sevil Erdem Güçel / İstanbul / 18.4.2019

Çağatay Şahin, Çok tatlısınız, inanılmaz keyif vererek mutlu ediyorsunuz. İçtenliğiniz ve iş yapış biçiminiz o denli sevgi dolu, profesyonellik dolu ki sizleri tanıdığımız için şanslı olduğumuzu paylaşmadan sessiz kalamıyoruz diğer bir deyişle SÖYLEDİKLERİMİZ İLTİFAT DEĞİL HAKİKAT... Teşekkürlerimiz başarı dileklerimiz ve sevgilerimizle ❤❤ Dinç Ailesi

Yıldız Ömer Dinç / istanbul / 17.3.2019

Sevgili Asuman ablacım, bir insan bir geziyle bu duygulara varmaz.. Bu demektir ki siz de bizimle uzun zamandır birliktesiniz. Bizimle çok gezmişsiniz, geziyorsunuz. Yani herşeyden önce, bize geçmişte de, bugün de, sonrasında da hep güvenmişsiniz, güvenmeye devam ediyorsunuz. Bizim için en önemlisi bu. Yaptıklarımızla insanların güvenini ve sevgisini kazanmak.. Ticarette tabi ki yol kazaları olacaktır ama ayağa kalkıp devam dediğinizde, geçmişinizdeki doğrular ve biriktirdiğiniz dostlar size, o karanlık yolda ışık tutmaya devam edecektir. Sizi Seviyoruz :)

Çağatay Şahin / İstanbul / 30.12.2018

Ülkemizin her köşesi ayrı bir güzel.... Ama bir geziyi Çağatay’la yapıyorsanız, keyif, mutluluk ve güven içindesiniz demektir... Herşey için teşekkürler Çağatay... Senin yaptığın her geziye varım ❤

Asuman Dik Işık / Balıkesir / 30.12.2018

Hindistan ve Küba Çağatay Yolda’nın Amiral gemileri. Koca koca marka turlarla gidenlerin geri bildirimlerinden bunu defalarca teyit ettim. Bunlar ve başka bir kaç rota yıldızlı rotalar.. Hindistan’a gitmek isteyen herkes başka hiç bir seçeneği düşünmeden güvenle yola çıkabilir.

Mine Dural / İstanbul / 15.12.2018

Hindistan Gezimiz harika bir geziydi. Özellikle tabi ki Çağatay farkı da vardı. Hindistan pis vs. demeyin. Biz hiç anlamadık. O kadar güzel gezdik ki. Hem otellerimiz çok güzeldi hem rehberimiz harikaydı. Hiç yemek sorunu yaşamadık. Ortamımız da çok güzeldi. Hala görüşüyoruz birlikte gezi yaptığımız dostlarla. Varanasi beni ayrı etkiledi. Tac Mahal zaten tartışılmaz. Hele o fillere binmek çok güzel bir deneyimdi. Biz çok mutlu döndük. Herkese tavsiye ederim. Görülmesi gereken yerlerden...

Suzan Çekirge / İstanbul / 15.12.2018

Severek takip ediyorum ve artık ben de gezilerinize katılmak istiyorum :)

Özlem Subaşı / istanbul / 8.12.2018

Gezilerinizden haberdar olmak, sizinle gezmek seçimim.

Yeşim İkizünal / Ankara / 5.12.2018

Gezilerinizi takip ediyorum.... Bayılıyorum... Fırsat bulduğum da zamanda uygun olursa katılmak istiyorum.

Melike Şahin / İstanbul / 2.12.2018

Her dakikasını dolu dolu yaşadığımız 48 saatlik hafta sonu tatilimiz çok güzeldi. Anıtkabir’de Ata’mızın huzurunda duygulandık, Ulucanlar Cezaevinde hüzünlendik, Beypazarında alışverişe doyduk, Bağ Evi Restorant’da inanılmaz derecede eğlendik keyif aldık, Abant ve Gölcük’te doğanın muhteşemliğini yaşadık, bu unutulmaz anlar için Çağatay Bey ve Serpil Hanım’a, Rehberimiz Derya hanıma, Berrin hanıma ve şöförlerimize çok teşekkür ederim. Çağatay Ailesi’ni tanıdığımız ve biz de onlardan biri olduğumuz için çok şanslıyız. En kısa zamanda görüşmek üzere hoşçakalın.

Mujde Altuncevahir / İstanbul / 12.11.2018

Sevgili Çağatay ve Serpil sizler yine yeniden yollarda hatta 10 Kasım da Anıtkabir’de ATAMIZ’ın huzurunda olmak HARİKAYDI. Dönüşte ise Abant’a ve Gölcük’e uğradığımızda eski gezilerimiz aklıma geldi.. Abant’taki kostümlü partimiz, bir başka Abant - Gölcük gezisinde düzenlenen fotoğraf yarışması ve o yarışmada aldığım 1.lik ödülü ve daha nice anılar ve bu ailede kazandığım nice dostlar... Başta size ve geziye katılan herkese sonsuz teşekkürler..

Betül Enüstün / İstanbul / 12.11.2018

Çağatay Yolda ile keyif bitmez. "Sonra neresi?"dir soru. Tatlı bir alışkanlığı vardır, karşı koymak istemezsiniz. Eskinin doygunluğu, yeninin heyecanıdır içinizdeki.

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 8.11.2018

Çağatay bey sizi seven ve tercih edenlerin sayısının bu kadar yüksek olması herkese nasip olmaz, sizleri yakından takip ediyorum ama henüz turlarınıza katılma şansım olmadı ama en yakın zamanda sizlerle tanışmayı umuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. 👏👏💜

Hülya Uyarbaş / İstanbul / 6.11.2018

Sevgili Çağatay ve Serpil, güzel kalbinizle çalışırken dahi, yaşama anlam katma çabanızı yürekten alkışlıyorum. Desteğe her zamankinden daha ihtiyaç duyduğumuz bu yıl büyük gönüllülükle yanımızda olup “Çok engelli çocuklar” projemize verdiğiniz destek için Yakamoz Ailesi ve çocuklarımız adına çok teşekkür ederiz. Ve tabi ki güzel insanların oluşturduğu büyük “Çağatay yolda” Ailesine sonsuz tşkler. Sevgiyle kalın💕

Hilal Bilsel / İstanbul / 4.11.2018

Kaliteli nezih aynı zamanda neşeli bir grupta seyahat etmek istiyorum..

Gül Atalmış / İstanbul / 20.10.2018

Sizlerle tekrar gezmek istiyorum. Sevgiler.

Canan Urfalı / Eskişehir / 19.10.2018

Bir dostum yaptığınız geziye katılmış çok memnun kalmış biz de katılalım istiyoruz.

Gönül İnal / İstanbul / 9.10.2018

Arkadaşlar sizin turu anlata anlata bitiremiyorlar inşallah bizede kısmet olur inşallah

Ayşe / istanbul / 8.10.2018

Gezileriniz harika görünüyor. Seyirci olmak yerine katılmak daha keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

Kübra Akagündüz / İstanbul / 4.10.2018

Dünyanın en güzel köşelerini sizlerle görmek dileğiyle

Belgin / Eskişehir / 1.10.2018

Bir gün mutlaka. Sevgiler...

Ayla Çakacıoğlu / Antalya / 1.10.2018

Küba Geziniz olur ise katılmak istiyorum Ve mutlaka bir gezide beraber olmak dileği ile sevgiler selamlar

Jale Özgiray / Adana / 30.9.2018

Aranıza katılmak, sizinle gezmek istiyorum... Sevgiler...

Muhteşem Akın / İstanbul / 30.9.2018

Dürüstçe, samimiyetle yaptığınız bilgilendirme ile nezaketinizi ve yaptığınız işe olan saygınızı bir kez daha gösterdiniz. Siz bu sektörde bir markasınız Yolunuz açık olsun Çağatay Şahin. Türkiye sizi seviyor...

Aysun Cem / İstanbul / 18.9.2018

Çağatay.. İsmimi yazdırdığım ve gidemediğimiz turlardan sonra defteri kapadım. İçim almadı. Sonra yakın zaman da yine sizinle gitmeyi planladığımız Gökçeada panayır turuna gittik ablamla. Tur şöyle geçti😊.. "Çağatay olsaydı burda şöyle yapardı, o olsaydı bizi şuraya da götürürdü.. Şurda kesin resim çekerdi.. Panayırı sabaha kadar yaşatırdı.. Yani Çağatay, Çağatay... 😊😊 Sizle gezmeyince durumumuz budur gençler..

Mine Dural / İstanbul / 16.9.2018

Sevgili Çağatay Kardeşim Biraz önce Facebook’a koymuş olduğun yazını okudum. Yapılan yorumları okumadan vakit kaybetmeden sana yazmaya karar verdim. Seni Turizm ile uğraştığım için, Televizyonda yaptığın “Çağatay Yolda” Tatil ağırlıklı programlarda tanıdım. Senin benzerin programları yapan kişilerden sen daha iyi daha uzaklara giderek reytingi fazla işlere imza atarken, ne işin vardı turizm de diyemiyorum. Sen televizyonlarda program yapımcısı olarak kalsaydın şimdi nelerin olmazdı nelerin. Bu işi devam ettirenler para ile oynuyor. Tv kanalları, özel uçakları neler, neler. Tabi bu işlerde “Tanrının eli de önemli” El pençe durup program başı milyar euro’lar almayı içine sindiremedin. Bu güzellikleri televizyon kanallarındaki sanal paylaşımları bir kenara ittin. İnsanlar ile daha da içiçe olayım düşüncesi ile kazancı çok daha az olan rizikoso %100 olan bir işi seçtin. Çok iyi ettin kalite olarak nerde ise dibe vuran turizm sektöründe elit, kaliteli, sanat yaparak çok çok güzel turlara imza attın. Kendi çaban kaliteden öden vermeyen kılı kırk yaran yapın, yıllar sonra işinde frene basmana sebep oldu. Belki erken bastın ama büyük bir kazayı önledin. Şimdi euro’nun 7.5, Dolar’ın 6.5 olduğu seviyeler sektörde deprem etkisi yapmış inanılmayacak miktarlarda mağduriyete zararlara yol açmış durumda. Acısı yakında çıkar. Senin 4 Ay gibi bir süre ara vermenin sebebi, iş bilmemezlikten değil, insanlara olan saygından kaynaklandı kanısındayım. Misal 30 kişi üzerinden maliyet yaptığın Küba gezisi 15 kişi ile götürmenin cezasını sen çektin. Fark verdin. Zarar ettin iptal etmedin. İnsanları kazanayım düşüncen seni finans yönünden zora sokmaya başladı. Ekonomik turlar yapayım dedin. Piyasadan duyduğum kadarı ile iki düzenbazın lafına inanıp para kaptırdın. Bu ikilem arasında salıncakta sallanır gibi sallandın. Ama yıkılmadın. Öyle bir fırtına geldi ki senin mola verdiğin sürede 4.5 olan euro şimdi 7.5 arada 3 fark var, dağ dayanmaz. Çoğu köklü firmalar İnşaat, Değerli taş, Ayakkabı vb. ticarethaneler konkardato ilan etti. Kirayı bile veremeyecek durumda çok ticarethane sahibi var. Sen aldığın tur paralarını alıp yurtdışına kaçmadın. Geçmiş yıllarda çok örneğini yaşadık. Paraları yemediğinden, bir başka yere yatırmadığından eminim. Arabanı sattın biliyorum. Alacaklı olan kişilere vermiyorum demedin. Sıkışıklık var bekleyin çaba sarfediyorum dedin. Bugünkü yazın bunları doğruluyor. İnsanlar da sana olan güveninden sevgisinden dolayı beklemeye karar verdi. Ticarette kar da olur zarar da olur. Rüzgarın ters esmesi her şeyi alıp götürür. görüyoruz hileli iflaslar vs vs. Allah kimsenin işini zora sokmasın. Dürüst davranan, kimsenin hakkını yemeyen, insana saygılı kişiler düşse de kalksa da, gün gelir karanlık, loş günler yerini güneşli günlere bırakır. Ah be güzel kardeşim özel jetler ile uçmak varken, yar üzerine yar sevmek varken ne işin vardı tekrar söylüyorum. İnsanlara güzelini en güzelini verme çabaların ömrünün değil 4 ayını, 4 yılını yedi diyebilirim. İnşallah daha güzel turlara imza atmanı bekliyorum. Sektörün senin gibi mükemmeliyetçi Turizmcilere ihtiyacı var. Kırılan insanlar ile tekrar eskisinden daha güzel dostluklar kuracağını ümit ediyorum. Borcun varsa son kuruşuna kadar fazlası ile ödeyeceğini umut ediyorum. Sana inanan sana sevgisi olan sabır ile bekleyen konuklarına da çok teşekkürler ediyorum. Arabanın tekerlediği patladı, Yeni stepne takıldı Yola devam… Yılmak yok. Yıkılmak yok. Yolun açık olsun. Hayatımda hiçbir tur ile müşteri olarak gitmedim. İlk turuna beni de yazmanı rica ediyorum. Temennim “ÇAĞATAY SONSUZA KADAR YOLDA” Ailenize en içten Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

Servet Gültekin / Turizmci / İstanbul / 15.9.2018

Gezgin olmak İstiyorum

Rana Güntay / İstanbul / 1.9.2018

Gezmeye:)

Bilal Vural / istanbul / 1.9.2018

Seyahat etmeyi çook seviyorum ve sizi uzun zamandır takip ediyorum, o güzel gezilerinizden birinde mutlaka yollarımız kesişecek...

Esra Özaçık / istanbul / 10.6.2018

Tecrübenizden faydalanarak klasiğin dışında seyahat etmek...

Filgün Meral / İstanbul / 26.5.2018

Birlikte Yaptığımız Van gezisinden çok mutlu döndüm Sanıyorum Kars gezisine katılacağım, en kısa zamanda oda arkadaşı bulduğum anda bildireceğim... Görüşmek umuduyla Sevgiler,

Olcay Oltuç / İstanbul / 26.5.2018

Sevgili Çağatay Şahin, Müşteri Memnuniyetini 1.planda tutarak ülkemizin güzelliklerini bizlere tanıtırken şahsen ben hem eğlendim, hem güldüm, hem öğrendim hem de yeni gezi arkadaşları edindim. Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim. Sevgi ile kal.

Arzu Arslaner Kuşçu / İstanbul / 9.4.2018

Hindistan ve Nepal’de gördüğümüz güzellikleri, yaşadığımız mutluluğu ve huzuru, depoladığımız pozitif enerjiyi anlatmaya kelimeler yetmez. Biz anlatmayalım gelin görün siz de yaşayın. Biz sosyal medyadan bulduk @cagatayyolda’yı ve Aile ile ilk seyahatimizken bir de baktık bu Ailenin birer parçası olmuşuz @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom süpersiniz 👍, gezi boyu tam bir aile ortamı sevgi, saygı, hoşgörü, samimiyet, eğlence, birlik, beraberlik ne arasanız vardı burda. Bu 13 günde her yeri bize olağanüstü güzellikte anlatıp dolu dolu yaşatan rehberimiz @deryakapkinhotmailcom emeklerine sonsuz teşekkürler ediyor, önünde saygıyla eğiliyorum. 🙏 13 günlük Hindistan & Nepal seyahatinde bizi adeta harikalar diyarında gezdirdiniz ne kadar teşekkür etsek azdır diyorum. İyi ki sizi tanımışız iyi burdaymışız @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom 🙏 Nepal’den sevgiler ...❤️

Leyla Kılıç / İstanbul / 11.3.2018

Sizinle keşfetmek çok güzel olacak.. Uygun olduğumuzda katılmayı arzu ederiz

Mukaddes Salgın / İzmir / 17.2.2018

Gidemesem de gezilerinizi takip etmek güzel, daha önce televizyonda izliyordum şu an göremiyorum burada görünce sevindim takip etmek istedim. Belki bir gün bir gezide buluşmak umuduyla.

Nursel Gülerman / İzmir / 17.2.2018

Geçmiş yıllarda sıkı bir takipçinizdim. Sonra izinizi kaybettim. Bir arkadaşım sayesinde sizi tekrar bulduğum için çok mutluyum. Aileye katılıp, birlikte yol almak beni onurlandırır. Sevgilerimle.

Birsen Ünal / Kocaeli / 17.2.2018

Çağatay Yolda’nın grubunda olmak büyük mutluluk

Melih Ercan / İstanbul / 17.2.2018

Bilgili, deneyimli tur seyahati.... Sorunsuz..

Neşe Turgut / istanbul / 13.2.2018

6-9 Şubat Kars gezisi ile ilk kez sizinle tanıştım. Çok keyifli bir gezi oldu. Programdan dostluğa kadar beni ve arkadaşım Nuran Eroğlu’nu çok mutlu ettiniz. Her türlü ayrıntı düşünülmüş misafirlerin rahat etmesi için mükemmel bir titizlikle çalışılmış. Çağatay Şahin ve Serpil Hanıma sonsuz Teşekkürler. Bu arada rehberimiz Ahmet Kurt’a da engin tecrübesi için teşekkür ediyorum.

Müberra Tekkaya / İstanbul / 12.2.2018

Hafızalardan silinmeyecek bir Kars gezisi idrak ettik. Çok harikaydı. Çağatay Şahin’e ve ekibine minnettarız. Av.Nurhan Üngören

Nurhan Üngören / İstanbul / 11.2.2018

Biz geldikk👍 Gerçekten çok mutlu döndük💗 Dolu dolu geçen 4 gün:) Tarih kokan bir şehir & saygılı ve geçmişiyle gurur duyan Kars halkı & nefis yemekler ve sürprizler😉 Emekleriniz için çok teşekkürler Serpil & Çağatay 👍yolunuz açık olsun💗 Yeni gezilerde buluşmak üzere şimdilik hoşçakalın😍😍😍

Güher Genç / İstanbul / 10.2.2018

Dünya’ya ışık saçan Küba’yı görmeyi, hele ki sizinle görmeyi çok isterim. Bu maceraya hazır ve nazır bekliyorum. :-)

Tugay Altay / Ankara / 4.2.2018

Şahane bir serüven Küba ve Çağatay ruhu hep yanımızdaydı... Bu farkı herkesin tatmasını isterim... İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım... Teşekkürler

Gülden Atamer / İstanbul / 3.2.2018
Tüm Mesajlar