a930.jpg

555-3.jpg

ÇAĞATAY YOLDA MEKSİKA GEZİSİ

MAYA'LARIN AYAK İZLERİ VE AZTEK KENTLERİNE YOLCULUK

01-13 KASIM 2016 / 11 GECE – 13 GÜN

MEXİCO CİTY , TEOTIHUACAN , PUEBLA , 

TUXTLA GUTIERREZ , EL SUMİDERO KANYONU , SAN CRİSTOBAL ,

SAN JUAN CHAMULA , ZINACANTAN , AGUA AZUL ŞELALELERİ ,

 PALENQUE , CAMPECHE , UXMAL , KABAH , MERİDA , CHICHEN ITZA ,

CENOTE IK KIL , TULUM , PLAYA DEL CARMEN , COZUMEL , CANCUN

Maya ve Aztek Uygarlıkları , Meksika Kültürü , Destansı Meksika Mutfağı ,

Tarihi Piramitler , Rengarenk Pazarlar , Kolonyel Şehirlerin Barok Hazineleri ,

Muhteşem Doğa , Beyaz Kumsallar , Turkuaz Karayip Denizi

b930.jpg

1.gün : 01 KASIM 2016 / Istanbul – Paris – Mexico City

Sabah 04:00 Atatürk Havalimanı Dışhatlarda bulunma, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından AF ( Air France ) 1391 sefer sayılı uçuş ile 06:25'te  İstanbul-Paris uçuşu… Paris yerel saati ile 09:05'te AF 438 sefer sayılı uçuş ile Mexico City'e hareket ( uçuş yaklaşık 12 saat sürecektir.) ve Mexico City yerel saati ile 18:40‘ta başkent Mexico City'e varış, otele transfer, akşam yemek ve konaklama 5*otelimizde. (Mexico City, Türkiye'den 8 saat geridedir.)

mexico_city__banner-large.jpg

2.gün : 02 KASIM 2016 / Mexico City – Teotihuacan – Mexico City

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mexico City'ye (50 km.) 1 saat mesafedeki "Teotihuacan" Şehrine gidiyoruz. Aztek dilinde "İnsanların Tanrılaştığı Yer" anlamına gelen bu şehir Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunmakta ve 20 km.karelik bir alanı kapsamaktadır. Ölüler Yolu, Ay Piramidi, Güneş Piramidi, Quetzalcoalt ve Jaguar Tapınakları ile Quetzalcoalt Sarayı bu ören yerinde görülecek yerler arasındadır.

c930.jpg

Öğlene kadar gezimizi tamamlayıp, öğle saatlerinde Mexico City'e geri dönüyor ve Öğle Yemeğimizi alıyoruz.

d930.jpg

Yemekten sonra Mexico City'deki gezimiz başlıyor. Zacola ( Anayasa ) Meydanı, Latin Amerika'nın en görkemli katedrali olan Metropolitan Katedrali, Guadeloupe Kilisesi, Antropoli Müzesi, Palacio Nacional, Garibaldi Meydanı, Koloniyal Evler göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde otelimize dönüş. Akşam Yemeğimiz yerel restaurantta. Yemek sonrası konaklama için otelimize dönüyoruz.

3.gün : 03 KASIM 2016 / Mexico City – Cholula - Puebla  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mexico City'den ayrılıyoruz ve (135 km ) 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile Puebla'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce Cholula'yı geziyoruz. 

cholula.jpg

Cholula Piramidi dünyanın en büyük piramitidir aynı zamanda. Gezimizi tamamlayıp Puebla'ya devam ediyoruz. Puebla Unesco Dünya Miras Listesinde bulunmaktadır. Ülkenin 4.büyük şehri. Melekler şehri olarak biliniyor. Şehirde 16.yy'da barok tarzında inşa edilmiş 5000 civarında yapılarda günümüze kalan önemli miraslardan.

puebla_banner.jpg

Şehirde gezerken sevimli demir balkonlara sahip kül rengi oyma taşlarla yapılmış binaları görüp fotoğraflama şansımız olacak. 69 metre yükseklikteki çan kulesiyle 17.yy'a ait Katedral ise şehrin mimarisini yansıtan en güzel örneklerden. Burada Talavera Fayanslarından yapılan çömlekler, ağaç kabuğundan elde edilmiş kağıtlara yapılan resimler, oniks ve mermerden yapılmış heykeller gibi harika elişçiliği hediyelikleri de almak mümkün.

e930.jpg

Şehrin en renkli köşesi Barrio Del Artista'da (Sanatçılar Köşesi) kısa bir mola veriyoruz. Puebla gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam Yemeğimizi şehirde yerel bir restaurantta alıp, konaklamamız Puebla'da otelimizde.

4.gün : 04 KASIM 2016 / Puebla  – Tuxtla Gutierrez – El Sumidero Kanyonu - San Cristobal 

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz ve havalimanına transferimiz olacak. Öncelikle Chiapas Eyaletindeki Tuxtla Gutierrez'e aktarmalı ve yerel bir uçuşla varacağız. Ancak uçuşumuzu yapmak için öncelikle Mexico City'e 1,5 saatlik otobüs yolculuğumuz olacak. Tuxtla Gutierrez'e varış saatimiz öğlen 11:30 civarlarını bulacak. Varışımızla birlikte (23 km.) yarım saatlik bir yolculukla Ulusal Sumidero Kanyon Parkı'na ilerleyeceğiz ama öncesinde Park bölgesinde Öğle Yemeği yiyeceğiz. Ardından kanyon gezimiz başlayacak. 800 metre derinlikteki bu kanyonda botlarla yapacağımız gezi sırasında muhteşem doğal güzellikler bizleri bekliyor olacak.

sumi2.jpg

Kanyon gezimizin sonrasında 85 km. mesafedeki Chiapas eyaletinin eski başkenti olan ve Joel Vadisinde kurulu, Meksika'nın en güzel koloni şehirlerinden biri olan San Cristobal‘e geçiyoruz. San Cristobal arnavut kaldırımlı sokakları, kiliseleri, küçük meydanları, kırmızı kiremit damlı evleri ve çiçek dolu bahçeleri ile ünlü.

s930.jpg

San Cristobal, aynı zamanda tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kemeraltılarıyla kolonyal mimarinin de en güzel örneklerinden. Bu şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan "Indios"ların babası Piskopos Bartolome de la Casas'a borçlu. 

ss930.jpg

Akşam yemeğimiz ve konaklama San Cristobal'deki otelimizde.

5.gün : 05 KASIM 2016 / San Cristobal – San Juan Chamula – Zinacantan – San Cristobal

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında şehre 10 km. uzaklıkta yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk ile San Juan Chamula Kasabası'na geliyoruz. 2200 metre yükseklikte kurulu bu kasabada Tzotzil Mayaları yaşamaktadır. Burada halk, ruhlarının fotoğrafla çalınacağına inandıkları için fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmamakta ve fotoğraf makinesi görünce sırtını dönmektedir.

2015-08-23-19-24-49.jpg

Kasabanın sembolü San Juan Kilisesi'dir. Daha çok Güney Meksika'da kullanılan copal reçinesinden (bir tür kehribar) yapılan tütsülerden yayılan kokular ve renkli mumlarla doludur. Kilisenin duvarları boyunca birçok Katolik kilisesinde olduğu gibi azizlerin ahşap heykelleri bulunur ve bunlar şeytanı savuşturmak için aynalarla bezelidir. Kilisede oturmak için sıralar yoktur ve zemin yeşil çam dalları ve Cola-Pepsi kutularıyla kaplıdır. Burada da fotoğraf çekmek yasaktır. Şimdiden hatırlatalım, fotoğraf çekenler görülünce direk kasabanın dışına çıkartılırlar. Gezimizi tamamladıktan sonra Chamula Kasabası'na 7 km. uzaklıkta Zinacantan Köyü'ne geçiyoruz.

dsc00647a.jpg

Zinacantan "Yarasalar Vadisi " anlamına gelir ve dağlık bir bölgede kurulmuş küçük bir köydür. Köyün tarihi tuz madenlerinin keşfedildiği Aztek dönemine kadar uzanıyor. Şu an gelirlerini çiçekçilikten elde ediyorlar. Tamamı el yapımı, mavi ve mor renklerin hakim olduğu yerel ve özgün kıyafetleri ile tanınıyor halkı ve koyunları da kutsal kabul ediyorlar. Koyunlara iyi davranıp, koruyor ve öldüklerinde de ailelerinde olduğu gibi yas tutuyorlar.

z2-8.jpg

Tortilla ve Taco'nun anavatanı sayılan bu bölgede Öğle Yemeğimizi de yiyoruz.

334.jpg

Akşam Yemeği ve konaklamamız San Cristobal'de otelimizde.

6.gün : 06 KASIM 2016 / San Cristobal – Agua Azul Şelaleleri - Palenque

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp, Palenque'ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öncelikle Agua Azul Şelalelerini göreceğiz. (Yolculuk yaklaşık 3 saat)

679259.jpg

Agua Azul Şelaleleri ile ilgili şöyle bir inanış hakim; Maya Efsanesine göre Tanrı Kaprakan dağa kolay tırmanılabilsin diye basamaklar yapıyor, Yağmur Tanrı Chac da oldukça kibirlidir ve kendisiyle alay etmek için Kaprakan'nın ayakları altına mavi bir halı serer ve dev tanrı Kaprakan tam halının üstünden geçerken Chac tanrı Kaprakan'ın altından halıyı çeker. Kaprakan düşerken nehrin üzerine yıldırım gönderir. O günden sonra Yağmur Tanrı Chac ıslak parmağı ile sonsuza dek hareket eden bu halının ilmeğini çeker. Böylelikle Tulija'nın bir kolu olan Pusilha nehri oluşur. Şelale gezimiz sonrası Palenque'ye de yaklaşmış olacağımız için 1 saat sonra Palenque'ye varıyoruz. Palenque, Tumbala Dağı eteklerinde kurulmuş antik bir Maya şehri ve Unesco Dünya Miras Listesi'nde. 

palenque-chiapas-mexico-1200x800.jpg

Maya Uygarlığı'nın yaratıcı dehalığını gösteren bu ören yerini gezip, otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam Yemek ve konaklama otelimizde.

7.gün : 07 KASIM 2016 / Palenque – Campeche ( Yucatan Yarımadası )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meksika Körfezi kıyısında bulunan Campeche Eyaleti'ne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Konumu nedeniyle Yucatan Yarımadası'nın en önemli liman kentidir Campeche. Korsanlar bu liman kıyısı şehrinden kalkan gemilere sürekli saldırılar dünlemişler, İspanyollar da kendilerini korumak için şehirdeki ünlü kaleyi ve surları inşa ettirmişler. Günümüzde bunlar müze ve bahçeler olarak gezilebilmektedir. 

caopache.jpg

Bölgeye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Campeche'de yerel restaurantta yiyeceğiz. Konaklama Campeche'de otelimizde.

campeche-04.jpg

8.gün : 08 KASIM 2016 / Campeche – Uxmal – Kabah - Merida

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında (150km.) yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Uxmal'a (okunuşu: Uşmal) hareket ediyoruz. Adı Maya dilinde "üç kez" anlamına geliyor. 5. ve 6. yy.'larda kurulmuş, Unesco Dünya Miras Listesi'ne alınmış bir sit alanı. Mimarisi Puuc adı verilen dağ zincirindeki kentlerin karakteristik özelliklerini taşıyor. Yapıların cephelerinde alt kısımlar sade, üst kısımlar işlenmiş halde olur. Maya'ların yağmur ve şimşek tanrısı Chaac maskesi gibi Yucatan'daki tapınaklarını ve saraylarının dış duvarlarını süsleyen tanrı maskeleri, Puuc stilinin önemli bir karakteristiğidir.

uxmal-yucatan-mexico-3.jpg

Uxmal gezimizi tamamladıktan sonra Kabah'ı da ziyaret edip, Yucatan Eyaletinin başkenti Merida'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecektir. Atlas Okyanusu kıyısına yakın bu şehirde geçmişte Maya Uygarlığı da yaşamıştır. Tarihi bir öneme sahiptir. Görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla keyifle gezilesi bir şehir.

merida_yucatan_121.jpg

Parklarda dans edenler, sokaklarda denk gelinen gitar konserleri ile tam bir eğlence şehri.

155922-xx_large.jpg

Merida aynı zamanda Yucatan yarımadasının gastronomisiyle de önemli şehridir. Akşam yemeğimizi şehirde yerel restaurantta yiyoruz. Konaklama Merida'da otelimizde.

9.gün : 09 KASIM 2016 / Merida – Chichen Itza – Cenote Ik Kil - Tulum

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Unesco Dünya Miras Listesinde bulunan Chichen Itza'ya doğru hareket ediyoruz. (120 km.) Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Chichen Itza Antik şehirde; Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen 365 basamaklı ve Maya Takvimini simgeleyen Kukulcan Piramidi / Jaguar ve Kartal motifleri ile süslenmiş Savaşçılar Tapınağı / Juego de Poleta ( top oyun sahası , burası orta amerika'daki en iyi top sahası olarak kabul ediliyor ancak dönemde oyunların dini anlamı bilinmiyor olsa da başı kesilmiş oyuncuları resmeden duvardaki rölyefler oyunların ölümüne oynandığının bir işaretidir.) / El Castillo ( tüm zamanların en büyük mühendislik başarısı olarak kabul edilir.) / Kutsal Cenote (insanların  kurban edildiği yer) göreceğimiz yerler arasında.

chichen_itza_03_2011_templo_kukulkan_-el_castillo-_1414.jpg

Gezimizi tamamlayıp Chechen Itza'dan ayrılıyoruz. Önce Öğle Yemeği yiyor, ardından Meksika'nın meşhur Cenote'lerinden olan IK KIL'i ziyaret ediyoruz. Cenote yer altından çıkan su kaynaklarıdır ve burada yüzme fırsatı da bulup, muhteşem bir deneyim yaşayacağız.

ik-kil-4.jpg

Artık rotamızda Meksika'nın tatil Cenneti TULUM var. Yolumuz yaklaşık (140 km.) 2 saat sürecektir. Tulum'a varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Karayip denizi kenarındaki turkuaz kristal denize sahip otelimizde Akşam Yemeği ve Konaklama.

8019.jpg

10.gün : 10 KASIM 2016 / Tulum – Cozumel - Cancun

Bugün otelimizde kahvaltı yapıp otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle Tulum'un görülmeye değer arkeolojik alanını geziyoruz ardından Meksika'nın diğer gözde Turistik noktası Cozumel'e hareket edeceğiz. Cozumel bir ada olduğu için öncelikle otobüsümüz ile 1 saat uzaklıktaki Playa Del Carmen'e geçip buradan feribot ile Cozumel'e geçeceğiz. (Feribot yaklaşık 30-40 dk. sürüyor.) Cozumel'e varışımızla birlikte Karayip Denizi'nin bu muhteşem adasında keyifli vakit geçireceğiz.Cozumel gezimizi tamamlayıp feribot ile tekrar dönüş yaparak Playa Del Carmen'den otobüsümüz ile 1 saat uzaklıktaki Meksika'nın tatil cenneti Cancun'a geçiyoruz. 21 km. uzunluğunda ve 400 metre genişliğinde L şeklinde uzanan bu ada Meksika'nın önde gelen tatil beldesi, beyaz kumlu plajları, palmiye ağaçları ve mercan kayaları ile yılda 4 milyon turisti ağırlıyor.

cancun-1.jpg

Akşam Yemeği ve Konaklamamız Cancun'daki otelimizde.

11.gün : 11 KASIM 2016 / Cancun

Bugün tüm gün Cancun'da serbest zaman, dilediğinizce denizin ve güneşin tadını çıkartabilir dilerseniz Cancun'u gezebilirsiniz.

3872868-x1.jpg

Kahvaltı – Öğle Yemek ve Akşam Yemeğimiz otelimizde. Gece isteyen misafirlerimiz ile Cancun'un renkli gecelerinin tadını çıkartabileceğiz.

12.gün : 12 KASIM 2016 / Cancun – Paris  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Bugün artık dönüş günümüz olduğu için uçak saatimize kadar Cancun'da serbest zaman. Akşam saatlerinde havalimanına transferimiz olacak. AF 651 sefer sayılı uçuş ile 20:05'te Cancun'dan Paris'e uçuyoruz. Geceleme uçakta.

13.gün : 13 KASIM 2016 / Paris – İstanbul

Sabah 11:25'te Paris yerel saati ile Paris'e varış. Ardından bekleme yapmadan uçağımızı değiştirip saat 12:35'te AF1890 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket. Türkiye yerel saati ile 17:00‘da iniş ve turumuzun sonu.

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 4850 EURO

Tek Kişilik Oda ( Single ) Farkı: 780 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Air France Havayolları ile İst - Mexico City Gidiş / Cancun - İstanbul dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Meksika Yerel Havayolları ile Mexico City - Tuxtla Guiterrez tek yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Mexico City (2), Puebla (1), San Cristobal (2), Palenque (1), Campeche (1), Merida (1), Tulum (1), Cancun (2) olmak üzere 11 gece 2 kişilik odalarda kişibaşı otel konaklaması

- 11 adet Öğle Yemeği , 11 adet Akşam Yemeği

- Tüm Öğle ve Akşam Yemeklerinde 1'er adet meşrubat (alkolsüz)

- Konforlu ve Klimalı turizm Otobüsleri ile ulaşımlar

- Sumidero Kanyonu Tekne Gezisi

- Tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri

- Programda gözüken tüm geziler

- Otoban ve Otopark Ücretleri

- Tüm Havalimanı Vergileri

- %3 Meksika Otel Vergileri

- %16 Meksika Genel Vergileri

- İngilizce Lokal Rehber Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Türsab Zorunlu Mesleki Sigorta

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Meksika Vize Ücreti  ( Amerika Vizesi olanlar için Vize'ye gerek yoktur )

- Veya Amerika Vize Ücreti

- Seyahat Sağlık Sigortası ve Seyahat Güvence Paketi

- Tüm Seyahat boyunca ve Otellerde yapılacak şahsi harcamalar

2-32.jpg

VİZE HAKKINDA

Meksika Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır.

Ancak Amerika Vizesine Sahip Türk Vatandaşlarının Vize Almasına Gerek Yoktur.Geçerli Amerika Vizesi olanlar Meksika'ya bu geçerli ABD  vizeleri ile seyahat edebilirler.

Meksika Vizesinin 1,5 – 2 ay gibi bir sürede çıkmasından ötürü , bu tura katılacak misafirlerimizin Amerika Vizesi almalarının daha hızlı olacağını ve hatta bu vize ile ilerleyen zamanlarda Amerika Seyahati de yapabileceklerini hatırlatmak isteriz.

 

SEYAHATİMİZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME … LÜTFEN OKUYUNUZ….

Öncelikle turumuzda hiçbir ekstra gezi yoktur.

Turumuz sırasında tüm Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri tur ücretine dahildir.

Turumuzun içeriğinde, Meksika turlarında yer verilmeyen Cozumel ve Tulum'a konaklamalı olarak yer verilmiştir.

Genel olarak bakıldığında, son dönemlerde Meksika Gezileri Küba ile birleştrilmekte ve Meksika'ya 4, 5  veya 7 gece ayrılmaktadır. Programımızda 11 gece 13 gün tamamen Meksika'yı içermektedir.

Genel olarak Mexico City'de başlayıp, Cancun'da sona eren veya Cancun'dan Küba'ya geçilirken Cancun'u günübirlik gezip görerek ülkeden ayrılan programların yanı sıra, bizler Cancun, Cozumel ve Tulum gibi beyaz kumsallar ve turkuaz denizi ile göz dolduran bu bölgelerde konaklayarak turumuzun son günlerinde yorgunluk atıp, son dönemlerin bu gözde bölgelerini de programa dahil etmiş oluyoruz.

Turumuz için başka seçenekler de olsa Havayolu olarak hem iniş saatlerinin mantıklı olması, hem de uzun uçuş kısmında kullanılan uçak tiplerinin kaliteli olmasından ötürü Air France Havayolları tercih edilmiştir.

Genel tur programlarında gezi ücretine ilave olarak alınan 70 euro'dan 150 euro'ya kadar farklılık gösteren Bahşiş'ler tur ücretimize dahildir.

Turumuzu incelerken, özellikle 5* ve bulunmayan bölgelerde Deluxe Boutique Oteller kullanılmıştır.

Alternatif Meksika programlarında farklı seçenekler bulunmaktadır. 5-6 gece Meksika + 5 gece Küba ile birleştirilmiş programların yanı sıra, 6 veya 7 gece Meksika ile sınır ülkeler Guetemala ve Honduras'ın birleştirildiği programlar da mevcuttur. Ancak bizler doyurucu ve dolu dolu bir Meksika gezisi yapmak adına 11 gece-13 günlük bir programı Air France Havayolları yanı sıra 5* oteller kullanıp, hiçbir extra gezi barındırmadan, sabah & öğle & ve akşam yemeklerini de programa dahil edip, Tulum, Cozumel, Cancun gibi Meksika'nın tatil cennetlerini de programımıza dahil etmiş durumdayız.

nnn-2.jpg
 
 

Mexico Seyahatini düşünüyorum maliyetini ögrendikten sonra. Mariachi müzigi gözümde tütüyor.

Birol Aytek / İstanbul / 17.04.2016

Bu geziye rezervasyon yaptırmak istiyorum

Gülcan Vardarlı / İstanbul / 6.04.2016

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar