a930.jpg

555-3.jpg

ÇAĞATAY YOLDA MEKSİKA GEZİSİ

MAYA'LARIN AYAK İZLERİ VE AZTEK KENTLERİNE YOLCULUK

01-13 KASIM 2016 / 11 GECE – 13 GÜN

MEXİCO CİTY , TEOTIHUACAN , PUEBLA , 

TUXTLA GUTIERREZ , EL SUMİDERO KANYONU , SAN CRİSTOBAL ,

SAN JUAN CHAMULA , ZINACANTAN , AGUA AZUL ŞELALELERİ ,

 PALENQUE , CAMPECHE , UXMAL , KABAH , MERİDA , CHICHEN ITZA ,

CENOTE IK KIL , TULUM , PLAYA DEL CARMEN , COZUMEL , CANCUN

Maya ve Aztek Uygarlıkları , Meksika Kültürü , Destansı Meksika Mutfağı ,

Tarihi Piramitler , Rengarenk Pazarlar , Kolonyel Şehirlerin Barok Hazineleri ,

Muhteşem Doğa , Beyaz Kumsallar , Turkuaz Karayip Denizi

b930.jpg

1.gün : 01 KASIM 2016 / Istanbul – Paris – Mexico City

Sabah 04:00 Atatürk Havalimanı Dışhatlarda bulunma, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından AF ( Air France ) 1391 sefer sayılı uçuş ile 06:25'te  İstanbul-Paris uçuşu… Paris yerel saati ile 09:05'te AF 438 sefer sayılı uçuş ile Mexico City'e hareket ( uçuş yaklaşık 12 saat sürecektir.) ve Mexico City yerel saati ile 18:40‘ta başkent Mexico City'e varış, otele transfer, akşam yemek ve konaklama 5*otelimizde. (Mexico City, Türkiye'den 8 saat geridedir.)

mexico_city__banner-large.jpg

2.gün : 02 KASIM 2016 / Mexico City – Teotihuacan – Mexico City

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mexico City'ye (50 km.) 1 saat mesafedeki "Teotihuacan" Şehrine gidiyoruz. Aztek dilinde "İnsanların Tanrılaştığı Yer" anlamına gelen bu şehir Unesco Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunmakta ve 20 km.karelik bir alanı kapsamaktadır. Ölüler Yolu, Ay Piramidi, Güneş Piramidi, Quetzalcoalt ve Jaguar Tapınakları ile Quetzalcoalt Sarayı bu ören yerinde görülecek yerler arasındadır.

c930.jpg

Öğlene kadar gezimizi tamamlayıp, öğle saatlerinde Mexico City'e geri dönüyor ve Öğle Yemeğimizi alıyoruz.

d930.jpg

Yemekten sonra Mexico City'deki gezimiz başlıyor. Zacola ( Anayasa ) Meydanı, Latin Amerika'nın en görkemli katedrali olan Metropolitan Katedrali, Guadeloupe Kilisesi, Antropoli Müzesi, Palacio Nacional, Garibaldi Meydanı, Koloniyal Evler göreceğimiz yerler arasında. Tur bitiminde otelimize dönüş. Akşam Yemeğimiz yerel restaurantta. Yemek sonrası konaklama için otelimize dönüyoruz.

3.gün : 03 KASIM 2016 / Mexico City – Cholula - Puebla  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mexico City'den ayrılıyoruz ve (135 km ) 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğu ile Puebla'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce Cholula'yı geziyoruz. 

cholula.jpg

Cholula Piramidi dünyanın en büyük piramitidir aynı zamanda. Gezimizi tamamlayıp Puebla'ya devam ediyoruz. Puebla Unesco Dünya Miras Listesinde bulunmaktadır. Ülkenin 4.büyük şehri. Melekler şehri olarak biliniyor. Şehirde 16.yy'da barok tarzında inşa edilmiş 5000 civarında yapılarda günümüze kalan önemli miraslardan.

puebla_banner.jpg

Şehirde gezerken sevimli demir balkonlara sahip kül rengi oyma taşlarla yapılmış binaları görüp fotoğraflama şansımız olacak. 69 metre yükseklikteki çan kulesiyle 17.yy'a ait Katedral ise şehrin mimarisini yansıtan en güzel örneklerden. Burada Talavera Fayanslarından yapılan çömlekler, ağaç kabuğundan elde edilmiş kağıtlara yapılan resimler, oniks ve mermerden yapılmış heykeller gibi harika elişçiliği hediyelikleri de almak mümkün.

e930.jpg

Şehrin en renkli köşesi Barrio Del Artista'da (Sanatçılar Köşesi) kısa bir mola veriyoruz. Puebla gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam Yemeğimizi şehirde yerel bir restaurantta alıp, konaklamamız Puebla'da otelimizde.

4.gün : 04 KASIM 2016 / Puebla  – Tuxtla Gutierrez – El Sumidero Kanyonu - San Cristobal 

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz ve havalimanına transferimiz olacak. Öncelikle Chiapas Eyaletindeki Tuxtla Gutierrez'e aktarmalı ve yerel bir uçuşla varacağız. Ancak uçuşumuzu yapmak için öncelikle Mexico City'e 1,5 saatlik otobüs yolculuğumuz olacak. Tuxtla Gutierrez'e varış saatimiz öğlen 11:30 civarlarını bulacak. Varışımızla birlikte (23 km.) yarım saatlik bir yolculukla Ulusal Sumidero Kanyon Parkı'na ilerleyeceğiz ama öncesinde Park bölgesinde Öğle Yemeği yiyeceğiz. Ardından kanyon gezimiz başlayacak. 800 metre derinlikteki bu kanyonda botlarla yapacağımız gezi sırasında muhteşem doğal güzellikler bizleri bekliyor olacak.

sumi2.jpg

Kanyon gezimizin sonrasında 85 km. mesafedeki Chiapas eyaletinin eski başkenti olan ve Joel Vadisinde kurulu, Meksika'nın en güzel koloni şehirlerinden biri olan San Cristobal‘e geçiyoruz. San Cristobal arnavut kaldırımlı sokakları, kiliseleri, küçük meydanları, kırmızı kiremit damlı evleri ve çiçek dolu bahçeleri ile ünlü.

s930.jpg

San Cristobal, aynı zamanda tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kemeraltılarıyla kolonyal mimarinin de en güzel örneklerinden. Bu şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan "Indios"ların babası Piskopos Bartolome de la Casas'a borçlu. 

ss930.jpg

Akşam yemeğimiz ve konaklama San Cristobal'deki otelimizde.

5.gün : 05 KASIM 2016 / San Cristobal – San Juan Chamula – Zinacantan – San Cristobal

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında şehre 10 km. uzaklıkta yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk ile San Juan Chamula Kasabası'na geliyoruz. 2200 metre yükseklikte kurulu bu kasabada Tzotzil Mayaları yaşamaktadır. Burada halk, ruhlarının fotoğrafla çalınacağına inandıkları için fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmamakta ve fotoğraf makinesi görünce sırtını dönmektedir.

2015-08-23-19-24-49.jpg

Kasabanın sembolü San Juan Kilisesi'dir. Daha çok Güney Meksika'da kullanılan copal reçinesinden (bir tür kehribar) yapılan tütsülerden yayılan kokular ve renkli mumlarla doludur. Kilisenin duvarları boyunca birçok Katolik kilisesinde olduğu gibi azizlerin ahşap heykelleri bulunur ve bunlar şeytanı savuşturmak için aynalarla bezelidir. Kilisede oturmak için sıralar yoktur ve zemin yeşil çam dalları ve Cola-Pepsi kutularıyla kaplıdır. Burada da fotoğraf çekmek yasaktır. Şimdiden hatırlatalım, fotoğraf çekenler görülünce direk kasabanın dışına çıkartılırlar. Gezimizi tamamladıktan sonra Chamula Kasabası'na 7 km. uzaklıkta Zinacantan Köyü'ne geçiyoruz.

dsc00647a.jpg

Zinacantan "Yarasalar Vadisi " anlamına gelir ve dağlık bir bölgede kurulmuş küçük bir köydür. Köyün tarihi tuz madenlerinin keşfedildiği Aztek dönemine kadar uzanıyor. Şu an gelirlerini çiçekçilikten elde ediyorlar. Tamamı el yapımı, mavi ve mor renklerin hakim olduğu yerel ve özgün kıyafetleri ile tanınıyor halkı ve koyunları da kutsal kabul ediyorlar. Koyunlara iyi davranıp, koruyor ve öldüklerinde de ailelerinde olduğu gibi yas tutuyorlar.

z2-8.jpg

Tortilla ve Taco'nun anavatanı sayılan bu bölgede Öğle Yemeğimizi de yiyoruz.

334.jpg

Akşam Yemeği ve konaklamamız San Cristobal'de otelimizde.

6.gün : 06 KASIM 2016 / San Cristobal – Agua Azul Şelaleleri - Palenque

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp, Palenque'ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öncelikle Agua Azul Şelalelerini göreceğiz. (Yolculuk yaklaşık 3 saat)

679259.jpg

Agua Azul Şelaleleri ile ilgili şöyle bir inanış hakim; Maya Efsanesine göre Tanrı Kaprakan dağa kolay tırmanılabilsin diye basamaklar yapıyor, Yağmur Tanrı Chac da oldukça kibirlidir ve kendisiyle alay etmek için Kaprakan'nın ayakları altına mavi bir halı serer ve dev tanrı Kaprakan tam halının üstünden geçerken Chac tanrı Kaprakan'ın altından halıyı çeker. Kaprakan düşerken nehrin üzerine yıldırım gönderir. O günden sonra Yağmur Tanrı Chac ıslak parmağı ile sonsuza dek hareket eden bu halının ilmeğini çeker. Böylelikle Tulija'nın bir kolu olan Pusilha nehri oluşur. Şelale gezimiz sonrası Palenque'ye de yaklaşmış olacağımız için 1 saat sonra Palenque'ye varıyoruz. Palenque, Tumbala Dağı eteklerinde kurulmuş antik bir Maya şehri ve Unesco Dünya Miras Listesi'nde. 

palenque-chiapas-mexico-1200x800.jpg

Maya Uygarlığı'nın yaratıcı dehalığını gösteren bu ören yerini gezip, otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam Yemek ve konaklama otelimizde.

7.gün : 07 KASIM 2016 / Palenque – Campeche ( Yucatan Yarımadası )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meksika Körfezi kıyısında bulunan Campeche Eyaleti'ne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Konumu nedeniyle Yucatan Yarımadası'nın en önemli liman kentidir Campeche. Korsanlar bu liman kıyısı şehrinden kalkan gemilere sürekli saldırılar dünlemişler, İspanyollar da kendilerini korumak için şehirdeki ünlü kaleyi ve surları inşa ettirmişler. Günümüzde bunlar müze ve bahçeler olarak gezilebilmektedir. 

caopache.jpg

Bölgeye varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Campeche'de yerel restaurantta yiyeceğiz. Konaklama Campeche'de otelimizde.

campeche-04.jpg

8.gün : 08 KASIM 2016 / Campeche – Uxmal – Kabah - Merida

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında (150km.) yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Uxmal'a (okunuşu: Uşmal) hareket ediyoruz. Adı Maya dilinde "üç kez" anlamına geliyor. 5. ve 6. yy.'larda kurulmuş, Unesco Dünya Miras Listesi'ne alınmış bir sit alanı. Mimarisi Puuc adı verilen dağ zincirindeki kentlerin karakteristik özelliklerini taşıyor. Yapıların cephelerinde alt kısımlar sade, üst kısımlar işlenmiş halde olur. Maya'ların yağmur ve şimşek tanrısı Chaac maskesi gibi Yucatan'daki tapınaklarını ve saraylarının dış duvarlarını süsleyen tanrı maskeleri, Puuc stilinin önemli bir karakteristiğidir.

uxmal-yucatan-mexico-3.jpg

Uxmal gezimizi tamamladıktan sonra Kabah'ı da ziyaret edip, Yucatan Eyaletinin başkenti Merida'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecektir. Atlas Okyanusu kıyısına yakın bu şehirde geçmişte Maya Uygarlığı da yaşamıştır. Tarihi bir öneme sahiptir. Görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla keyifle gezilesi bir şehir.

merida_yucatan_121.jpg

Parklarda dans edenler, sokaklarda denk gelinen gitar konserleri ile tam bir eğlence şehri.

155922-xx_large.jpg

Merida aynı zamanda Yucatan yarımadasının gastronomisiyle de önemli şehridir. Akşam yemeğimizi şehirde yerel restaurantta yiyoruz. Konaklama Merida'da otelimizde.

9.gün : 09 KASIM 2016 / Merida – Chichen Itza – Cenote Ik Kil - Tulum

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Unesco Dünya Miras Listesinde bulunan Chichen Itza'ya doğru hareket ediyoruz. (120 km.) Yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Chichen Itza Antik şehirde; Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen 365 basamaklı ve Maya Takvimini simgeleyen Kukulcan Piramidi / Jaguar ve Kartal motifleri ile süslenmiş Savaşçılar Tapınağı / Juego de Poleta ( top oyun sahası , burası orta amerika'daki en iyi top sahası olarak kabul ediliyor ancak dönemde oyunların dini anlamı bilinmiyor olsa da başı kesilmiş oyuncuları resmeden duvardaki rölyefler oyunların ölümüne oynandığının bir işaretidir.) / El Castillo ( tüm zamanların en büyük mühendislik başarısı olarak kabul edilir.) / Kutsal Cenote (insanların  kurban edildiği yer) göreceğimiz yerler arasında.

chichen_itza_03_2011_templo_kukulkan_-el_castillo-_1414.jpg

Gezimizi tamamlayıp Chechen Itza'dan ayrılıyoruz. Önce Öğle Yemeği yiyor, ardından Meksika'nın meşhur Cenote'lerinden olan IK KIL'i ziyaret ediyoruz. Cenote yer altından çıkan su kaynaklarıdır ve burada yüzme fırsatı da bulup, muhteşem bir deneyim yaşayacağız.

ik-kil-4.jpg

Artık rotamızda Meksika'nın tatil Cenneti TULUM var. Yolumuz yaklaşık (140 km.) 2 saat sürecektir. Tulum'a varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Karayip denizi kenarındaki turkuaz kristal denize sahip otelimizde Akşam Yemeği ve Konaklama.

8019.jpg

10.gün : 10 KASIM 2016 / Tulum – Cozumel - Cancun

Bugün otelimizde kahvaltı yapıp otelimizden ayrılıyoruz. Öncelikle Tulum'un görülmeye değer arkeolojik alanını geziyoruz ardından Meksika'nın diğer gözde Turistik noktası Cozumel'e hareket edeceğiz. Cozumel bir ada olduğu için öncelikle otobüsümüz ile 1 saat uzaklıktaki Playa Del Carmen'e geçip buradan feribot ile Cozumel'e geçeceğiz. (Feribot yaklaşık 30-40 dk. sürüyor.) Cozumel'e varışımızla birlikte Karayip Denizi'nin bu muhteşem adasında keyifli vakit geçireceğiz.Cozumel gezimizi tamamlayıp feribot ile tekrar dönüş yaparak Playa Del Carmen'den otobüsümüz ile 1 saat uzaklıktaki Meksika'nın tatil cenneti Cancun'a geçiyoruz. 21 km. uzunluğunda ve 400 metre genişliğinde L şeklinde uzanan bu ada Meksika'nın önde gelen tatil beldesi, beyaz kumlu plajları, palmiye ağaçları ve mercan kayaları ile yılda 4 milyon turisti ağırlıyor.

cancun-1.jpg

Akşam Yemeği ve Konaklamamız Cancun'daki otelimizde.

11.gün : 11 KASIM 2016 / Cancun

Bugün tüm gün Cancun'da serbest zaman, dilediğinizce denizin ve güneşin tadını çıkartabilir dilerseniz Cancun'u gezebilirsiniz.

3872868-x1.jpg

Kahvaltı – Öğle Yemek ve Akşam Yemeğimiz otelimizde. Gece isteyen misafirlerimiz ile Cancun'un renkli gecelerinin tadını çıkartabileceğiz.

12.gün : 12 KASIM 2016 / Cancun – Paris  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Bugün artık dönüş günümüz olduğu için uçak saatimize kadar Cancun'da serbest zaman. Akşam saatlerinde havalimanına transferimiz olacak. AF 651 sefer sayılı uçuş ile 20:05'te Cancun'dan Paris'e uçuyoruz. Geceleme uçakta.

13.gün : 13 KASIM 2016 / Paris – İstanbul

Sabah 11:25'te Paris yerel saati ile Paris'e varış. Ardından bekleme yapmadan uçağımızı değiştirip saat 12:35'te AF1890 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket. Türkiye yerel saati ile 17:00‘da iniş ve turumuzun sonu.

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 4850 EURO

Tek Kişilik Oda ( Single ) Farkı: 780 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Air France Havayolları ile İst - Mexico City Gidiş / Cancun - İstanbul dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Meksika Yerel Havayolları ile Mexico City - Tuxtla Guiterrez tek yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Mexico City (2), Puebla (1), San Cristobal (2), Palenque (1), Campeche (1), Merida (1), Tulum (1), Cancun (2) olmak üzere 11 gece 2 kişilik odalarda kişibaşı otel konaklaması

- 11 adet Öğle Yemeği , 11 adet Akşam Yemeği

- Tüm Öğle ve Akşam Yemeklerinde 1'er adet meşrubat (alkolsüz)

- Konforlu ve Klimalı turizm Otobüsleri ile ulaşımlar

- Sumidero Kanyonu Tekne Gezisi

- Tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri

- Programda gözüken tüm geziler

- Otoban ve Otopark Ücretleri

- Tüm Havalimanı Vergileri

- %3 Meksika Otel Vergileri

- %16 Meksika Genel Vergileri

- İngilizce Lokal Rehber Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Türsab Zorunlu Mesleki Sigorta

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Meksika Vize Ücreti  ( Amerika Vizesi olanlar için Vize'ye gerek yoktur )

- Veya Amerika Vize Ücreti

- Seyahat Sağlık Sigortası ve Seyahat Güvence Paketi

- Tüm Seyahat boyunca ve Otellerde yapılacak şahsi harcamalar

2-32.jpg

VİZE HAKKINDA

Meksika Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır.

Ancak Amerika Vizesine Sahip Türk Vatandaşlarının Vize Almasına Gerek Yoktur.Geçerli Amerika Vizesi olanlar Meksika'ya bu geçerli ABD  vizeleri ile seyahat edebilirler.

Meksika Vizesinin 1,5 – 2 ay gibi bir sürede çıkmasından ötürü , bu tura katılacak misafirlerimizin Amerika Vizesi almalarının daha hızlı olacağını ve hatta bu vize ile ilerleyen zamanlarda Amerika Seyahati de yapabileceklerini hatırlatmak isteriz.

 

SEYAHATİMİZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME … LÜTFEN OKUYUNUZ….

Öncelikle turumuzda hiçbir ekstra gezi yoktur.

Turumuz sırasında tüm Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri tur ücretine dahildir.

Turumuzun içeriğinde, Meksika turlarında yer verilmeyen Cozumel ve Tulum'a konaklamalı olarak yer verilmiştir.

Genel olarak bakıldığında, son dönemlerde Meksika Gezileri Küba ile birleştrilmekte ve Meksika'ya 4, 5  veya 7 gece ayrılmaktadır. Programımızda 11 gece 13 gün tamamen Meksika'yı içermektedir.

Genel olarak Mexico City'de başlayıp, Cancun'da sona eren veya Cancun'dan Küba'ya geçilirken Cancun'u günübirlik gezip görerek ülkeden ayrılan programların yanı sıra, bizler Cancun, Cozumel ve Tulum gibi beyaz kumsallar ve turkuaz denizi ile göz dolduran bu bölgelerde konaklayarak turumuzun son günlerinde yorgunluk atıp, son dönemlerin bu gözde bölgelerini de programa dahil etmiş oluyoruz.

Turumuz için başka seçenekler de olsa Havayolu olarak hem iniş saatlerinin mantıklı olması, hem de uzun uçuş kısmında kullanılan uçak tiplerinin kaliteli olmasından ötürü Air France Havayolları tercih edilmiştir.

Genel tur programlarında gezi ücretine ilave olarak alınan 70 euro'dan 150 euro'ya kadar farklılık gösteren Bahşiş'ler tur ücretimize dahildir.

Turumuzu incelerken, özellikle 5* ve bulunmayan bölgelerde Deluxe Boutique Oteller kullanılmıştır.

Alternatif Meksika programlarında farklı seçenekler bulunmaktadır. 5-6 gece Meksika + 5 gece Küba ile birleştirilmiş programların yanı sıra, 6 veya 7 gece Meksika ile sınır ülkeler Guetemala ve Honduras'ın birleştirildiği programlar da mevcuttur. Ancak bizler doyurucu ve dolu dolu bir Meksika gezisi yapmak adına 11 gece-13 günlük bir programı Air France Havayolları yanı sıra 5* oteller kullanıp, hiçbir extra gezi barındırmadan, sabah & öğle & ve akşam yemeklerini de programa dahil edip, Tulum, Cozumel, Cancun gibi Meksika'nın tatil cennetlerini de programımıza dahil etmiş durumdayız.

nnn-2.jpg
 
 

Mexico Seyahatini düşünüyorum maliyetini ögrendikten sonra. Mariachi müzigi gözümde tütüyor.

Birol Aytek / İstanbul / 17.4.2016

Bu geziye rezervasyon yaptırmak istiyorum

Gülcan Vardarlı / İstanbul / 6.4.2016

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar