940.png

930000.jpg

REYKJAVIK, GOLDEN CIRCLE (THINGVELLIR MİLLİ PARKI & GEYSİR & STOKKUR & GULFOSS ŞELALESİ), AKUREYRİ, HUSAVİK (BALİNA GÖZLEMLEME), DETTİFOSS ŞELALESİ, MYVATN GÖLÜ, DİMMUBORGİR LAV OLUŞUMLARI, NAMASKARD KAYNAYAN ÇAMUR HAVUZLARI, EGILSSTADIR, JÖKULSARLON BUZUL GÖLÜ, MYRDALSSANDUR SİYAH KUM SAHİLLERİ, VIK I MYRDAL, REYNISDRANGER KAYALIKLARI, SKOGAFOSS VE SELJALAND ŞELALESİ, BLUE LAGOON

iceland-misc-turf-houses-ss.jpg

GEZİMİZ 18 KİŞİYLE GERÇEKLEŞECEKTİR.

ERKEN ÖDEMEDE 200 EURO İNDİRİM

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN / 18 AĞUSTOS CMT / İSTANBUL – FRANKFURT - REYKJAVIK 

Sabah saat 05:30'da Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Danışma Kontuarı önünde buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yollarına ait TK1587 sefer sayılı uçuş ile 07:55'de Frankfurt'a uçuş. Yerel saat ile 10:10'da inişimizin ardından İzlanda'nın başkenti Reykjavik'e yerel hava yolları ile uçuş. Reykjavik'e varışımız sonrasında havalimanından bizleri bekleyen otobüsümüz ile ayrılıyoruz. Dumanların Koyu anlamına gelen Reykjavik dünyanın en kuzeydeki başkentidir. Dünyanın mavi çatısı olarak da bilinir. Renklerin birbirine karıştığı cıvıl cıvıl şirin bir başkenttir. 

reykjavik-2.jpg

Öncelikle Panoramik Şehir Turumuzu yapıyoruz. Kutu gibi üçgen çatılı rengarenk evler, Perlan Gözlem Noktası, şehrin en meşhur yapısı olan 73 mt. yükseklikteki Hallgrimskirkja Kilisesi, Belediye ve Parlamento Binası, Harpa Konser Salonu göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Reykjavik'te otelimizde. 4*Fosshotel Reykjavik vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2.GÜN / 19 AĞUSTOS PAZAR / REYKJAVIK – GOLDEN CIRCLE (ALTIN ÇEMBER) (THINGVELLIR MİLLİ PARKI – GEYSIR – STOKKUR - GULFOSS ŞELALESİ )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İzlanda'nın en meşhur gezilerinden birini yaparken yavaş yavaş İzlanda keşfimiz de başlamış olacak. Önce 40 dk. Mesafede Thingvellir Milli Parkı Gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından 50 dk. mesafede Geysir Gezisi ve sonra da 10 dk. mesafede Gullfoss Şelalesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi tamamladıktan sonra başkent Reykjavik'e dönüş ve Konaklama.

Thingvellir Milli Parkı: 930'da dünyanın ilk parlamentosu olarak kabul edilen İzlanda Parlamentosu'nun kurulduğu bölge olan milli park UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. Burası aynı zamanda Kuzey Amerika ve Avrupa tektonik plakalarının birbirinden ayrıldığı ve yerin üzerinde bulunan dev yarığın da yer aldığı nokta. Milli park alanı, berrak ve soğuk nehirlerin geçtiği, içinde alabalıkların yüzdüğü, şelalelerin, bir adet kilisenin ve kanyonların olduğu bir bölge. Game of Thrones'un bazı sahnelerinin çekimleri de burada yapılmıştır.

Geysir & Stokkur: Burası Altın Çember bölgesinde hala aktif olan gayzer bölgesidir. Geysir'in İzlanda dilinde fışkırmak anlamına geliyor. Geysir gayzeri aktif değildir ancak Stokkur aktiftir.

1147994-strokkur-geyser.jpg

Suyunun sıcaklığı 80-100 derece arasındadır ve her 5-6 dk.da 35-40 metre yükseğe fışkırmaktadır. 

Gulfoss Şelalesi: Altın Şelale olarak da biliniyor. Muhteşem Gökkuşağı manzarası ile meşhur. 32 metre yükseklikten dökülüyor ve burada seyir terasları da bulunuyor.

2381.jpg

Konaklama Reykjavik'te otelimizde. 

3.GÜN / 20 AĞUSTOS PZT / REYKJAVIK – AKUREYRİ – HUSAVİK (BALİNA GÖZLEMLEME)

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden erken çıkış yapıyor ve Reykjavik havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile yaklaşık 1 saatlik uçuşla Akureyri'ye geliyoruz. Akureyri adanın kuzeyinde bulunan 2. Büyük şehir. Varışımızla birlikte Akureyri şehir turu yapıp ardından yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Husavik'e geçiyoruz.

guzing-izlanda-24.jpg

Husavik'te yaklaşık 3 saat süren tekne turu ile Balina Gözlemleme Gezisi yapıp Minke Balinaları ve yunusları görme şansımız olacak. 

husavik-2.jpg

Günü tamamlayıp dinlenmek üzere Husavik'teki otelimize yerleşiyoruz. 3* Foss Hotel vb.

4.GÜN / 21 AĞUSTOS SALI / HUSAVİK - MYVATN GÖLÜ - DIMMURBORGİR (LAV OLUŞUMLARI) - NAMASKARD ( KAYNAYAN ÇAMUR HAVUZLARI) - DETTIFOSS ŞELALESİ - EGILSSTADIR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 50 dk.lık yolculuk ile Myvatn Gölü'ne geçiyoruz. Doğal Kaplıcaların bulunduğu göl kenarında gezimizi tamamlayıp 20 dk. Mesafedeki Siyah Şehir olarak ta bilinen, lav alanlarının olduğu Dimmurborgir'i gezeceğiz..

a-wonderful-day-of-exploring-the-extraordinary-myvatn-area-in-north-iceland-8.jpg

Ardından 15 dk. mesafede Kaynayan Çamur alanlarının bulunduğu Namaskard'ı görüyoruz. Ve doğaya duyduğumuz hayranlığımız bir kez daha artıyor.

5-slide-iceland-namaskard-pano.jpg

large-4.jpg

Ve sonrasında 1 saat uzaklıkta bulunan Dettifoss Şelalesi gezisi yapacağız. Dettifoss Şelalesi siyah renkli suları 100 mt. genişliği ve 44 mt. yüksekliğiyle Avrupa'nın en güçlü şelalesi olma özelliğine sahip.

dettifoss2-web-e1447946936922.jpg

Şelale gezimizi tamamladıktan sonra 2 saat mesafede bulunan Egilsstadir‘e ulaşıp otelimize yerleşeceğiz. 3* Icelandair Hotel Herad vb.

5.GÜN / 22 AĞUSTOS ÇRŞ / EGILSSTADIR - JÖKULSARLON BUZUL GÖLÜ - MYRDALSSANDUR (SİYAH KUM KALELERİ) - VİK I MYRDAL

Sabah kahvaltı sonrası erken çıkış, yaklaşık 3.5 saat yolculuk ile Jökulsarlon Buzul Gölü'ne geçiş. İzlanda'nın en büyük ve en ünlü buzul gölünde devasa buz kütleleri arasında botlarla yarım saatlik Tekne Turu yapacağız.

the-mighty-kraken-jokulsarlon-iceland.jpg

jokulsarlon-glacier-lagoon-iceland.jpg

jokulsarlon_panorama.jpg

Ardından 2 saat yol yapıp Myrdalssandur'u (Siyah Kum Sahilleri) göreceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra Vik Kasabasına geçiş ve Konaklama. 3* Icelandair Hotel Vik vb.

3415320-sss.jpg

6.GÜN / 23 AĞUSTOS PRŞ / VİK I MYRDAL - REYNİSFJARA (REYNISDRANGER KAYALIKLARI) - SKOGAFOSS VE SELJALAND ŞELALELERİ - REYKJAVIK

Sabah otelden çıkıp önce 15 dk mesafedeki Reynisfjara'ya geçiş. Burası güney kıyının kuş cenneti ve siyah volkanik plajlar ile Reynisdrangar Sivri Kayalıkları görülüyor.

reynisfjara.jpg

20121116-125257.jpg

40 dk. sonra Skogarfoss Şelalesi ve 20 dk. sonra da Seljaland Şelalesi'ni göreceğiz. Seljaland Şelalesi İzlanda ve dünyada meşhur ve arkasına geçilip yürünebilmesi ile de biliniyor.

sk-gafoss-iceland.jpg

Günü tamamladıktan sonra 1.5 saat yolculuk ile Reykjavik'e varış. Reykjavik'teki otelimizde Konaklama.

7.GÜN / 24 AĞUSTOS CUMA / REYKJAVİK – BLUE LAGOON

Bugün sabah oteldeki kahvaltıdan sonra İzlanda'nın en meşhur noktası Blue Lagoon'a gideceğiz.

blue-lagoon-icleand.jpg

Mavi Lagün, lav alanları ve çarpıcı kaya oluşumlarıyla ünlü volkanik bir bölge olan Reykjanes Yarımadası'nda bulunan bir jeotermal kaplıca. Siyah kayaların arasında turkuaz mavi görüntüsü ile adeta insanı büyülüyor. Su sıcaklığı 39 derecedir. Mavi rengini Silika denen maddeden alıyor. Lagün jeotermal santralden iki günde bir gelen su ile besleniyor ve sürekli su kendini yenilemiş oluyor. 

77e8f9e92626b9fc42b7725d846e74b0.jpg

Suyun tabanında beyaz çamur bulunuyor bu nedenle de lagünün bazı cilt ve solunum hastalıklarına iyi geldiği de söyleniyor. Mavi Lagün'de yapacağımız termal ve spa keyfi sonrasında akşam üstü Reykjavik'e dönüş ve serbest zaman. Konaklama Reykjavik'teki otelimizde.

8.GÜN / 25 AĞUSTOS CMT / REYKJAVIK – FRANKFURT– ISTANBUL

Sabah erken saatlerde 06:00 civarı Yerel Havayolları ile Reykjavik'ten Frankfurt'a uçuş. Sonrasında Türk Hava Yolları'nın TK1592 sefer sayılı uçuş ile saat 15:05'te İstanbul'a uçuş. Türkiye yerel saati ile 19:10'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu…

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 3850 euro (Erken ödemede 200 EURO indirimle kısa bir süre için 3650 euro)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- THY İstanbul-Frankfurt Gidiş / Frankfurt-İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Havayolları ile Frankfurt-Reykjavik-Frankfurt Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Havayolları ile Reykjavik–Akureyri Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- 4 gece Reykjavik'de İki Kişilik Odada Kişibaşı Konaklama

- 1 gece Husavik'te İki Kişilik Odada Kişibaşı Konaklama

- 1 gece Egilsstadir'de İki Kişilik Odada Kişibaşı Konaklama

- 1 gece Vik'de İki Kişilik Odada Kişibaşı Konaklama

- 5 Adet Akşam Yemeği ( ilk 2 ve son 2 gün Reykjavik'de serbest )

- 6 Adet Öğle Yemeği ( İlk gün Reykjavik ve Blue Lagoon'da serbest )

- Tüm Havalimanı Vergileri

- Şehirlerarası Tüm Transferler

- Programda belirtilen tüm şehir gezileri

- Golden Circle (Altın Çember) Gezisi

- Balina Gözlemleme Tekne Turu

- Jökulsarlon Buzul Gölü Tekne Gezisi

- Blue Lagoon Giriş ve Havlu ücreti

- Müze ve Ören Yeri Girişleri

- Yerel Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Schengen Vize Ücreti ( 130 Euro )

- Seyahat Sağlık Sigortası ( vize için de gereklidir )

- Programda belirtilmemiş Yemekler

- Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler

- Bahşişler

 

VİZE:

Bu gezi için Normal Pasaport Sahibi Türk Vatandaşlarının Schengen Vizesine İhtiyacı Vardır.

Yeşil Pasaport sahibi Türk Vatandaşları ise Vize'den Muaftır. Normal veya Yeşil Pasaportta, Seyahat tarihi itibarı ile En az 6 ay Geçerli Pasaportunuz olmalıdır.

 

NOTLAR:

Bu gezimizde gidilen bölgede çok fazla otel seçeneği bulunmadığı için Reykjavik'de 4* ancak diğer bölgelerde 3* veya Konukevi standartlarında konaklamalar yapılacaktır.

 

Bu seyahat için Haziran ve Ağustos aylarında hava sıcaklığı bölgede 13 derece civarında olmaktadır. Ancak hava şartları bölge bölge değişkenlik göstereceği için yanınızda Kazak, Polar, Yağmurluk, Pantolon, Trekking Ayakkabısı, Tekne Turları için Bere ve Eldiven bulundurunuz.

 

Seyahatimiz için kontenjanımız 18 kişi ile sınırlıdır. 

 

cd-0546_048.jpg

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN MESAJ YAZABİLİRSİNİZ.

TÜM GEZİLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN BURAYA veya ALTTAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

www.cagatayyolda.com/gezilerimiz

 

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIP 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar