İSKOÇYA & İRLANDA / RAMAZAN BAYRAMI / 23 HAZİRAN - 02 TEMMUZ 2017
Edinburgh-Falkirk-Stirling-Inverness-Loch Ness-Fort Augustus-Glasgow-BelfastDublin-Galway
Gaydalar, ateş suyu, kiltler, klanlar, kelt müziği, uzak bir diyardan zihnimizde yer etmiş mistik bir kültür. Kaleleriyle, yeşilinin binbir tonuyla gözlere sunulan bir şölen. Hikayesiyle hepimize cesaret aşılamış Braveheart'ın doğduğu topraklar. İzole, Adalı zihniyet ancak size kendini açtığında bambaşka bir konukseverlik ve nükte ile karşılandığınız ülkeler. Romalılar döneminde Büyük ve Küçük Britanya olarak adlandırılmış coğrafyanın en merak edilen köşeleri. Bu turumuzda hepsini birlikte keşfetmeye sizleri davet ediyoruz.  
 
BU TURUMUZ FIRSAT TURUDUR.
 
img_7936.jpg
 
GEZİ PROGRAMI / 9 gece 10 gün
 
1.GÜN / 23 Haziran Cuma: İSTANBUL – EDINBURGH
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 05.00'da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları'nın TK1343 seferi ile 07.20'de Edinburgh'a yolculuk. Yerel saatle 09.45'de Edinburgh'a varış. Aracımızla buluştuktan sonra Dan Brown'un "Da Vinci Şifresi" adlı kitabı ile büyük ilgi gören, Edinburgh'un hemen güneyindeki Rosslyn Şapeli ziyareti için hareket. Gezinin ardından şehir merkezine varıyoruz ve yürüyerek panoramik şehir gezimizi yapıyoruz.
 
999-5.JPG
 
Akşam yemeği ve konaklama Otelimiz 4*Crowne Plaza Royal Terrace'da. vb. Otelimiz hareketli Princes caddesine yürüyerek 10-15 dk. uzaklıktadır. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
2.GÜN / 24 Haziran Cumartesi: EDINBURGH
Sabah kahvaltı sonrası şehir turuna Edinburgh Kalesi gezisi ile başlayacağız. Kale; İskoçya Kraliyet Mücevherleri, Kader Taşı, Pazar günleri hariç her öğlen saat birde ateşlenen One O'Clock Gun ve Ulusal Savaş Müzesi'ne ev sahipliği yapmakta. St. Giles Katedrali ve İskoçya Milli Galerisi gezildikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği yerel restoranda ve geceleme otelimizde.
 
3.GÜN / 25 Haziran Pazar: EDINBURGH – FALKIRK – STIRLING – INVERNESS
Sabah kahvaltı sonrası Highlands bölgesine hareket. Sabah saatlerinde Falkirk Çarkını ziyaret edeceğiz. Başlıca inşa edilme nedeni, aralarında kot farkı bulunan Fort & Clyde ile Union Kanallarını birbirine bağlamak olan bu çark bir mühendislik harikasıdır. Tekne ve botlar alttaki nehriden alınıp, bir diğer nehire taşınır. Ardından İskoç tarihinde önemli yeri olan Stirling Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Bu bölge, Stirling Savaşı ile ulusal kahraman ilan edilen İskoçya'nın bağımsızlık mücadelesinin simgesi William Wallace ve İskoçyalıların Kraliçesi Mary Stuart ile meşhur. Unutulmayacak manzaralar eşliğinde Aviemore üzerinden Inverness'e gidilecektir. Inverness kuzeyin büyük merkezidir ve tarihte 2 büyük savaşa sahne olmuştur. Aynı zamanda Viktorya tarzı yapıları ve viski imalatı ile bilinen bu şehirde akşam yemeği ve geceleme. Konaklamamız 3*lı Mercure Inverness Hotel'de. vb. Otelimiz şehir merkezindedir. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
4.GÜN / 26 Haziran Pazartesi: INVERNESS - LOCHNESS – FORT AGUSTUS – GLASGOW
Sabah kahvaltı sonrası İskoçya'nın en büyük kalesi olan Urquart Kalesi gezildikten sonra yolculuğumuzun diğer durağı Loch Ness olacak. Loch Ness Gölü hala yaşadığı rivayet edilen, bölge halkının Nessie adını verdiği canavara ev sahipliği yapıyor. Fort Augustus ve 1692'de İngiltere kralına bağlılık yemini etmekte geç davranan MacDonald Klanı mensuplarının büyük bir kısmının katledilmesi ile meşhur Glencoe Vadisi'nden geçerek Glasgow'daki otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Konaklamamız 3*'lı Hampton by Hilton Glasgow Central'de. vb. Otelimiz şehir merkezindedir. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
5.GÜN / 27 Haziran Salı: GLASGOW – BELFAST
Sabah kahvaltı sonrası İskoçya'nın en büyük şehrini keşfediyor ve Kelvingrove Müzesini geziyoruz. Öğlen saatlerinde İrlanda'ya geçmek üzere feribota bineceğimiz Cairnryan limanına hareket. Yaklaşık iki saat sürecek feribot yolculuğu sonrası Belfast'a varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Konaklamamız 4*lı Europa Hotel'de. vb. Otelimiz şehir merkezindedir. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
6.GÜN / 28 Haziran Çarşamba: BELFAST (GIANT'S CAUSEWAY)
Sabah kahvaltısından sonra yapacağımız şehir turunda, eğik Albert Memorial Saat Kulesi, Grand Opera House binası, tarihi 1885'e dayanan Belfast'ın en meşhur barı The Crown Liquor Saloon, Kraliçe Victoria tarafından kurulan Queens Üniversitesi görülecek yerler arasında. Ardından 1912'de ünlü Titanic Gemisinin yapıldığı Harland ve Wolfe Tersanelerini ziyaret. Öğlen saatlerinde Kuzey İrlanda'nın meşhur Antrim sahilini keşfetmek üzere yola çıkış ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve "Devler Geçidi" anlamına gelen, pek çok rivayete ilham kaynağı olan "Giants Causeway" gezisi. Bu eşsiz volkanik doğa harikası, 60 milyon yıldan uzun bir süre önce dünya yüzeyine püsküren lavlar tarafından şekillenmiş. Deniz tarafından hemen soğutulmuş ve bunun sonucu olarak kristalleşip 40 bin beşgen bazalt sütun olarak şekillenip bu geçidi oluşturmuş. Akşam yemeği yerel restoranda ve geceleme otelimizde.  
 
7.GÜN / 29 Haziran Perşembe: BELFAST – NEWGRANGE (KNOWTH) - DUBLIN
Sabah kahvaltısından sonra ilkin bizim tarihimizle de ilişkisi olan Drogheda'da duruyoruz. 1845 yılında İrlanda'da patates mildiyösü hastalığı büyük bir salgın yapıyor. Ülkenin en önemli gıdası olan patates üretimi sıfıra düşüyor. Bir milyon kişi açlıktan ölüyor. İki milyon kişi ülkeden göç ediyor. Dönemin Osmanlı Padişahı Abdülmecid Han, bin Sterlin para ve beş gemi dolusu gıdayı İrlanda'ya gönderiyor. İngilizler gemileri Dublin limanına sokmuyor. Bunun üzerine gemiler yüklerini Drogheda limanına boşaltıyor. UNESCO tarafından tarihi miras listesine alınmış  "Brú na Bóinne" neolitik yapılar kompleksinin en önemli parçası olan Knowth (ya da Newgrange) Höyüğü'nün görülmesi. Gezi sonrası Dublin'e doğru yola devam. Son olarak, 1904'te açılan Avrupa'nın en büyük stout bira üretim tesisi Guinness bira fabrikası gezisi. Bu gece gezimize yakışır bir şekilde Asırlık bir kalede kalıyoruz. Evet yanlış duymadınız, belki bir Harry Potter belki de bir Cinderalla gibi hissetmeyi kim istemez. Konaklayacağımız kalemiz Clondarf Castle.
 
222-12.jpg
 
Kalemiz şehir merkezine otobüsle 10-15 dk. mesafede. Akşam yemeği yerel restoranda. KALE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
8.GÜN / 30 Haziran Cuma: DUBLIN
Sabah kahvaltısından sonra şehir turumuza başlıyoruz: Merkezi Postane Binası, O'Connell Caddesi, rıhtımlar ve Gümrük Evi ile Avrupa'nın halka açık en büyük parkı Phoenix, Oscar Wilde'ın evinin bulunduğu Merrion Meydanı, kaliteli mağazaları ile Grafton Caddesi, Kildare Caddesi'nde Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın evi göreceğimiz yerler arasında.
 
Kütüphanesinde "Book of Kells" adlı İncil nüshasını barındıran Trinity Koleji'nin ziyaret edilmesi ve Ulusal Katedral St. Patrick gezisi. Parnell Meydanı'nda 18. yy.dan kalma bir konakta yer alan Dublin Yazarlar Müzesi ziyareti. Müzede Swift, Sheridan, Shaw, Wilde, Yeats, Joyce ve Beckett gibi Dublinli yazarların eserleri, mektupları, portreleri ve bazı kişisel eşyaları sergilenmekte. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Kalemiz Clondarf Castle'da.
 
9.GÜN / 01 Temmuz Cumartesi: DUBLIN – MOHER FALEZLERİ - LIMERICK – GALWAY
Sabah kahvaltı sonrası Limerick üzerinden Galway'e doğru hareket. Sıra dışı kireçtaşı görüntülere sahip Burren Ulusal Parkı'ndan geçerek ilkin Cliffs of Moher Falezleri'ni göreceğiz. İrlanda'nın en güzel manzaralarından birine sahip olan bu falezler 214 m. yükseklikte ve 8 kilometre uzunluktadırlar. Falezler, O'Brien Kulesi'nin kuzeyinde en yüksek noktasına ulaşır. Galway'e varış ve şehir gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklamamız Connaught hotel'de. vb. Otelimiz merkezden taksi ile 5-10 dk. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
10.GÜN / 2 Temmuz Pazar: GALWAY -  DUBLİN – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler için serbest. Öğleden önce havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın TK1978 seferi ile 16.30'ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22.55'te İstanbul'a varış. 
 
GEZİ ÜCRETİ: İki Kişilik Odada Kişi Başı: 2290 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı (Single): 580 Euro
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
- İstanbul / Edinburgh - Dublin / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti
- Edinburgh'da 2 gece, Fort Agustus'da 1 gece, Glasgow'da 1 gece, Belfast'ta 2 gece,  Galway'de 1 gece, Dublin'de 2 gece 3 ve 4*'lı otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar
- 9 Akşam yemeği ( Otelde ve dışarıda restaurantlarda)
- Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım
- İskoçya - İrlanda arası feribot geçişi
- Çağatay Yolda Turizm Rehberlik hizmetleri
- Belirtilen anıtların ve ören yerlerinin giriş ücretleri (Toplamı 160 Euro'dur.)
- TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
- Programda belirtilmemiş olan yemekler (Tüm öğle yemekleri)
- Yemeklerde alınacak içecekler
- Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b.)
- Vize ücreti
- Kişi Başına 15 TL. tutan yurt dışı çıkış fonu
- Seyahat Sağlık Sigortası (Vize için de gerekli olacaktır.)
 
VİZE:
İngiltere Umuma Mahsus ve Hizmet tipi Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, diplomatik pasaport sahipleri 180 güne kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaftır.
- İrlanda Umuma Mahsus ve Hizmet tipi ve Diplomatik Türk Pasaportlarına vize uygulamaktadır. Çok girişli İngiltere vizesi sahibi Türk vatandaşları mevcut İngiltere vizesi ile İngiltere'ye bir kez giriş yapmış olmak kaydı ile, İrlanda vizesi alınmasına gerek olmadan İrlanda'ya seyahat edebilmektedir.
- Gerekli evrakların tarafımızdan belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde Çağatay Yolda Turizm vize alımı için yardımcı olacaktır. 
 
img_7464.jpg
 
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR veya 

SİZİ ARAMAMIZ İÇİN TELEFON NUMARANIZI BIRAKABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar