İSKOÇYA & İRLANDA / RAMAZAN BAYRAMI / 23 HAZİRAN - 02 TEMMUZ 2017
Edinburgh-Falkirk-Stirling-Inverness-Loch Ness-Fort Augustus-Glasgow-BelfastDublin-Galway
Gaydalar, ateş suyu, kiltler, klanlar, kelt müziği, uzak bir diyardan zihnimizde yer etmiş mistik bir kültür. Kaleleriyle, yeşilinin binbir tonuyla gözlere sunulan bir şölen. Hikayesiyle hepimize cesaret aşılamış Braveheart'ın doğduğu topraklar. İzole, Adalı zihniyet ancak size kendini açtığında bambaşka bir konukseverlik ve nükte ile karşılandığınız ülkeler. Romalılar döneminde Büyük ve Küçük Britanya olarak adlandırılmış coğrafyanın en merak edilen köşeleri. Bu turumuzda hepsini birlikte keşfetmeye sizleri davet ediyoruz.  
 
BU TURUMUZ FIRSAT TURUDUR.
 
img_7936.jpg
 
GEZİ PROGRAMI / 9 gece 10 gün
 
1.GÜN / 23 Haziran Cuma: İSTANBUL – EDINBURGH
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 05.00'da buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları'nın TK1343 seferi ile 07.20'de Edinburgh'a yolculuk. Yerel saatle 09.45'de Edinburgh'a varış. Aracımızla buluştuktan sonra Dan Brown'un "Da Vinci Şifresi" adlı kitabı ile büyük ilgi gören, Edinburgh'un hemen güneyindeki Rosslyn Şapeli ziyareti için hareket. Gezinin ardından şehir merkezine varıyoruz ve yürüyerek panoramik şehir gezimizi yapıyoruz.
 
999-5.JPG
 
Akşam yemeği ve konaklama Otelimiz 4*Crowne Plaza Royal Terrace'da. vb. Otelimiz hareketli Princes caddesine yürüyerek 10-15 dk. uzaklıktadır. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
2.GÜN / 24 Haziran Cumartesi: EDINBURGH
Sabah kahvaltı sonrası şehir turuna Edinburgh Kalesi gezisi ile başlayacağız. Kale; İskoçya Kraliyet Mücevherleri, Kader Taşı, Pazar günleri hariç her öğlen saat birde ateşlenen One O'Clock Gun ve Ulusal Savaş Müzesi'ne ev sahipliği yapmakta. St. Giles Katedrali ve İskoçya Milli Galerisi gezildikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği yerel restoranda ve geceleme otelimizde.
 
3.GÜN / 25 Haziran Pazar: EDINBURGH – FALKIRK – STIRLING – INVERNESS
Sabah kahvaltı sonrası Highlands bölgesine hareket. Sabah saatlerinde Falkirk Çarkını ziyaret edeceğiz. Başlıca inşa edilme nedeni, aralarında kot farkı bulunan Fort & Clyde ile Union Kanallarını birbirine bağlamak olan bu çark bir mühendislik harikasıdır. Tekne ve botlar alttaki nehriden alınıp, bir diğer nehire taşınır. Ardından İskoç tarihinde önemli yeri olan Stirling Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Bu bölge, Stirling Savaşı ile ulusal kahraman ilan edilen İskoçya'nın bağımsızlık mücadelesinin simgesi William Wallace ve İskoçyalıların Kraliçesi Mary Stuart ile meşhur. Unutulmayacak manzaralar eşliğinde Aviemore üzerinden Inverness'e gidilecektir. Inverness kuzeyin büyük merkezidir ve tarihte 2 büyük savaşa sahne olmuştur. Aynı zamanda Viktorya tarzı yapıları ve viski imalatı ile bilinen bu şehirde akşam yemeği ve geceleme. Konaklamamız 3*lı Mercure Inverness Hotel'de. vb. Otelimiz şehir merkezindedir. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
4.GÜN / 26 Haziran Pazartesi: INVERNESS - LOCHNESS – FORT AGUSTUS – GLASGOW
Sabah kahvaltı sonrası İskoçya'nın en büyük kalesi olan Urquart Kalesi gezildikten sonra yolculuğumuzun diğer durağı Loch Ness olacak. Loch Ness Gölü hala yaşadığı rivayet edilen, bölge halkının Nessie adını verdiği canavara ev sahipliği yapıyor. Fort Augustus ve 1692'de İngiltere kralına bağlılık yemini etmekte geç davranan MacDonald Klanı mensuplarının büyük bir kısmının katledilmesi ile meşhur Glencoe Vadisi'nden geçerek Glasgow'daki otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Konaklamamız 3*'lı Hampton by Hilton Glasgow Central'de. vb. Otelimiz şehir merkezindedir. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
5.GÜN / 27 Haziran Salı: GLASGOW – BELFAST
Sabah kahvaltı sonrası İskoçya'nın en büyük şehrini keşfediyor ve Kelvingrove Müzesini geziyoruz. Öğlen saatlerinde İrlanda'ya geçmek üzere feribota bineceğimiz Cairnryan limanına hareket. Yaklaşık iki saat sürecek feribot yolculuğu sonrası Belfast'a varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde. Konaklamamız 4*lı Europa Hotel'de. vb. Otelimiz şehir merkezindedir. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
6.GÜN / 28 Haziran Çarşamba: BELFAST (GIANT'S CAUSEWAY)
Sabah kahvaltısından sonra yapacağımız şehir turunda, eğik Albert Memorial Saat Kulesi, Grand Opera House binası, tarihi 1885'e dayanan Belfast'ın en meşhur barı The Crown Liquor Saloon, Kraliçe Victoria tarafından kurulan Queens Üniversitesi görülecek yerler arasında. Ardından 1912'de ünlü Titanic Gemisinin yapıldığı Harland ve Wolfe Tersanelerini ziyaret. Öğlen saatlerinde Kuzey İrlanda'nın meşhur Antrim sahilini keşfetmek üzere yola çıkış ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve "Devler Geçidi" anlamına gelen, pek çok rivayete ilham kaynağı olan "Giants Causeway" gezisi. Bu eşsiz volkanik doğa harikası, 60 milyon yıldan uzun bir süre önce dünya yüzeyine püsküren lavlar tarafından şekillenmiş. Deniz tarafından hemen soğutulmuş ve bunun sonucu olarak kristalleşip 40 bin beşgen bazalt sütun olarak şekillenip bu geçidi oluşturmuş. Akşam yemeği yerel restoranda ve geceleme otelimizde.  
 
7.GÜN / 29 Haziran Perşembe: BELFAST – NEWGRANGE (KNOWTH) - DUBLIN
Sabah kahvaltısından sonra ilkin bizim tarihimizle de ilişkisi olan Drogheda'da duruyoruz. 1845 yılında İrlanda'da patates mildiyösü hastalığı büyük bir salgın yapıyor. Ülkenin en önemli gıdası olan patates üretimi sıfıra düşüyor. Bir milyon kişi açlıktan ölüyor. İki milyon kişi ülkeden göç ediyor. Dönemin Osmanlı Padişahı Abdülmecid Han, bin Sterlin para ve beş gemi dolusu gıdayı İrlanda'ya gönderiyor. İngilizler gemileri Dublin limanına sokmuyor. Bunun üzerine gemiler yüklerini Drogheda limanına boşaltıyor. UNESCO tarafından tarihi miras listesine alınmış  "Brú na Bóinne" neolitik yapılar kompleksinin en önemli parçası olan Knowth (ya da Newgrange) Höyüğü'nün görülmesi. Gezi sonrası Dublin'e doğru yola devam. Son olarak, 1904'te açılan Avrupa'nın en büyük stout bira üretim tesisi Guinness bira fabrikası gezisi. Bu gece gezimize yakışır bir şekilde Asırlık bir kalede kalıyoruz. Evet yanlış duymadınız, belki bir Harry Potter belki de bir Cinderalla gibi hissetmeyi kim istemez. Konaklayacağımız kalemiz Clondarf Castle.
 
222-12.jpg
 
Kalemiz şehir merkezine otobüsle 10-15 dk. mesafede. Akşam yemeği yerel restoranda. KALE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
8.GÜN / 30 Haziran Cuma: DUBLIN
Sabah kahvaltısından sonra şehir turumuza başlıyoruz: Merkezi Postane Binası, O'Connell Caddesi, rıhtımlar ve Gümrük Evi ile Avrupa'nın halka açık en büyük parkı Phoenix, Oscar Wilde'ın evinin bulunduğu Merrion Meydanı, kaliteli mağazaları ile Grafton Caddesi, Kildare Caddesi'nde Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın evi göreceğimiz yerler arasında.
 
Kütüphanesinde "Book of Kells" adlı İncil nüshasını barındıran Trinity Koleji'nin ziyaret edilmesi ve Ulusal Katedral St. Patrick gezisi. Parnell Meydanı'nda 18. yy.dan kalma bir konakta yer alan Dublin Yazarlar Müzesi ziyareti. Müzede Swift, Sheridan, Shaw, Wilde, Yeats, Joyce ve Beckett gibi Dublinli yazarların eserleri, mektupları, portreleri ve bazı kişisel eşyaları sergilenmekte. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Kalemiz Clondarf Castle'da.
 
9.GÜN / 01 Temmuz Cumartesi: DUBLIN – MOHER FALEZLERİ - LIMERICK – GALWAY
Sabah kahvaltı sonrası Limerick üzerinden Galway'e doğru hareket. Sıra dışı kireçtaşı görüntülere sahip Burren Ulusal Parkı'ndan geçerek ilkin Cliffs of Moher Falezleri'ni göreceğiz. İrlanda'nın en güzel manzaralarından birine sahip olan bu falezler 214 m. yükseklikte ve 8 kilometre uzunluktadırlar. Falezler, O'Brien Kulesi'nin kuzeyinde en yüksek noktasına ulaşır. Galway'e varış ve şehir gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklamamız Connaught hotel'de. vb. Otelimiz merkezden taksi ile 5-10 dk. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
10.GÜN / 2 Temmuz Pazar: GALWAY -  DUBLİN – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası kişisel aktiviteler için serbest. Öğleden önce havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın TK1978 seferi ile 16.30'ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22.55'te İstanbul'a varış. 
 
GEZİ ÜCRETİ: İki Kişilik Odada Kişi Başı: 2290 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı (Single): 580 Euro
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
- İstanbul / Edinburgh - Dublin / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti
- Edinburgh'da 2 gece, Fort Agustus'da 1 gece, Glasgow'da 1 gece, Belfast'ta 2 gece,  Galway'de 1 gece, Dublin'de 2 gece 3 ve 4*'lı otellerde oda kahvaltı bazında konaklamalar
- 9 Akşam yemeği ( Otelde ve dışarıda restaurantlarda)
- Yolculuk boyunca özel otobüs ile ulaşım
- İskoçya - İrlanda arası feribot geçişi
- Çağatay Yolda Turizm Rehberlik hizmetleri
- Belirtilen anıtların ve ören yerlerinin giriş ücretleri (Toplamı 160 Euro'dur.)
- TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
- Programda belirtilmemiş olan yemekler (Tüm öğle yemekleri)
- Yemeklerde alınacak içecekler
- Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b.)
- Vize ücreti
- Kişi Başına 15 TL. tutan yurt dışı çıkış fonu
- Seyahat Sağlık Sigortası (Vize için de gerekli olacaktır.)
 
VİZE:
İngiltere Umuma Mahsus ve Hizmet tipi Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, diplomatik pasaport sahipleri 180 güne kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaftır.
- İrlanda Umuma Mahsus ve Hizmet tipi ve Diplomatik Türk Pasaportlarına vize uygulamaktadır. Çok girişli İngiltere vizesi sahibi Türk vatandaşları mevcut İngiltere vizesi ile İngiltere'ye bir kez giriş yapmış olmak kaydı ile, İrlanda vizesi alınmasına gerek olmadan İrlanda'ya seyahat edebilmektedir.
- Gerekli evrakların tarafımızdan belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde Çağatay Yolda Turizm vize alımı için yardımcı olacaktır. 
 
img_7464.jpg
 
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR veya 

SİZİ ARAMAMIZ İÇİN TELEFON NUMARANIZI BIRAKABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

MARADONA HAYATINI KAYBETTİ! 1999 yılında Çarkıfelek'te Onunla Yaptığım Program!

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Çocukluğumun en güzel zamanlarında vardın abi. 80-85 arası kuşak olarak 90’ları çok güzel yaşadık. Sizler gibi ne muhabir ne de haberci kaldı artık. Tek düze haberler, bir haber dikte ettirilerek sundurulan programlar. "Eski Türkiye’ye" özlem duyan bir kardeşin olarak sevgiyle kucaklıyorum seni abi. Sağlıkla kal. @cagatayyolda_

Mehmet Bakırbaş / / 15.11.2020

Ben de eski emekli bir gümrükçü olarak faaliyetlerinizi çok beğendim.

Mehmet Ali Dönmez / İstanbul / 15.11.2020

Youtube’da ki videolarınız muhteşem. Lütfen paylaşmaya devam edin :) Takipteyiz...

Seren Ersoy / İstanbul / 26.10.2020

Efsanelerin efsanesisin be abi. Koskoca 25 yıl geçmiş. Devekuşu videonu izledim. Ben doğmadan 2 yıl evvel çekilmiş bir video fakat sanki bulunduğumuz zaman diliminde çekilmişçesine içtenliği ve sıcaklığı var. Geçti gitti seneler ve geriye bu güzel dakikalar anı olarak kalmış oldu. Sen o zamanın fenomenisin ve "olmayan Youtube’un" Youtuber’ısın arkadaşın da dediği gibi. Zaman kavramları farklı sadece o da kader ve şans meselesi. Seni bilen biliyor abi. Saygılar, sevgiler...

Polat Baysoyu / / 26.10.2020

"Çağatay Yolda" youtube kanalınızı ilk günden bu yana keyifli takip ediyordum, şimdi ikinci kanalınız "Serpil Türkekul" un videolarının da çok beğenileceğinden kuşkum yok... Konsepti çok tutacak eminim. Hem çekimler hem montajı hem de Serpil hanımın anlatımları harika... Tebrikler. Takipteyiz

Semih Karaca / Ankara / 2.10.2020

Çağatay zamanının en büyük youtuberı idin.. Ama o zaman youtube yoktu.. Ama şimdi iyi ki varsın.

Hasan Çelebi / Bursa / 28.9.2020

Kalbi temiz, ruhu güzel, kötülükten eser olmayan, insanları seven, kıymet veren kişi dünyanın en zengin kişisidir. İyi ki varsın, senin gibi adamlar bin yıl yaşamalı.

Servet Gültekin / İstanbul / 16.9.2020

Çağatay’cığım Mavi yolculuk videomuz harika olmuş. Yapım aşamasını bire bir yaşayan birisi olarak emeğine ve ellerine sağlık. Ama inan o turda biz çok daha güzel şeyler yaşadık o teknede. 4 ay evde kalmış birisi olarak bana ilaç gibi geldi.. Tekne, deniz, dostluklar ,tekne ekibi, senin ve Serpil’in evlat sıcaklığı süperdi. Yemekler efsaneydi.. Benim gibi mükemmeliyetçi birisi bunu yazıyor.. Ahçımızın ellerine sağlık.. Ve seneye yine mavi turda beraber olmak dileği ile 😘😘

Nihal Uysal / / 12.8.2020

Abi çocukken seni hatırlıyorum röportajlarını, programlarını. Daha sonra 20 yaş civarı cagatayyolda.net siteni keşfettim artık TV’ye program yapan biri değil çok ciddi Turizm gezileri düzenleyen biri olduğunu gördüm. Hatta siteye üye oldum ama bir türlü Türkiye’deki gezilere bile katılmak için fırsat, imkan, cesaret bulamadım. Yaş 28 oldu bu sefer de seni Youtube’da keşfettim, daha önceden anasayfama hiç düşmedi bugün denk geldi, hemen abone oldum ve nostalji bastı maalesef ondan buradan da yazmak istedim. Her şey gönlünce olsun abi. Seni seven, güvenen, büyük ihtimalle hep birbirinizi tanıdığınız insanlarla birlikte dünyayı gezmeye devam etmeniz dileğiyle. Saygılar. 🙏🤗

Tolga Ateşçi / / 12.8.2020

Sizlerin başarılı olmanızı o kadar istiyorum ki :) Şimdiki instagram, youtube fenomenlerinin yeni keşfettikleri yerleri 10-15 yıl önce gezip dolaşmış, dolaştırmış bir ekipsiniz. Tüm mecralardan tam destek sizlere benden:) Çok daha bilinir olmanız lazım.

Aynur Candan Duman / / 8.7.2020

Merhaba Çağatay Bey... Ekranda sizi öyle özlemiştik ki, youtube kanallarınız bir harika, yeni bir videonuzu izlerken bile, diğerini acaba ne zaman ekleyecek diye düşünüyoruz, sizi seviyoruz, lütfen devam edin, sakın bırakmayın :)

Nur Sevil Altınöz / İstanbul / 3.6.2020

Çevremde senin youtube videolarını seyredip, bana atıp "Bu Çağatay sizin Çağatay mı?" diyen arkadaş, kuzen, eş, dost var bir sürü.. :) Ne mutlu ki bize "Bizim Çağatay" oldun Çağatay’cım.. Ne yaparsan güzel yaparsın👍 En başarılı Çağatay "Bizim" Çağatay 😃

Gamze Belsan / İstanbul / 31.5.2020

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019
Tüm Mesajlar