İRAN KÜLTÜR GEZİSİ / 30 EKİM – 06 KASIM 2017  / 7 GECE 8 GÜN / Vizesiz

TAHRAN – ISFAHAN - NAEIN - YEZD – MEYBOD – PASARGARDES – PERSEPOLIS – NAKS-I RUSTEM - ŞİRAZ

ORTADOĞU MEDENİYETLERİNİN BEŞİĞİNE YOLCULUK

dsc03639.JPG

 

GEZİ PROGRAMI

1.Gün / 30 EKİM 2017 PAZARTESİ / İSTANBUL - TAHRAN

29 Ekim Pazar'ı 30 Ekim Pazartesi'ye bağlayan gece yarısı 23:50'de Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Danışma Kontuarı Önünde Buluşma. Bagaj ve Pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları'na ait TK878 sefer sayılı uçuş ile saat 02:30'da İran'ın Başkenti Tahran'a hareket. Uçuş yaklaşık 3 saat 10 dk. sürmektedir. Sabah 06:10'da Tahran'a varış. Gümrük ve Bagaj İşlemleri sonrasında, bizleri bekleyen aracımız ile havalimanından ayrılıyoruz.

tehran-travel.jpg

Öncelikli olarak kahvaltı yapmaya gideceğiz. Kahvaltı ve kısa bir dinlenme molası sonrasında Tahran Şehir Turumuza başlayacağız.

iran_wants_euro_payment_for_new_and_outstanding_oil_sales.jpg

Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuz sırasında; Azadi Meydanı, Ülkenin en büyük camii Humeyni Camii, ülke tarihini aydınlatan- Pers Uygarlığı eserlerinin sergilendiği Ulusal Müze, Kaçar Hanedanı'nın Avrupa seyahatleri esnasında şaheserlerden etkilenerek yaptırdığı Gülistan Sarayı, Elmas Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam Yemeği ve Konaklama Tahran'daki otelimizde. 5* Parsian Esteghlal Hotel vb.

2.Gün / 31 EKİM 2017 SALI / TAHRAN – KASHAN - ABYANEH - ISFEHAN / (449 km.)

Sabah kahvaltımızın ardından Rotamız İsfehan. Yol üzerinde Özfür Kule anlamına gelen Azadi Tower, Kashan şehrinde Unesco dünya mirası niteliğindeki Fin Bahçesi, Tabatabaei Kültür Evleri ve Abyaneh köyü panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Ve günün sonunda İsfehan'a geliyoruz. Birçok dünya mirası barındıran bu şehir 16. Yüzyılda Şah Abbas Safavi tarafından kurulmuş ve Pers İmparatorluğu'nun başkenti olmuştur. Şehir Ermeni sanatkarların katkılarıyla inanılmaz güzellikte İslam eserleri ile süslenmiştir. Konaklamamız İsfehan'da 4*lı Safir Otel'de. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

siesepol-koprusu-isfahan-iran.jpg

3.Gün / 01 KASIM 2017 ÇARŞAMBA / İSFAHAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İsfahan Şehir Turumuz başlayacak. Fransız Şair Rainer İsfahan'ın güzelliklerinde öylesine etkilenmiş ki buraya "Dünya'nın Yarısı" demiş. Turumuzun ilk rotası Eski Şehir bölümü olacak. Mimari güzellikler ve dünyanın bir çok yerinden gelen sanatçıların oluşturduğu mozaik Rainer'i haklı çıkaracak. Selçuklu eseri olan Cuma Camii, Şehir pazarı ve dünyanın ikince en büyük pazarı olan Nakşı Cihan Meydanı, İmam Camii ve Sarayı, Kızlar Camii, Ali Qapu Sarayı, Şeyh Lutfullah Camii ve Ermeni mahallesinde bulunan günümüzde Ermenilere ait objelerin sergilendiği Vanke Katedrali göreceğimiz yerler arasında.

imam-square-imam-meydani.jpg

Öğleden sonra hediyelik alışverişi yapmak için serbest zamanımız olacak. Bu sürede, Muhteşem İran halılarını inceleyebilir, pazarlık kabiliyetinizi test edebilirsiniz. Yeniden buluşmamızın ardından Şah Abbas'ın şaheserlerinden biri olan 40 Sütun Sarayı'nı göreceğiz. Sonrasında İsfahan'daki otelimize dönüş, Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz ile Zayende Nehri Kıyılarında yürüyüş yaparak yerel halkı da yakından gözlemleme imkanımız olacak.

4.Gün / 02 KASIM Perşembe 2017 / ISFEHAN - NAEIN - MEYBOUD - YEZD ( 323 km.)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Yezd şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Naein'de Medine'deki Muhammed Camii'den sonra yapılan Jame Camii'ni görüyoruz. Ve Meyboud'a geliyoruz. Burada Buz evi, Güvercin Evi ve Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Ve sonrasında Yezd'e ulaşıyoruz. Zerdüştlük dininin merkezi sayılan Yezd şehri çöl mimarisi ile Unesco dünya mirası listesine girmiştir. Akşam Yemeğimiz Yezd'de otelimizde. Otelimiz 5*lı Parsian Safaeiyah vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

day8-iran-yazd-timesjourneys2.jpg

5.Gün / 03 KASIM Cuma 2017 / YEZD

Bugün sabah kahvaltımızın ardından tüm gün Yezd'i geziyoruz. Zerdüşt Peygamberi Büyük Ahura Mazda adına yapılmış Ateş Tapınağı, Zerdüştlerin ölülerini akbabalara yedirdiği Sessizlik kuleleri, Devlet Abad Bahçeleri (Unesco) göreceğimiz yerler arasında. Hemen ardından çamur ve su ile yapılmış kerpiç binaların arasında labirent gibi dolanan sokaklarda Çöl mimarisi, (Kanata) Su sarnıçları, (Badgirji) doğal serinletme sistemleri ile ilgili bilgiler alacağız.

yezd-yazd-iran-gezi.jpg

Akşam Yemeğimiz Yezd'de otelimizde. Otelimiz 5*lı Parsian Safaeiyah vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

6.Gün / 04 KASIM CUMARTESİ / YEZD – PERSEPOLİS - NAKS-I RUSTEM - PASARGARDES - ŞİRAZ (441 km.)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında İran Medeniyeti'nin çekirdeği Şiraz'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolda  eski başkentlerden biri olan Pasargad şehrinde Kral Cyrus'un anıt mezarını ve saray kalıntılılarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında En büyük Pers mirası olan başkentlerin başkentleri anlamına gelen Persepolis Antik Şehri'ne varacağız.

iran-cities-iran-visa-persepolis.jpg

Burada Antik Pers imparatorluğunun, gücünü, ihtişamını ve zenginliğini yakından hissedeceğiz.

persepolis7-1.jpg

Sonrasında yakınlarda bulunan ve Zerdüş Peygamberi Ahura Mazda'ya ithafen dönemim Pers İmparatoru tarafından yaptırılan Nakşı Rüstem'i görmeye gideceğiz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Şiraz'a varışımızla birlikte otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Şiraz'daki otelimizde. 5*lı Grand Chamran vb. veya 4*lı Elysee Hotel vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

7.Gün / 05 KASIM PAZAR / ŞİRAZ - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şiraz Şehir gezimiz başlayacak. Şairler Şehri, İran'ın Paris'i, Gül Şarap ve Aşk şehri olarak adlandırılan, İranı'ın kültürel başkenti Şiraz'da göreceğimiz yerler arasında 18. Yüzyıldan kalma Kale, Kerim Han Camii, Şii mezhebinin kutsal türbesi "İmamzade", Şair Hafız ve Şair Saadi mezarları ziyaretlerimiz olacak..

iran-shiraz-mosque-ap-xlarge.jpg

iran-shiraz-ss.jpg

ve ayrıca İran'ın en güzel pazarlarında dolaşacağız, ara sokaklardaki ilginç ve gizli yerleri keşfedeceğiz. Akşam Yemeğimizi otelimizde alacağız. Bu gece İstanbul Uçuşumuz olacaktır. Havalimanı transferimize kadar odalarımızda dinleniyoruz. Gece saatlerinde havalimanı transferi.

0318iran05.jpg

 06 KASIM 2017 PAZARTESİ / ŞİRAZ – İSTANBUL

Türk Hava Yolları'na ait TK885 sefer sayılı uçuş ile saat 03:10'da İstanbul'a hareket. Uçuş yaklaşık 4,5 saat sürecektir.

Türkiye Yerel Saati ile Sabah 07:00'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu…

kk-10.jpg

Gezi Ücreti :

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 1680 Euro

Tek Kişilik ( Sngl ) Oda Farkı: 340 Euro

iran-tours-packages-002.jpg

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Tahran Gidiş / Şiraz – İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Tharan – Yezd arası Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Tahran'da 2 gece belirtilen kategoride ve benzeri otelde iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Yezd'de 1 gece belirtilen kategoride ve benzeri otelde iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- İsfahan'da 2 gece belirtilen kategoride ve benzeri otelde iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Şiraz'da 2 gece belirtilen kategoride ve benzeri otelde iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Tüm Havalimanı Vergileri

- Programda belirtilen Şehirler arası tüm transferler

- Turizm Lüks Otobüsler ile ulaşımlar

- Tahran, Yezd, Meybod, Naein, İsfahan, Pasargardes, Persepolis ve Şiraz Şehir Gezileri

- Otellerde alınacak tüm Sabah Kahvaltıları

- 7 Adet Öğle Yemeği

- 7 Adet Akşam Yemeği

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Mesleki Zorunlu Sigorta

 

Gezi ücretine dahil olmayan Hizmetler:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Tüm Gezi boyunca ve otellerde yapılacak şahsi harcamalar

- Seyahat Sağlık Sigortası

 

Vize Bilgisi:

Bu seyahat Normal ve Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşlarına Vizesiz olarak gerçekleşmektedir. 

8315305-88.jpg

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR

veya WHATSAPP'TAN YAZABİLİRSİNİZ.

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIN 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLUN. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar