930-b.jpg
 
1.GÜN / 15 Temmuz Cuma / İSTANBUL- HELSİNKİ (Sumenlinna Kalesi)
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1761 numaralı tarifeli seferiyle saat 07:35'de Helsinki'ye hareket. Yerel saate göre 11:05'te Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye geliyor ve panoramik Helsinki şehir turumuza başlıyoruz.
 
930c.jpg
 
Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli gezip göreceklerimiz arasında yer alıyor. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Şehir turu sonrası ekstra olarak (30 euro) Suomenlinna Kalesi'ni geziyoruz.
 
suomenlinna_44.jpg
 
Suomenlinna, Finlandiya'nın en önemli tarihi askeri yapılarından birisi. Helsinki yakınında yer alan ada üzerinde kurulu kale, 18. yüzyılda İsveçliler tarafından yapılmış. 1991 yılında UNESCO tarafından "Dünya Mirası" listesine alınan kaleye teknelerle gidiyoruz. Kale çevresinde 850 kişinin yaşadığı bu ada oldukça ilginizi çekecek. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız 4* Radisson Blu Plaza TIKLAYINIZ
 
368638-svetik.jpg
 
2.GÜN / 16 Temmuz C.tesi / HELSİNKİ (Porvoo Turu) - TALLİNN
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemleri ve Rehberimizin belirleyeceği saate kadar Helsinki'de serbest zaman. İsteyenlerle birlikte ekstra Porvoo Turu'na çıkıyoruz.(50 euro) Kültürel açıdan harika bir atmosfere sahip Porvoo, turizm dışında ticaret ve hizmet sektörü ile de Finlandiya'nın önemli bir şehri.
 
po2.jpg
 
Küçük Porvoo, Finlandiya'nın en eski ikinci şehri olup, Helsinki'nin 50 km. doğusunda bulunmaktadır. 1346 yılında kurulan şehir, Ortaçağ Arnavut kaldırımı sokakları, kafeleri, restoranları, müzeleri, galerileri ve butikleri ile de çekici bir bölgedir. Dar yolları ve renkli tuğla depoları ile ünlüdür. Finlandiya'nın en büyük şairi olan Johan Ludvig Runeberg'in evi de Porvoo'da yer almaktadır. Turumuzun sonrasında tekrar şehir merkezine dönüyor ve devamında feribotla Estonya'nın Başkenti Tallinn'e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Tallinn'e varış. Varışımıza istinaden panoramik Tallinn şehir turumuz başlıyor.
 
930-5.jpg
 
En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO'nun "Dünya Mirası" olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi'ne geçiliyor. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Tallinn'deki otelimiz 4* Radisson Blu Olumpia TIKLAYINIZ
 
ghostly-town-hall-square.jpg
 
3.GÜN / 17 Temmuz Pazar / TALLINN 
Kahvaltının ardından Başkent Tallin'de serbest zaman. İsteyenlerle ekstra olarak Rocca Al Mare Turu için hareket ediyoruz. (50 euro) Avrupa'da sayısı az olan Açıkhava müzelerinden In Rocca Al Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanık ediyor.
 
930-ff.jpg
 
Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar'ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz ve serbest zaman. Geceleme Tallinn'deki otelimiz 4* Radisson Blu Olumpia TIKLAYINIZ
 
4.GÜN / 18 Temmuz P.tesi / TALLINN - RİGA
Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından erken saatte, özel otobüsümüz ile Letonya'nın başkenti Riga'ya hareket ediyoruz. Yol üstünde Estonya'nın yazlık kasabası olan Parnu'da mola veriyoruz.
 
parnu.jpg
 
Estonya ve Letonya'nın ormanları içinde devam eden yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuz sonrasında Riga'ya varışta panoramik Riga şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapıları görüyoruz.
 
2000x1125_riga-dome-square-cafe.jpg
 
St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the   Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turundan sonra otele transfer ve yerleşme, serbest zaman. Geceleme Riga'daki otelimiz 4* Radisson Blu Elizabete'de. TIKLAYINIZ
 
riga.jpg
 
5.GÜN / 19 Temmuz Salı / RİGA 
Kahvaltımızın ardından Riga'da serbest zaman.. İsteyenlerle birlikte tam gün sürecek Sigulda ve Jurmala Turu için hareket ediyoruz. (70 euro) Riga'ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya'nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası'nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri'nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. 
 
highlight-one-day-tour-latvia-sigulda-227.jpg
 
Öğleden sonra ise Jurmala'ya gidiyoruz. Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri'nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi burası. Burada verilecek serbest zamanda isteyen konuklarımız aynı zamanda denize de girebilecekler. İsteyenlerse bu şirin sahil kasabanın yol boyunca uzanan kafelerinde keyif yapabilirler. 
 
fotolia_53409839_subscription_xl.jpg
 
Turumuzun ardından otele dönüyor ve isteyen konuklarımızla birlikte Lido Restauranta akşam yemeğine çıkıyoruz. Geceleme Riga'daki otelimiz 4* Radisson Blu Elizabete'de. TIKLAYINIZ
 
6.GÜN / 20 Temmuz Çarşamba / RİGA - VILNIUS
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Litvanya'nın başkenti Vilnius'a hareket ediyoruz. Yol üstündeki ilk durağımız, Litvanya sınırlarında yer alan Haçlar Tepesi (Hill of Crosses). Burası aynı zamanda Katolik Litvanya'nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Haç bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya'nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses'i gezdikten sonra, yolumuza devam ediyoruz. Varışta otelimize yerleşme. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Geceleme Vilnius'taki otelimiz 4* Radisson Blu Lietuva'da.
 
7.GÜN / 21 Temmuz Perşembe / VILNIUS
Otelde kahvaltı sonrası panoramik Vilnius şehir turumuza başlıyoruz. Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'un   panoramik şehir turunda; Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St.Peter ve St.Paul Kilisesi, St.Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz.
 
setwidth1700-oldtownrooftops.jpg
 
Öğleden sonra serbest zaman. İsteyenlerle Trakai Turumuza çıkıyoruz.(50 euro) Vilnius'a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy'da Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi görkemli güzelliğiyle bizleri bekliyor.
 
930-4.jpg
 
930-bd.jpg
 
Turun bitiminde otele geri dönüş. . Geceleme Vilnius'taki otelimiz 4* Radisson Blu Lietuva'da. TIKLAYINIZ
 
8.GÜN / 22 Temmuz Cuma / VILNIUS - İSTANBUL
Kahvaltı sonrası en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve ardından serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilen saatte Vilnius Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1408 numaralı tarifeli seferi ile saat 19:20'de İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 22:05'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
 
GEZİ ÜCRETİ: 1100 euro
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Türk Hava Yolları ile İstanbul - Helsinki gidiş, Vilnius - İstanbul dönüş ekonomi 
sınıfı uçak bileti
• Helsinki'de 1 gece, Tallinn'de 2 gece, Riga'da 2 gece ve Vilnius'da 2 gece olmak 
üzere toplam 7 gece 8 gün 4* otellerde oda-kahvaltı (7 continental kahvaltı) 
konaklama
• Alan - Otel - Alan ve Otel - Feribot - Otel transferleri
• Şehirlerarası özel otobüs transferi 
• Helsinki panoramik şehir turu 
• Riga panoramik şehir turu
• Vilnius panoramik şehir turu 
• Yol üzeri Parnu ve Haçlar Tepesi Ziyareti.
• Helsinki - Talinn arası feribot bileti 
• Türsab zorunlu sigorta (mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Profesyonel Türkçe rehber refakati 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL.)
• Schengen Vize Ücreti (120 Euro)
• Programda yazılı olan turlar dışındaki ekstra turlar
• Öğle ve akşam yemekleri
• Şahsi harcamalar
• Seyahat sağlık sigortası
 
GEZİMİZ SHENGEN VİZESİ İLE GERÇEKLEŞECEKTİR.
YEŞİL PASAPORT İÇİN VİZE YOKTUR.
 
OTELLERİMİZ:
Helsinki:  4* Radisson Blu Plaza TIKLAYINIZ
Talinn  :  4* Radisson Blu Olumpia TIKLAYINIZ
Riga     :  4* Radisson Blu Elizabete TIKLAYINIZ
Vilnius  :  4* Radisson Blu Lietuva TIKLAYINIZ
 
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

SİZİ YOUTUBE KANALIMIZA BEKLİYORUZ

BUGÜN 30 MART 2021.... DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN... EN BÜYÜK HEDİYEM SİZLERSİNİZ💕❤️

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

ARJANTİN & BREZİLYA & URUGUAY GEZİMİZ / 04-13 Mart 2024 / Harikaaaa bir gezimiz daha bitti Çağatay Ailesi. Çok ama çok güzeldi. Tropikal ormanlar, nefis etler ve karidesler, ahtapotlar daha sayamadığım tatlılar meyveler... Bunun yanı sıra manzaralar, şelaleler offff anlatılmaz yaşanır diyorum hep. Canım gezideki dostlarıma, Serpil’ime ve Çağatay’ıma sonsuz teşekkürler. Bize böyle güzellikleri yaşattıkları için. Korkusuzca, endişesizce gezdik ve geldik. Sizleri seviyorum ❤️🙏🏻❤️🙏🏻❤️🧿🧿🧿

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 14.03.2024

Gönül ister ki seninle her geziye katılmak, anlatılmaz yaşanır derler ya biz yaşadık gördük, tadı damağımızda kaldı. Öyle bir tat ki nasıl anlatsam bilemem. Gaziantep’e gidersin sımsıcak bir baklava üzerinde bir dondurma tadı damağımızda kalır, bjr bakarsın Urfa’nın Sıra gecesinde, bir anda kendini Norveç fiyortlarında Kuzeyin buz gibi sularında ya da kendimi Maldivler’in turkuaz sularında bulurum. Ağzımda Küba purosı ile Atatürk heykeli önünde, Amalfi’nin sokaklarında, her yerde mutluluk dolu birbirinden güzel cenneti dünyada yaşamak var ise o da seninle sevgili Çağatay.. Ömrüne sağlık herşey seninle güzel, senin için dileğim hep mutlu ol kardeşim 💖🌹🍀🧿💐🤔

Necdet Konya / İstanbul / 4.12.2023

Sevgili Çağatay,İyi ki doğmuşsun, iyi ki Sri Lanka - Maldivler turuna katılmışım. Yollarım senin ile birlikte Serpil’le kesiştiği için çok şanslıyım. Enerjin ve mutluluğunuz daim olsun. Daha nice güzel anılar biriktireceğiniz yıllarınız ve gezileriniz olsun. Doğum günün kutlu olsun Çağatay ❤️🙏🏼🧿

Gamze Pural / İstanbul / 31.03.2023

Burası güzel bir yuva ev, sahiplerimiz mükemmel insanlar, kapıları candan dostlar için her zaman açık, mutfaklarında güzel yemekler yapıp bizlere tüm seven dostlarıyla paylaşan bir ahçısı, bizlerle dere tepe dolaşan, çocukla çocuk büyükle büyük olan dertlerini dinleyen gönül dostu güzel kalpli kocaman yüreği olan bir insan var, tanıyınca göreceksiniz mübalağa etmediğimi gerçek ne ise, onu yazdım tüm aileye ve ailenin kurucularına sağlıklı ve mutlu yaşamlar keyifli geziler diliyorum elimde olsa da tüm gezilerde birlikte olsam, siz katılan yeni dostlara hoş geldiniz aramıza diyorum, sevgiler ve saygılarımla 💖🍀🙆‍♂️🌹🙋‍♀️🙋‍♂️💞🤗

Necdet Konya / İstanbul / / 19.10.2022

Çağatay’la gezmek ayrıcalık olmaktan öte müthiş bir bağımlılıktır.. Çağatay’la gezmek ayrıcalıklı bir bağımlılıktır... Sloganımız bu olsun mu ne dersiniz.. Sevgi ve hoşgörünün bol olduğu yollarımız olsun inşallah....

Gülden Atamer / İstanbul / 11.10.2022

Youtube videolarınıza bayılıyorum. Yenilerini bekliyoruz:)

Semra Sayıcı / İstanbul / 21.07.2022

Harikasınız. 💕 Ne kadar çok seviliyorsunuz🥰🌷

Semra Sarıkan / İstanbul / 6.07.2022

Bi sen bi de Bilge Abla'nın yeri dolmadı güzel günlerdi.

angryson / / 24.04.2022

Bi ara taklitlerin vardı, artık onlar da kalmadı... Hatırlanan bir tek sen kaldın.. Tebrikler...

Saniye Yuvacı / İstanbul / 15.04.2022

Çağatay abi senin gibi bir programcı, gelmedi gelmeyecek, keşke tekrar seni ekranlarda izleyebilsek...

Sarp Ketenci / İzmir / 13.02.2022

Siz bir markasınız. Sizin o harika haberleriniz ve programlarınızla ekran başından ayrılmazdık. Şimdilerde gerçek televizyoncular ortada yok, ordan burdan ne kadar toplama varsa, tvlerde iş vermişler, keşke bu işi sizin gibi hakkıyla yapanlar, yine ekranlarda olsalar. sizi seviyoruz

Seren Aydeniz / İstanbul / 19.01.2022

Çağatay Yolda; 90’lı yıllarda çok popülerdi, bizim köy kahvesinde TV’de izlerken herkes dikkat kesilir keyifle izlerdi, bu popülaritenin etkisiyle köyde ilk "Çağatay" ismini dayım oğluna koymuştu. Ayrıca o yıllarda köy kahvesinde ki TV’de sizi izlediğimi birgün size anlatacağım hiç aklıma gelmezdi. Gerçekten çok başarılı ve o yıllarda sizi izleyenlerin aklından çıkmayacak bir 90`lar ekolüsünüz. Sizin gibi iyi yayıncıların her daim TV lerde olmasını dilerim.

Murat Tablak / / 31.05.2021

Abi selamlar 90 li yıllarda seninle büyüdük.Fethiye Ölüdeniz de bizi de çekmiştin izci olarak. O bölüm hala elinde varsa gönderebilir misin. Saygı ve sevgilerimle.

Onur Erçoban / Afyon / 13.05.2021

Vay be vay... Bir zamanların efsanevi televizyon programcısı, sunucusu Çağatay... Biz 90’larda seninle büyüdük. Ne güzel, ne keyifli ve en önemlisi ne kadar özgür yıllarmış... Sen çok yetenekli bir adamdın, piyasada senin gibi enerjik, insanları mutlu eden bir ekran yüzü kalmadı. Umuyorum sağlığın, sıhhatin çok iyidir...

Historical Journey / / 6.05.2021

2019’da yaptığımız Doğu Anadolu turumuz hala dillerimizde. O kadar dolu ve güzeldi. Kemaliye ve Karanlık Kanyonu yıllardır görmeyi hayal ediyordum. Çağatay sayesinde gördüm 🙏 her şey mükemmeldi. Kemaliye bölgesini turlar nedendir bilmem pek tercih etmiyor ancak Çağatay gibi duyarlı biri bunu yapıyor. İmkanı olanlar kesinlikle bu bölgeyi görmeli... 👍🤗

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 13.03.2021

Doğu Anadolu turu efsaneydi.. Doyasıya gezdik, doyasıya yedik, doyasıya eğlendik. Yeni dostlar edindik. İyi ki de gitmişim. Her zamanki gibi harika bir tur programı yapılmıştı. Çağatay ve Serpil’e tekrar teşekkür etmek istedim..🥰🌷

Elmas İnal / İstanbul / 13.03.2021

Farklı gruplardan tanıştığımız Çağatay’ın gezi programları çok etkili olunca, samimi arkadaş grubumu da özendirmiş oldum, onlarda ki isteği görünce bu olağanüstü programlara dahil etmek istedim, sonuçta benden daha fanatik Çağatay’cı oldular, kıskanıyorum yahu 😂😂😂👍

Erhan Başlı / İstanbul / 12.03.2021

Merhaba Çağatay bey, sizi TV de tanıdık sevdik, programlar tatsız sizsiz, yine program yaparsanız, bu sefer bizi bırakmak zorunda kalırsınız engellerler, siz bizi gezdirin biz de mutlu olup, çevremize pozitif bakalım sayenizde, görüşmek dileğiyle.

Halenur Güllü / / 10.03.2021

Ne heyecanla beklerdik sizi. O zaman bu kadar gezme imkanları da yoktu. Siz ve sizin gibi tv programları bize gezme tutkusunu aşıladı. Biz bir fihriste programları, orada görülmesi önerilen yerleri, restorantları not etmeyi ve oralara gitmeyi çok severdik.

Filiz Erişçi / / 10.03.2021

Çağatayyyyyyy nerdesiniz. Oğlumla (30 yaşında) bir gezi programı seyrediyorduk. Anne bu işlerin piri Çağatay’dı dedi. Ayyy doğru oğlum ne çok izlerdik dedim. Aradık profilinizi. "@cagatayyoldatv" instagramda karşımda görünce eski bir dosta kavuşmuş olduk. Ne güzel yıllardı. Sevgiler Çağatay bey....

wolffunda / / 7.03.2021
Tüm Mesajlar