ST.PETERSBURG & MOSKOVA / BEYAZ GECELER / 08-14 TEMMUZ 2017 / 6 GECE 7 GÜN 

moscow-1556561_960_720-2.jpg

BEYAZ GECELER... Birçoklarının hep hayalini kurduğu, bitmeyen gündüzlerde ne zaman karanlık olacak diye merakla ve heyecanla beklenen, zamanın adeta donduğu o an. Beyaz Geceler ile ünlenen Rusya'nın en güzel kenti St.Petersburg. Peterhof Sarayı, Hermitage Müzesi ve Çarlık Rusya'sına ait paha biçilmez bir mirası günümüze kadar korumayı başarmış şehir. Ve Başkent Moskova'nın geçmişten bugüne taşınan asırlık tarihi. Rusya'nın simgesi Kremlin, Sanat eserinden farksız metrosu, Nazım Hikmet'in Mezarı ve vaktin hiç geçmesini istemediğiniz Arbat Sokağı. Uzun süredir beklediğimiz St.Petersburg & Moskova Gezimiz artık hazır... İşte detaylar..

 
1.GÜN / 08 Temmuz Cumartesi / İSTANBUL - ST.PETERSBURG

Sabah 09:00 Atatürk Havalimanı Dışhatlar'da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrasında Türk Havayollarının TK 401 sayılı seferi ile saat 10:55'de St.Petersburg'a hareket. 14:15'de varışımızla birlikte ülkeye giriş işlemlerinden sonra bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu şehir; Çarlara ev sahipliği yapan "Paris mimarisi" "Prag bahçeleri" ve "Venedik Kanalları" ile anılıyor. Deli Petro, Puşkin, Büyük Katerina ve daha birçoklarının yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan birçok binası sanat eseri niteliğindedir. Şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, Devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi, ve 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler panoramik olarak görülecek yerler arasında. Turumuzun sonrasında şehir merkezindeki Otelimiz Crowne Plaza St.Petersburg-Ligovsky'e vb. geçiyoruz. Otel detayları için TIKLAYINIZ 

st-petersburg-russia-1034319_960_720.jpg

2.GÜN / 09 Temmuz Pazar / ST.PETERSBURG ( Peterhof Sarayı )

Sabah kahvaltımızın ardından St.Petersburg'da serbest zaman... İsteyen konuklarımızla birlikte Ekstra Peterhof Bahçesi ve Sarayı Turu yapacağız(60 euro)

petro.jpg

Şehre 30 km. uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhof'da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150'yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg'un silüetini izleyebileceğiz. Turumuzun ardından St.Petersburg'a dönüyoruz, şehirde serbest zaman. Konaklamamız Otelimiz Crowne Plaza St.Petersburg-Ligovsky'da vb.

3.GÜN / 10 Temmuz Pazartesi / ST.PETERSBURG ( PUŞKİN KÖYÜ & KATERİNA SARAYI )

Otelde alacağımızın kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Ekstra Neva Nehri'nde Tekne Turu'na çıkıyoruz. (40 euro) Kuzeyin Venediği diye adlandırılan St. Petersburg 50'ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü şampanya ve votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız. Turumuzun sonrasında yine isteyen konuklarımızla birlikte ekstra olarak Puşkin Köyü ve Katerina Sarayı Turu yapacağız. (60 euro) Puşkin Kasabası çarlık döneminde çar ve ailesinin yaz aylarını geçirdiği yerdi. Eski ismi Tsarskoye Selo Çar Köyü anlamına gelir. Çar ailesinin yazlık ikametgâhı Katerina Sarayı iç dekorasyonu ve güzelliğinin yanında dillere destan amber odasıyla görülmeye değer. 2. Dünya savaşı sırasında Naziler tarafından karargâh olarak kullanılan saray savaşın bitiminde tahrip edilmiş ve amber odasındaki amberler sökülerek götürülmüş. Savaştan sonra saray restore edilmiş. Herkesin büyük merakla beklediği Amber Odası büyük gayretler sonucu 2003 yılından itibaren tekrar ziyaretçilere açılmıştır.

catherines-palace-843239_960_720.jpg

Konaklamamız St.Petersburg'daki Otelimiz Crowne Plaza St.Petersburg-Ligovsky'da vb.

4.GÜN / 11 Temmuz Salı / ST.PETERSBURG - HERMİTAGE MÜZESİ - MOSKOVA

Otelde sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Ekstra Hermitage Müzesi Turu yapıyoruz. (50 euro) Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir.

state-hermitage-museum-1584538_960_720.jpg

Katerina'nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760`dan bu yana Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem yapılar, Barok mimarisinin de baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının eserleri sergileniyor. Turumuzun sonrasında, tren garına hareket ediyoruz. Sapsan hızlı treni ile saat 17:00'de yola çıkıyor ve yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından saat 22:00 gibi Moskova'ya varışımızla birlikte otelimize geçiyoruz. Otelimiz Ünlü Kızıl Meydana yürüme mesafesinde olan Radisson Slavyanskaya Hotel & Business Center vb. Otel detayları için TIKLAYINIZ

5.GÜN / 12 Temmuz Çarşamba / MOSKOVA - KREMLİN

enea-1630349_960_720.jpg

Otelde kahvaltımızın ardından Moskova'da panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi ve Meclis Binası göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından öğleden sonra serbest zaman... İsteyen konuklarımızla Ekstra Kremlin & Katedral Turumuzu yapıyoruz. (50 euro)

moscow-1687591_960_720.jpg

Tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapan ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çalışma ofisinin bulunduğu yer burası. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra aynı zamanda kültür ve din merkezidir. 

moscow-2259724_960_720.jpg

Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana'nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunuyor. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu yine burada, Kremlin'dedir. Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binalarıyla Kremlin gerçek bir müzeden farksız. Gezimizin ardından serbest zaman. Gece isteyen konuklarımızla birlikte Ekstra dünyaca ünlü  Rus Dansları Grubu KOSTROMA'yı izlemeye gidiyoruz. (65 euro) Konaklamamız Otelimiz Radisson Slavyanskaya Hotel & Business Center'da vb.

666-5.jpg

6.GÜN / 13 Temmuz Perşembe / MOSKOVA - BORODİNO MÜZESİ - NOVODEVICHY MEZARLIĞI - METRO

Otelde sabah kahvaltmızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Borodino Müzesi & Novodevichy Mezarlığı & Moskova Metrosu Turumuzu yapıyoruz. (60 euro) 1812'de Napolyon'un dev ordusu ile Rusya'ya saldırmasının ardından Borodino'da yapılan kanlı muharebenin tasvir edildiği 360 derecelik devasa tablo görenleri kendine hayran bırakıyor. Dünyanın bu alandaki sayılı müzelerinden biri olan Borodino Panoraması sanat ve tekniğin mükemmel bir uyumu olarak kabul ediliyor. Novodevichy Mezarlıği ise Rusya'nın önde gelen şahıslarının, sanatçılarının ve Nazım Hikmet'in mezarının bulunduğu, heykeller, resimler ve kabartmalarla adeta bir sanat galerisinden farksız, Çok gösterişli ve farklı bir düzenlemeye sahip dünyaca ünlü bir mezarlık.

nazimhikmet-2.png

moscow-1199368_960_720.jpg

Buradaki ziyaretimizin ardından Moskova'nın görenleri hayran bırakan metrosunu geziyoruz.. Sovyet Rusya'nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu dünyanın en güzel metrosu olarak adlandırılıyor. Konaklamamız Otelimiz Radisson Slavyanskaya Hotel & Business Center'da vb.

7.GÜN / 14 Temmuz Cuma / MOSKOVA - ARBAT SOKAĞI - İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyoruz. Valizlerimizi otelimizin emanetine bırakıp isteyenlerle birlikte metroyla sadece 13 dakika, 3 durak mesafedeki Arbat Sokağı'na gidiyoruz. Normalde Moskova turlarında Ekstra olarak satılan bu turu bizler herhangi bir ücret ödemeden biz bize gerçekleştiriyor ve Arbat sokağında keyifli serbest zaman geçiriyoruz. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında geliyor. Sanatçıların değişik eserlerini sergilediği, hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazalarla çevrili sokakta alışveriş yapıp, şirin kafelerinde keyifle kahvelerimizi içeceğiz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya'nın yaşadığı ev de yine Arbat Sokağı'nda. Turumuzun bitimiyle birlikte artık veda vakti.. Gezimizin sonunda öğle saatlerinde metroyla otelimize dönüyor ve valizlerimizi alıp, otobüsümüzle Havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK416 sayılı seferi ile hareket. İstanbul saati ile 23:40'da İstanbul'a varış ile gezimiz sona ermiş olacak.

moscow-1556564_960_720.jpg

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 1240 Euro

SGL - Tek Kişilik Oda Farkı : 320 Euro

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Türk Havayolları ile İstanbul - St Petersburg / Moskova - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti.

- St.Petersburg'da 4* Crowne Plaza St.Petersburg-Ligovsky vb. Hotel'de 2 kişilik odada 3 gece oda kahvaltı konaklama.
- Moskova'da 4* Radisson Slavyanskaya Hotel & Business Center'da vb. 2 kişilik odada 3 gece oda kahvaltı konaklama
- Tüm Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
- Moskova ve St.Petersburg'da panoramik şehir turları
- St.Petersburg - Moskova arası Sapsan hızlı tren bileti
- Transferler ve Turlarda lokal Türkçe rehberlik hizmeti
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
- Türsab Zorunlu Mesleki Sigorta
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
- Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )
- Öğle ve Akşam Yemekleri 
- Ekstra turlar  
- Şahsi harcamalar
- Seyahat sigortası
 
EKSTRA TURLAR :
St.Petersburg / Hermitage Müzesi 50 euro
St.Petersburg / Peterhof Sarayı 60 euro
St.Petersburg / Puşkin Köyü ve Katerina Sarayı 60 euro
St.Petersburg / Neva Nehrinde Tekne Turu 40 euro
Moskova / Kremlin ve Katedral 50 euro
Moskova / Rus Dansları Kostromo 65 euro
Moskova / Borodino Müzesi & Novodevichy Mezarlığı & Metro 60 euro
 
NOT : Bu gezimizde şu an için VİZE alınması gerekmektedir. Ayrıca Seyahat tarihi itibarı ile 6 aylık geçerli pasaport olması zorunludur.
 
matruschka-1029539_960_720.jpg
 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR veya 

SİZİ ARAMAMIZ İÇİN TELEFON NUMARANIZI BIRAKABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

 

Çağatay’cım yine güzel bir geziden döndük. Yeni dostlar edindik. Harika yerler gezdik, kültürler tanıdık. Sana Serpil’e rehberlerimiz Dilan, Julia ve İldar’a Çok teşekkürler. Tekrar sana iyi yolculuklar. Sağlıkla gidin dönün.

Narin Çekirge / İstanbul / 15.7.2017

Kızıl Meydanı, Matruşka’sı, Kremlin Sarayı, Nehirleri, Devlet Müzesi, Dans Showları, Güzel kızları, Metrosu.. Hiç unutulmayacaksın MOSKOVA.. En güzel otellerde, en kaliteli rehberlerle, Çağatay Şahin, Çağatay Yolda Turizm’e ayrıca çok teşekkürler..

Çiğdem Özer / İzmir / 15.7.2017

Çağatay’cım müthiş bir geziydi. Evet anlatılmaz yaşanır sözü çok geçerli senin için. Dolu dolu özellikle tarih ve bilgi dolu geçen bu gezi her yönüyle mükemmeldi. Başta sana,sevgili Dilan’a, Julia’ya, Katya’ya ve İldar’a sonsuz teşekkürler... Yolun açık olsun. Görüşeceğimiz kesin nasıl olsa... Sevgiler...

Yurdanur Reisoğlu / Bursa / 15.7.2017

Çağatay ile geziler Anlatılmaz ki, yaşamak lazım ... Her an sürprizli 👏😘

Nalan Heves Şimşek Işık / İstanbul / 15.7.2017

Sevgili Çağatay, bu muhteşem gezi için teşekkür yetersiz kalıyor. Benim kelime dağarcığım yetmiyor anlatmaya. Yeni rotalarda Çağatay Ailemiz ile birlikte olacağımız günleri tek tek saymaya başladım bile. Sevgiler...

Nuran Günay Ürkün / İstanbul / 15.7.2017

St.Petersburg & Moskova Gezimiz.. Güzel olan herşey çabuk bitermis, her anı güzelliklerle dolu bir diğer rota da yollarımızın kesişmesi dileği ile sevgili Çağatay’cım. Herşey için teşekkürler.

Gülşen Golnacaklar Başlı / İstanbul / 15.7.2017

25 yıl önce gidip çok beğendiyim yerler yarım asır sonra ne tür bir değişim olmuş merak ediyorum.

Leyla Şenol / Bursa Osmangazı bel.Nilüfer köy / 27.1.2017

Bizim de beklediğimiz gezilerden biri, kısmet...

Güzin kutlusoy / İstanbul / 3.10.2016

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ GÜZEL OLACAĞINDAN EMİNİZ. GÜVENİMİZ SONSUZ.

MEHMET MÜLAYİM-MÜCEVHER MÜLAYİM / ANTALYA / 1.1.2016

bu gezıye eşimle birlıkte katılmak istıyorum

sema çayıroğlu / istanbul / 18.11.2015

Çağatay’cığım Müthiş bir kültür gezisi planlamışsınız. Teşekkürler.

Eser Şahin / İstanbul / 15.11.2015

Çağatay kardeşim,ben kısmetse bu geziye bir arkadaşla katılmak istiyorum.

Enis Loraz / İstanbul / 14.11.2015

Ben varım. Bu geziyi sabırsızlıkla bekliyordum.

Hursi Sadık / İstanbul / 12.11.2015

Biz varız Çagatay’cım, bu geziyi bekliyorduk

Gülnur Türe / İstanbul / 11.11.2015

Emeğinize sağlık gönül hepsine gelmek istiyor fakat hayırlısıyla Küba’yı bir halledelim sırayla:)

Figen Gökgöz / İstanbul / 11.11.2015

Heyecanla bu geziyi bekliyorum. Ben Ailenize yeni üye oldum, senenin yariısı kış aylarında Amerika’da yaşıyorum, yaz aylarında Nisan’dan Ekim’e kadar da Türkiye’de yaşıyoru. Methinizi kuzenimden duydum. St.Petersburg, Moskova gezinize katılmayi çok istiyorum. Sevgiler.

Kanad Korgan / / 11.11.2015

Tüm arkadaşlara tavsiye ederim. St.Petersburg görülmeye değer. Moskova da ayrı güzel keşke tekrar gidebilsem. sevgiler...

Nuran Istif / İstanbul / 11.11.2015

Bu gezide ben bir tarih kokan bir romanın içinde dolaşır gibi hissederdim. İnşallah bir gün kısmet olur.

Berrin Bayrak Aladağ / Gebze / 11.11.2015

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar