ROMANYA TURU 
Transilvanya & Bükreş & Sınai & Braşov
20-23 Nisan 2018 / 2 gece 3 gün / 259 Euro
23 Nisan Pazartesi ile birleştirilmiştir.
romanya-da-gezilecek-yerler.jpg
 
Doğu Avrupa'nın en güzel şehirlerinden, Romanya'nın başkenti Bükreş. Efsaneler, Gizemli Öyküler.. Transilvanya, Dracula'nın Şatosu, Braşov, Sınai, Bran ve birbirinden etkleyici köşeler..
 
GEZİ PROGRAMI
1.GÜN / 20 Nisan Cuma Gecesi / İSTANBUL - BÜKREŞ

22:45 / Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

23:00 / Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen Stadının karşı tarafındaki otobüs durağı

23:15 / Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü

23:30 / Beylikdüzü / Yol üzerinde Avcılar Haramidere veya Beylikdüzü güzergahında belirleyeceğimiz bir noktadan konuklarımızı alabileceğiz.

Kapıkule(Türkiye), Kapitan Andreou (Bulgaristan) sınır kapısında Pasaport ve Gümrük işlemleri sonrası BULGARİSTAN'a giriş. 

 
2.GÜN / 21 Nisan Cumartesi / BÜKREŞ
 
Sabah Bulgaristan (Ruse) - Romanya (Giurgiu) Sınır Kapıları ve Tuna nehri Romanya'ya hareket ediyoruz. "Küçük Paris" olarak da adlandırılan Başkent Bükreş'e gelişimizle birlikte Yerel Türkçe Bilen Rehberimiz eşliğinde Bükreş Şehir Turumuza başlıyoruz. Üniversite ve İhtilal Meydanları, Çavuşesku'nun Sarayı"Halk Evi" Milli Tiyatro, Zafer Tak-ı, Dombovita Nehri, Stavropoleos Kilisesi, Rus Kilisesi, Lipscani"EskiŞehir"Herstyan Parkı, Antika Pazarı, Köy  Müzesi. göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği serbest.
 
bucharest-1.jpg
 
Gezimiz sonrasında o gece Bükreş'te konaklayacağımız şehir merkezinde yeralan 4* Rin Grand Otel'e vb. yerleşiyoruz. Bu gece isteyen konuklarımızla birlikte Akşam yemekli, eğlenceli "Romen Gecesi"ne gidiyoruz. (45 euro.) Geceye katılmayacak konuklarımız akşam yemeklerini şehirde serbest olarak alacaklardır. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
4.GÜN​ / 22 Nisan Pazar / BÜKREŞ - SINAIA - BRAŞOV - DRAKULA ŞATOSU
​Sabah Kahvaltı sonrası serbest zaman. İsteyen konuklarımızla birlikte dolu dolu rengarenk bir gün bizleri bekliyor. Birlikte çıkacağımız ekstra turda TRANSİLVANYA Bölgesine gidiyoruz. (55 euro). İlk durağımız Sınaia'da ki Avrupa'nın en güzel kalelerinden birisi olan "Peles". Kale, Prahova Vadisi'nde, Bucegi Dağları'nın eteğinde Romanya'nın ilk kralı Carol tarafından inşaa ettirilmiş. Birinci Carol bu bölgeyi görüp güzelliğine hayran kalmış ve kendine bir yazlık olarak Peles Kalesi'ni yaptırmış.
 
s-4.jpg
 
Duvarları orijinal Gustav Klimt tabloları ile süslü olan kalede birçok gizli kapı ve geçitler var. Çavuşesku döneminde kalenin 160 odası ülkenin önde gelen komünistlerinin ve dünyanın her yerinden önemli devlet adamlarının kişisel dinlenme mekanı olmuş. Ve bu etkileyici kaleyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Bran'a geliyor ve bu kez dünyaca ünlü Drakula Şatosunu geziyoruz.
 
f-3.jpg
 
Şato gezimizin ardından Braşov'a hareket ediyoruz. Stalin'in Şehri olarak anılan Braşov'da, Piata Sfakatului Meydanı, St.Nicholas Kilisesi ve Gotik tarzı Siyah Kilise'yi gezip görme imkanı buluyoruz. Burada ayrıca konuklarımız Anna Aslan mağazasından gerovital kremler alışverişi de yapabilecekler...
 
brasov_-_casa_sfatului.jpg
 
Ardından tekrar Bükreş'e dönüyor ve otelimize geçiyoruz. Otelimiz şehir merkezine araçla 10 dakika mesafede. Otobüsümüzle birlikte şehir merkezine, Old Town - Eski Kent meydanına geliyor ve meydandaki çeşitli restaurantlarda serbest olarak akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama Bükreş'te otelimizde..
 
 
h-5.jpg
 
4.GÜN / 23 Nisan Pazartesi / BÜKREŞ - İSTANBUL
 
Sabah kahvaltı sonrası İstanbul'a hareketi Tuna üzerindeki köprü geçişi ile Bulgaristan'a geçiş. Ve artık dönüş vakti. Dimitrovgrad, Harmanlı, Svilengrad üzerinden önce Bulgaristan (Kaptan Andreeou), ardından Türkiye (Kapıkule) sınır kapılarında Gümrük ve Pasaport İşlemleri ve Free Shop Alışverişi sonrası ülkemize giriş yapıp, gece saatlerinde Edirne üzerinden İstanbul'a varıyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki kişilik odada kişibaşı fiyat: 259 Euro

Single Ücreti (Tek Kişi Farkı): +50 Euro

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLANLAR

- Lux Mercedesl Tourismo - Travego otobüsler ile gidiş-dönüş.

- Bükreş'te 2 gece 4* Rin Grand Hotel'de vb. Konaklama + Kahvaltı

- Bükreş - Şehir Turu

- Yol İkramları

- Yol Boyu ve şehirlerde Yerel Rehberlik Hizmetleri 

- Türsab Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası

 

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR​

- Schengen Vizesi (Çok girişli olması gerekmektedir.) 130 Euro

- Vize içinde grekli olacak Seyahat Sağlık Sigortası 15-20 Euro

- Yurtdışı Çıkış Vergisi 15 Tl.

- Müze & Ören yeri giriş ücretleri

- Öğle ve Akşam yemekleri

 

EKSTRA TURLAR

- Braşov - Sınaia - Peles Kalesi & Şatosu - Drakula Şatosu: 55 euro (Şatoların giriş biletleri dahil.)

- Bükreş Akşam Yemekli Eğlenceli Romen Gecesi: 45 euro.

 

VİZE

- Gri ve Yeşil Pasaport'ta Vize yoktur. Sadece Seyahat Sigortası 15 euro öderler.

- Yurtdışı gezilerinde en az 6-ay geçerli pasaport olması  gerekmektedir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Yeni çipli pasaport gerekmektedir.

 
6543-2.jpg

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar