İSVİÇRE & ALPLER'İN EN GÜZEL KÖYLERİ / 09-13 Eylül 2017 / THY

FIRSAT TURU / 790 Euro / TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL.

Avrupa'nın en haşmetli sıradağlarının arasında gizlenmiş elegan dağ köyleri, Kuzey İtalya'nın en şık şehirlerinden Torino, Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Savoy Dükalığı'nın tarihi toprakları, İsviçre'nin en güzel köyleri ve şehirleri, eski kıtanın en yüksek zirvesi Mont Blanc, St.Berbard Köpekleri, Heidi çizgi filminden fırlamış mekanlar, göller, dağlar, köyler, kaleler, çayırlar, doğa için yazılmış en güzel rapsodi!

alplerr-3.jpeg

GEZİ PROGRAMI:

1.GÜN / 09 Eylül CmtİSTANBUL – TORİNO

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 06:45'te buluşma. Check-in işlemlerini takiben Türk Havayolları'nın TK1309 seferi ile 08:50'de İtalya'nın Piemonte bölgesinin şık şehri Torino'ya yolculuk. 10.55'te varış sonrası özel otobüsümüzle panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Bir zamanlar Savoy Dükalığı'nın merkezi olan Torino Barok dönemden kalma zarif mimarisi ile Kuzey İtalya'nın en çarpıcı şehirlerinden biridir.

piazza-vittorio-438449_960_720.jpg

Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda San Carlo Meydanı, Carignano Sarayı, Castello Meydanı, Madama Sarayı ve Palazzo Reale görülecek yerler arasında.

Konaklamamız: 4* Torino Hotel Concorde'da vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2.GÜN / 10 Eylül Pzr: TORİNO – AOSTA VADİSİ – MONT BLANC – CHAMONİX – CENEVRE

Sabah kahvaltı sonrası kuzeybatı İtalya'nın özerk bir bölgesi olan ve "kaleler diyarı" olarak bilinen Aosta Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Bölgenin tek şehri olan Aosta'yı gezdikten sonra Fransa sınırları içerisine giriyor ve Alpler'in en yüksek zirvesi Mont Blanc'ın çevresinde kurulu olan köylerden biri olan Chamonix'e varıyoruz. 

alpler-chamonix.jpg

Yol üzerinde Aosta Vadisi ve Haute Savoy bölgeleri arasında kalan ve Alpler üzerindeki en önemli geçitlerden biri olan 11.6 kmlik Mont Blanc tünelinden de geçiyoruz. Fransa'nın en önemli kayak merkezlerinden biri olan Chamonix ayrıca 1924'te ilk defa kutlanan Kış Olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştır. 

alplerr-mi.jpeg

Akşam İsviçre topraklarına geçiyor ve Cenevre'deki otelimiz, 3* Hotel International & Terminus'a vb. yerleşiyoruz. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

3.GÜN / 11 Eylül Pzt: CENEVRE (ANNECY – CHAMBERY)

Sabah kahvaltı sonrası tekrar Fransız Alpleri'ne doğru yola çıkıyoruz ve dillere destan bir doğanın içinde bulunan Annecy'yi ziyaret ediyoruz. 

annecy-lake-1173404_960_720.jpg

Aynı isimli gölün kenarında kurulmuş ve kanallarla farklı bölgelere ayrılmış Annecy'de erimiş rachelette peyniri tadabilir, göl kenarında yürüyüş yapabilir ve güzel Fransız ürünlerinden satın alabilirsiniz. 

annecy-3.jpg

Günün ikinci durağı Savoy Dükalığı'nın 13.yy'dan 1563'e kadar başkenti olan Chambery olacak. Revaklı sokaklarında yürüyüp, canlı kafeteryalarında kahve molası verdikten sonra Cenevre'ye geri döneceğiz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN / 12 Eylül Salı: CENEVRE – MONTRÖ – LOZAN - INTERLAKEN

Sabah kahvaltı sonrası Leman Gölü'nün kuzey sahillerini geziyoruz. Göl kenarında bulunan Lozan şehrinde Uşi Antlaşması'nın yapıldığı Uşi Şatosu'nu, Lozan Antlaşması'nın yapıldığı Bourivage Oteli'ni ve Olimpiyat Müzesi'ni panoramik olarak görüp Montrö şehrine doğru devam ediyoruz. Montrö'de Boğazlar Sözleşmesi'nin yapıldığı ünlü Montreux Palace Oteli ve Montrö Casinosu da yine göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin devamında İsviçre'nin sembolü haline gelmiş olan ve Leman Gölü içindeki kayalar üzerine inşa edilmiş olan ünlü Chillon Şatosu'nu da panoramik olarak görüyoruz.

1598838_534777809971617_1033582961_o.jpg

Ardından Alp Dağlarına doğru yolumuza devam ediyoruz. Gravyer peynirlerine adını veren ünlü ortaçağ şato kasabası Gruyeres'i ziyaret ediyoruz. Günün son durağı İsviçre'nin en güzel yerlerinden Interlaken. Konaklamamız 3* Hotel Central Continental'de. vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

5.GÜN / 13 Eylül Çrş: INTERLAKEN – LUCERNE – ZÜRİH - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Lucerne'e hareket. Burada yapacağımız şehir turunda ahşap ve üzeri örtülü Chapelle Köprüsü, Rahip Meclisi Binası, Fransız ordusu içerisindeki İsviçreli muhafızların Fransız Devrimi sırasında, Tuleries Sarayı'nı savunurken 10 Ağustos 1792'de kılıçtan geçirilmelerini anmak için ünlü heykeltıraş Thorvaldsen'e sipariş edilmiş Lucerne Aslanı kabartması göreceğimiz yerler arasında.

lucerne-5.jpg

 Öğlen saatlerinde Zürih'e hareket ve burada yapacağımız kısa panoramik tur sonrası Zürih Havalimanına transfer. Türk Havayolları'nın TK1910 seferi ile 19:40'ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23.35'te İstanbul'a varış.

zurih-2.jpg

GEZİ ÜCRETİ: 790 Euro.

SİNGLE ( Tek kişi farkı): 275 Euro.

 TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL.

10010243_539551229494275_814627121_o.jpg

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Torino / Zürih - İstanbul Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti 

- Tüm Havalimanı vergileri,

- 4 gece / 3*- 4* otelde iki kişilik odalarda kişibaşı oda kahvaltı konaklama.

- Tur programında belirtilen tüm geziler

- Tur programında belirtilen tüm transferler

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Yerel Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Schengen Vize Ücreti

- Öğle ve akşam yemekleri

- Vize için de gerekli olan Seyahat Sağlık Sigortası

- Müze ve Ören Yeri Ücretleri

- Gezi süresince ve otellerde yapılacak kişisel harcamalar

1913363_534777353304996_730885083_o.jpg

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN YAZABİLİRSİNİZ.

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIN 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLUN. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar