HİNDİSTAN HOLİ FESTİVALİ & NEPAL GEZİSİ
27 Şubat-12 Mart 2018 / THY
 
DELHi & JAiPUR & AGRA & VARANASi
KATHMANDU & BHAKTAPUR & PATAN & KİRTİPUR & NAGARKOT
Hindistan'da Boyaların Renkli Dünyasına Karışıp, Baharın Gelişini Kutluyoruz ve Mistik Himalayalar'da Nepal'in kalbi Kathmandu Vadisi'ne yolculuk.

12321.jpg

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 27 ŞUBAT SALI / İSTANBUL - DELHİ

Akşam 17:30 Atatürk Havalimanı Dışhatlar'da buluşma. Türk Hava Yolları TK716 sefer sayılı uçuş ile 20:50'de Delhi'ye hareket. (Uçuş 5 saat 55 dk.) Geceleme Uçakta…

2.GÜN: 28 ŞUBAT ÇRŞ / DELHİ

Delhi yerel saati ile sabah 05:15 ‘te varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından bizleri bekleyen otobüsümüze geçiyoruz. Önce güne 5*'lı otelimizde açık büfe kahvaltı ile başlayıp, seyahatin yorgunluğunu atıyoru z.Ardından şehir gezimize başlıyacağız. Başkent Delhi gezimizde; Eski ve Yeni Delhi olarak 2 bölüme ayrılan şehirde Kızıl Kale ( Red Fort ), Eski Delhi'nin dar sokaklarda alışveriş keyfi ( Chandi Chowk ), Cuma Mescidi ( Jama Mescit ), Kutub Minar Zafer Kulesi, Savaş Anıtı, İndia Gate, Parlemento Binası gezeceğimiz yerler arasında. Akşam Yemeğimiz ve konaklama 5* THE GRAND NEW DELHİ vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

3.GÜN: 01 MART PERŞEMBE / DELHİ - JAİPUR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Delhi'den ayrılıp, otobüsümüz ile Pembe Şehir JAİPUR'a doğru hareket ediyoruz. ( 256 km./ yaklaşık 5 saat civarı ) Şehre varışımız ile birlikte önce Öğle Yemeği yiyoruz. Ardından şehir gezimize başlayacağız. Şehir Sarayı, Rüzgar Sarayı /Hava Mahal, Jantar Mantar Gözlem Evi ve daha birçok noktayı gezip otelimize döneceğiz. Akşam Yemeği ve Konaklama 5* JAIPUR MARRİOTT HOTEL vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

a1-5.jpg

4.GÜN: 02 MART CUMA / JAİPUR - HOLİ FESTİVALİ KUTLAMALARI

Sabah kahvaltımız otelde.. Bugün yine tüm dünyadan insanların akın akın gediği HOLİ FESTİVALİ'nin yapıldığı gündür. Baharın gelişi ve iyiliğin kötülüğe karşı olan zaferinin kutlandığı bir bayramdır. 

a-5.jpg

Baharda açan rengarenk çiçekleri sembolize eden renkli boyalar etrafa saçılır ve herkes birbirini boyar. Eminiz ki hayatınızda yaşadığınız çok özel anlardan birisi olacak bugün. 

8222291-11537594_803825679733494_1646732609527298801_o.jpg

img_2330.JPG

img_2169-2.JPG

img_2336.JPG

Festival Kutlamamız sona erdikten sonra yine şehirde vakit geçireceğiz. Akşam Yemek ve konaklama Jaipur'daki otelimizde.

north-indian-lunch-ideas.jpg

5.GÜN: 03 MART CUMARTESİ / JAİPUR - AGRA

Sabah kahvaltımızı yapıp otelden ayrılıyoruz. Öncelikle şehre 11 km. mesafedeki Amber Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Amber Kalesinin görkemli yapısının yanısıra, kaleye Fillerle çıkmak ayrı bir deneyim olacak.

890-3.jpg

img_3128.JPG

img_3263-2.JPG

Kale Gezimizi tamamlayıp, artık AGRA şehrine doğru hareket ediyoruz. (250 km. yaklaşık 5 saat civarı) Varışımızla birlikte otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama 5* RADISSON BLU AGRA TAJ EAST GATE vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

6.GÜN: 04 MART PAZAR / AGRA

Sabah kahvaltımızın ardından dünyaca ünlü Aşk Abidesi TAC MAHAL gezimizi gerçekleştiriyoruz. İmparator Şah Cihan'ın eşi Mümtaz Mahal'e olan büyük aşkını ölümsüzleştirmek için yaptırdığı Aşkın Anıtı'nı ve oğlu tarafından tutsak edildiği Agra Kalesi'ni de gezip, fotoğraflar çekip ardından gün boyuca şehri gezeceğiz. Akşam Yemeği ve konaklama Agra'daki otelimizde.

img_3626.JPG

7.GÜN: 05 MART PAZARTESİ / AGRA - VARANASİ

Sabah kahvaltı sonrası Kutsal Şehir Varanasi'ye gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Varanasi'ye bugün Agra'dan uçak bulunmadığı için öncelikle Delhi şehrine geçmemiz gerekiyor. 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Delhi'ye varıyoruz. Burada Öğle Yemeği yiyip dinlendikten sonra Kutsal Şehir Varanasi'ye uçuş için havalimanına geçiyoruz. İşlemlerin ardından Varanasi'ye uçuş. Şehre varışımız ile birlikte otelimize yerleşip dinleniyoruz.

Akşam Yemek ve Konaklama 5* TAJ GATEWAY HOTEL GANGES vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

b1-6.jpg

8.GÜN: 06 MART SALI / VARANASİ

Sabahın ilk ışıklarında Kutsal Ganj Nehri'nde oldukça etkileyici bir tekne turuna çıkacağız. Hindu inanışına göre kutsal Ganj‘da yıkanmak arınmayı temsil ediyor. Ve ölülerinin burada yakılıp küllerinin Ganj Nehrine atılmasıyla da Nirvana'ya ulaşmış kabul ederler yani doğum ve ölüm döngüsünden azad olmak. Dualarına, meditasyonlarına, arınma seramonilerine yakından tanıklık edeceğiz. Sabah otelde alacağımız kahvaltı ve dinlenme sonrasında gün içinde şehri gezmeye devam edeceğiz. Akşam saatlerinde yine tüm dünyanın merakla katılım yaptığı AARTİ TÖRENLERİ için Ganj Nehri kıyısına gidiyoruz. Aarti Törenleri yılın 365 günü, her akşam güneş batarken nehrin Tanrı'sı Ganga'ya saygılarının iletilmesi için yapılıyor.

b4-3.jpg

Törenler zil ve çan sesleri ile başlıyor. Tören için gelen binlerce kişi ile birlikte Hint İlahileri söyleniyor.Törendeki görevli kişilerin ziller, çanlar, tütsüler eşliğinde 4 tarafa dönerek tamamladıkları ayinden sonra herkes çıplak ayakla Ganj Nehrine inip elini ve yüzünü yıkıyor, kimileri tütmekte olan ateşin dumanına ellerini sürüyor ve en son nehre süt dökülerek tören sona eriyor.

b-7.jpg

İsteyenler bir dilek tutup küçük yeşil yapraklar üzerine mum koyup Ganj Nehri üzerine bırakıyor. Eğer mumunuz suya düşmeden nehir üzerinde ilerlerse dileğiniz de kabul olmuş oluyor. Tören sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama otelimizde.

9.GÜN: 07 MART ÇARŞAMBA / VARANASİ - DELHİ

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman, ardından otelden ayrılıp Delhi'ye gitmek için havalimanına transferimiz yapılacak. İşlemlerin ardından uçuş sonrası Delhi'ye varıyoruz. Otelimize yerleşip Akşam Yemeği yiyoruz. Otelimiz 5* THE GRAND NEW DELHİ vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

10.GÜN: 08 MART PERŞEMBE / DELHİ - KATHMANDU

Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz olacak. Yerel hava yolları ile Kathmandu'ya uçuş. Kathmandu'ya varışımız ile birlikte havalimanı gümrük ve bagaj işlemleri sonrasında bizleri bekleyen aracımız ile Kathmandu'daki otelimize transfer. Odalarımıza yerleşip biraz dinleniyoruz. Bu arada gezimizin sadece Nepal kısmına katılacak olan ve sabah uçakla gelen diğer grubumuz ile de buluşmuş olacağız. Otelimizde alacağımız öğle yemeği sonrasında Kathmandu gezimize başlıyoruz.

8-16.jpg

6-21.jpg

Bugün Kathmandu'da göreceğimiz yerler arasında, Durbar Meydanı, Lord Shiva'nın Tapınağı, Guheswari Tapınağı, Kumari's House (Yaşayan tanrıça Kumari'nin balkonundan halkı selamladığı bina), Maymun Tanrı Hanuman'ın heykelinin de bulunduğu Dhoka Sarayı, Bhaktapur'daki Nytapola Tapınağı. 5 katlı yapısı ile Vadi'nin en yüksek Pagoda tapınağıdır. Pencereleri, Kapıları ve Sütunları tahta el oymacılığı ile inşa edilmiş Newar el sanatlarının en güzel örneklerindendir. Bhairabnath Tapınağı. 

5-17.jpg

Naytapola Tanıpağının hemen yanındadır ve Shiva'nın en korkunç görüntüsü olan Bhairab'a adanmış bir tapınaktır. Swayambhunath Tapınağı ise Maymun Tapınağı olarak biliniyor ve tapınağın içi maymunlar ile dolu oldukça mistik bir havası olan tapınağın avlusunda heykeller, tütsülükler, çanlar mevcut.

7-22.jpg

Tapınağın arka tarafından Kathmandu Vadisi'ni en güzel noktadan izleme şansı da var. Burası Budist Tapınağı olsa da Hindu'lar tarafından da ziyaret ediliyor. Girişinde Dünya Barış Havuzu olarak bilinen içinde Budha'nın heykeli olan bir havuz var ve buraya bozuk para atıp dilek te tutuluyor. Stupa'ya ise 365 basamaklı bir merdiven ile ulaşılıyor. Stupa bembeyaz bir kubbeye sahip, küp şeklinde altın kulesi ve bu kulenin üzerinde yükselen 13 altın halka ise Nirvana'ya ulaşmanın seviyelerini sembolize ederken tabi stupanın dört tarafında Budha.. Budha'nın dünyanın her noktasını gördüğü söylenen renkli gözleri ile karşı karşıya gelmek… Akşam Yemeği ve Konaklama Kathmandu'daki otelimiz 5*Crowne Plaza Hotel Kathmandu – Soaltee vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

prayer-flags-377_960_720.jpg

11.GÜN: 09 MART CUMA / KATHMANDU – KİRTİPUR - PATAN – TİBET MÜLTECİ KAMPI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kathmandu'da gezimiz devam edecek. Öncelikle Dakshinkali Tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu tapınak Kathmandu'ya 18 km uzaklıkta, Tanrıça Kali'ye adanmış bir Hindu tapınağıdır ve özellikle Salı ve cumartesi günleri burada kurban adakları da yapılmaktadır.

pashupatinath-1739655_960_720.jpg

Yol üzerinde de oldukça güzel fotoğraf kareleri yakalamak mümkündür. Kathmandu'ya dönerken 5 km mesafede Kirtipur Şehrini ziyaret edeceğiz. Kirtipur Görkemli Şehir anlamına gelmektedir. Kathmandu Vadisi'ndeki 5 Belediye'den biri de buradadır. Ayrıca Newari Kültürünün de başkenti bu şehirdir. Ziyaretimizin ardından Patan Şehrine geçiyoruz. Patan, Kathmandu'dan Bagmati Nehri ile ayrılmış, Güzellikler veya Sanatkarlar Şehri olarak ta bilinen antik bir kent. Metal işçiliği ile ünlü, meydanı, stupaları, yanyana dizilmiş Hindu ve Budist Tapınakları, Altın Kapı, Tleju ve Sati Tapınağı ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacak.

1-59.jpg

Patan Şehrine gelmişken de Tibetan Refugee Camp / Tibet Mülteci Kampı'nı ziyaret ediyoruz. El yapımı halı, el işçiliği hediyeliklerinden de alıp onlara bir nebze de olsa destek olma duygusunu yaşama şansımız olacak. Akşam Yemeği ve Konaklama Kathandu'daki otelimide…

12.GÜN: 10 MART CUMARTESİ / KATHMANDU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kathmandu gezimize devam ediyoruz. Unesco Miras Listesindeki Pashupatinath Tapınağı. Burası Nepal'in Varanasi'si olarak bilinir Lord Shiva'ya adanmış ve Ölü Yakma Törenlerinin yapıldığı Hindu Tapınağıdır, Hindu dinine mensup olmayanlar giremiyor fakat turistlerin bu ayinleri izlediği bir alan mevcuttur. Diğer bir önemi ise milli tanrı olarak kabul edilen Pashupatinath'ın tahtı'nın burada bulunmasıdır. Bouthanath Stupa, Dünyanın en büyük Stupa'sı, Tibet'li göçmenler tarafından kurulmuş Budist Hac Merkezidir.

temple-1315442_960_720.jpg

Gezilerimizi tamamlayıp akşama doğru Kathmandu'nun kalbi, şehrin en kalabalık ve hareketli, turistik merkezi Thamel'de olacağız ve burada serbest zamanımız olacak. El sanatları, hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiz. Akşam Yemeği ve Konaklama Kathmandu'daki otelimizde.

13.GÜN: 11 MART PAZAR / KATHMANDU – NAGARKOT - BHAKTAPUR

Sabah erken saatlerde paket kahvaltılarımızı alıp Kathmandu'ya 32 km. uzaklıktaki Nagarkot Dağ Köyü'ne gidiyoruz. Burası gün doğumu ve batımının en güzel izlendiği, yeşillikler içerisinde, Everest'e yaklaştığımız, oldukça güzel ve etkileyici Himalaya Manzarası sunan etkileyici bir doğaya sahip. Öğle Yemeğimizi de Himalaya Manzarası eşliğinde burada alacağız. Ardından Changu Narayan Tapınağı‘na devam ediyoruz. Bu tapınak Kathmandu Vadisi'nin en eski eserlerinden biri, Unesco Miras Listesinde, Hindular tarafından Lord Vishnu'ya adanmış, eski dönemlerde Changu aynı zamanda 700 evin bulunduğu metropol bir şehirmiş. Tapınak ziyaretimizi de tamamlayıp Bhaktapur Şehrine geçiyoruz. Burası Dindarlar Şehri olarak ta biliniyor. Nepal'in en iyi el sanatı ve tahta oymacılığı ustaları burada yaşamaktadır. Yapıtları, tapınakları ve Newar insanlarının yaşam tarzı ile ünlenmiş bir şehirdir. Açık hava müzesi olarak ta bilinmekte olup 6,88 km.kare alana kurulmuştur. Altın Kapı, 55 Pencere Sarayı, Büyük Çan (Bu çanın yanında bir de küçük havlama çan'ı vardır ve bu çan çaldığında civardaki tüm köpeklerin uluduğu gözlemlenmektedir.) ve Çömlekleri ile meşhur bu şehirde Pottery Meydanı'da (çömlekçilerin bulunduğu yer) ziyaret edeceğimiz yerler arasında… Akşam Yemeği ve Konaklama Kathmandu'daki otelimizde.

14.GÜN: 12 MART PAZARTESİ / KATHMANDU – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanı transferimiz olacak. Türk Hava Yolları'na ait TK727 sefer sayılı uçuş ile saat 12:55'de İstanbul'a hareket. Uçuş yaklaşık 8 saat 40 dk. Türkiye yerel saati ile 18:50'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu….

pashupatinath-1739654_960_720.jpg

 GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 3510 EURO

Tek Kişilik (SNGL) Oda Farkı: 720 EURO

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- THY İstanbul-Delhi / Kathmandu-İstanbul Ekonomi sınıf uçak bileti

- Belirtilen 5*Luxury Hotellerde 12 gece Konaklama

- Tüm Kahvaltılar ve 12 adet Akşam Yemekleri

- 12 adet Öğle Yemeği

- Havalimanı Vergileri

- Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

- Delhi, Jaipur, Agra, Mathura, Varanasi tüm şehirler arası otobüs transferleri

- Delhi, Jaipur, Agra, Mathura, Varanasi Şehir Gezileri (klimalı otobüsler ile)

- Jaipur ‘da Agra Kalesi'ne Filler ile Çıkış

- Delhi - Varanasi arası ara geçiş uçak bileti (ekonomi sınıf - yerel havayolu ile)

- Varanasi - Delhi arası ara geçiş uçak bileti (ekonomi sınıf - yerel havayolu ile)

- Delhi – Kathmandu arası ara geçiş uçak bileti (ekonomi sınıf - yerel havayolu ile)

- Nepal / Kathmandu, Bhaktapur, Patan, Kirtipur, Nagarkot şehir gezileri

- Tüm Müze - Ören Yeri Girişleri

- Profesyonel Yerel İngilizce Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır )

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Hindistan Vize Ücreti

- Nepal Vize Ücreti

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Tüm özel harcama ve otellerdeki yapılacak extralar

- Tüm yemeklerde alınacak içecekler

- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedelinin %80'i kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır. Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

VİZE BİLGİSİ:

Bu gezi için Normal Pasaport sahibi Türk Vatandaşları için Hindistan Vizesi Gereklidir.

Ayrıca Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları'nın da Hindistan Vizesi Alması Gereklidir.

Nepal Vizesi Havalimanında ülkeye girişte alınır, 25-35 usd civarındadır. 2 adet vesikalık fotoğraf gereklidir.

 

REZERVASYON - KAYIT BİLGİSİ

Bu seyahat FESTİVAL döneminde gerçekleşeceği ve bölgenin yoğun olması sebebiyle, otellerden de opsiyon alınamayacağı için , rezervasyon işlemleri sırasında ödeme yapılmak durumundadır. Rezervasyon ve Kayıt için bizlere 0532 201 06 64 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 

ÖDEME SEÇENEKLERİ: 

Ödemelerinizi yaparken ; Banka Havalesi , Kredi Kartı Tek Çekim ve Vade Farkı ile Kredi Kartına Taksitli işlem seçenekleri tercih edilebilir.

 

İPTAL ŞARTLARI:

Oldukça yoğun ve çok talep gören Holi Festival Döneminde gerçekleşecek bu gezi için kayıtlar yapıldıktan sonra gerçekleşecek iptallerde ;

- Seyahate 121 gün kala paket ücretinizin %50'si yanar.

- Seyahate 120-60 gün kala paket ücretinizin %60'ı yanar.

- Seyahate 60-0 gün kala ücretinizin tamamı yanar.

Seyahat sigortası iptal koşulları geçerlidir. Tur kayıtları için yapılan ödemeler otel rezervasyonları , uçak biletleri ve diğer işlemler içindir. Bu sebeple yapılan ön ödemeler geri iade edilemez.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

- Seyahatlerin son günü Varanasi şehrinden Delhi şehrine yine uçak ile geçiyoruz. Ve bunun yanısıra normal turlarda Delhi şehrine akşam varıldığında yolcular biraz serbest zaman sonrası İstanbul'a dönüş için direk havalimanına transfer yapılır ve Sabah'a karşı uçak saatine kadar havalimanında beklenir ilave otel masrafı çıkmaması adına. Bizler misafirlerimize böylesine özel ve güzel bir gezinin son gününde bu yorgunluğu yaşatmamak adına , Delhi şehrine akşam ulaştığımızda yine 5* otelimize giriş yapıyoruz ve ilave Akşam Yemeğimizi de otelimizde alıp odalarımızda Sabaha karşı uçak saatine kadar uyuyup dinlenerek transfer saatimiz de havalimanına geçiyoruz.

- Bilindiği üzere Hindistan gezilerinde otel kalitesi de oldukça dikkat edilmesi gereken bir hususken , gezi süresince kullandığımız tüm oteller 5* Luxury Sınıf olup , geçen gezimizden de bilindiği gibi adeta sarayları kıskandıracak muhteşem oteller kullanıyoruz.

- Hindistan Seyahatlerinde oldukça fazla Tapınak gezildiği ve Tapınaklara ayakkabısız girildiği için yanınızda bol miktarda galoş bulundurunuz.

boats-1951642_960_720.jpg

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN MESAJ YAZABİLİRSİNİZ.

TÜM GEZİLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN BURAYA veya ALTTAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

www.cagatayyolda.com/gezilerimiz

 

 

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIP 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

Hindistan ve Nepal’de gördüğümüz güzellikleri, yaşadığımız mutluluğu ve huzuru, depoladığımız pozitif enerjiyi anlatmaya kelimeler yetmez. Biz anlatmayalım gelin görün siz de yaşayın. Biz sosyal medyadan bulduk @cagatayyolda’yı ve Aile ile ilk seyahatimizken bir de baktık bu Ailenin birer parçası olmuşuz @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom süpersiniz 👍, gezi boyu tam bir aile ortamı sevgi, saygı, hoşgörü, samimiyet, eğlence, birlik, beraberlik ne arasanız vardı burda. Bu 13 günde her yeri bize olağanüstü güzellikte anlatıp dolu dolu yaşatan rehberimiz @deryakapkinhotmailcom emeklerine sonsuz teşekkürler ediyor, önünde saygıyla eğiliyorum. 🙏 13 günlük Hindistan & Nepal seyahatinde bizi adeta harikalar diyarında gezdirdiniz ne kadar teşekkür etsek azdır diyorum. İyi ki sizi tanımışız iyi burdaymışız @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom 🙏 Nepal’den sevgiler ...❤️

Leyla Kılıç / İstanbul / 11.3.2018

Rüyalar ülkesinde rüya gibi bir gezi yaşadık, tadı damağımızda kaldı, hem yemeklerin, hem gezdiğimiz yerlerin, muhteşem çiçek kokan otellerin, Sarayların, kalelerin, tapınakların, parkların, Taj Mahal’ın, Aarti töreninin... Hindistan anlatılmaz, Görmeden tadına varılmaz... Çağatay’la yola çık, yol açık...👍❤️

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 25.12.2017

Sevgili Ailemiz Biz bu sene Çağatay Yolda ile Hindistan’a gittik. Giderken bir sürü endişem vardı. Herkesin tahmin edeceği gb hasta olur muyuz, ne yer ne içeriz, oteller nasıldır. Kirli ortamlarda ne yaparız diye bir sürü düşüncelerle gittik. Ama görmeyi de çok istiyordum. Farklı bir düşünce, farklı bir dünya. Bunu her zaman yaşayamazdım. Avrupa’ya her zaman gidersiniz ama Hindistan bence hayatınızda görmeniz gereken bir yer. Yaşamanın ve var olmanın mutluluğunu, Her şeyden zevk alıp mutlu olmayı öğreniyorsunuz. Ben giderken ki endişelerimin hepsinin de yersiz olduğunu gördüm. Her gezimde Çağatay Yolda ile hiç bir sorun yaşamadım. Hele ki Hindistan’da misler gb otellerde kalarak hiç dışarısı ile fazla muhatap olmadan gezimizi en iyi şekilde tamamladık. Ve tüm gezilerimize giderken son derece rahat ve hiç bir şey düşünmeden gidiyorum. Biliyorum ki Çağatay her şeyin en iyisini yapar. Bu yüzden Çağatay ve Serpil’ime ve emeği geçen Aileye sonsuz teşekkürler. İyi ki sizi tanımışım iyi ki varsınız.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Gözde / İstanbul / 11.10.2017

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Dünyayı gezip doğa harikası mirasları görüp farklı insanlarla tanışma imkanını görmek beni cezbettiği için gezilerinizden haberdar olmak istiyorum.

İsmail Korucu / Ankara / 20.4.2019

Siz hep yollarda olun yanyana 👫 Bizler de hep peşinizde👫👬👭👨‍👩‍👧👬👫👭👨‍👩‍👦‍👦. İnanın sizleri takip etmek şahane.. Çünkü programda bildiklerimizin dışında yarın ne sürprizler yaşarız bilmiyoruz... Şok’lar bitmiyor ya. İlave sahiller.. Capri’de neydi o arabalar... Neydi o minübüsler.. Alışveriş ve yemek için bol bol zamanlar.. Gemiyle Napoli... Eee daha ne olsun ki.. Oohhh Ailemizin sefası olsun diyorsunuz valla.. Herşey gönlünüzce olsun kardeşlerim👫.. Bizlerde takipte olup yeni gezilere hayaller kuralım.. Sevgiler🤗⚘🐞💏

Aynur Altaş Sözen / İstanbul / 18.4.2019

Hoşbuldukkk😍 iTALYA Muhteşem çok keyif aldığımız bir gezi oldu❤ Kalite tesadüf değildir, emek ister, en başta birikim ister 👍 Çağatay’ın senelerin verdiği birikim ve deneyimleri bu güzel rotaları muhteşem yapıyor👏👏👏 Enerjisi ile her anımızı unutulmaz kılıyor❤ Bu gezileri özel kıldığınız için Çağatay & Serpil çok teşekkürler 👏👏 Uyumlu ve neşeli gurubuma sevgiler 💕💕💕

Güher Genç / İstanbul / 18.4.2019

Sevgili dostlar Öncelikle hala etkisinde kaldığım cennet gibi bu güzel gezimizi herkesin görmesini tavsiye ederim. Amalfi, Puglia gerçekten görülesi yerler. Harika alışverişler, nefis deniz ürünleri ve tadı hala damağımda olan tatlılar. Limon cenneti olan buraları adeta doğa harikası. Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bize bu güzellikleri en iyi şekilde yaşattığınız için size çok teşekkür ederiz. Otelimizde çıkıp beş dakikada alışveriş merkezimize gidip o zevki yaşattığınız için (kocamda dahil🤣🤣🤣),tatlı çok hoş süprizleriniz için, dünya tatlısı güzel rehberimiz Aslı için, tatlı güler yüzünüz için size binlerce teşekkür ederiz.🙏🏻♥️♥️♥️♥️♥️

Şebnem Tayman Gözde / istanbul / 18.4.2019

Puglia gezimiz, dolu dolu, çok keyifli geçti. Nasıl bitti anlamadık. Yeşilliğe, limon ve mandalina bahçelerine, yemyeşil kırlara, ekili tarlalara, otantik, orta çağdan kalma mimariye, şehirlere, Alberobello’nun o muhteşem Trulli evlerine, bölgenin bir baştan bir başa zeytin ağaçlarına, muhteşem yemek ve şaraplarına, muhteşem koylara, Capri adasına inanın doyamadık. Çağatay bu güzellikleri görmemize vesile olduğunuz için sana, Serpil’e ve Rehberimiz Aslı hanıma sonsuz teşekkürler, sevgiler... 😍🙋‍♀️❤️

Güzin Kutlusoy / istanbul / 18.4.2019

Sevgili Ailem dönüş yaptığımız rüya İtalya gezisi için tek söyleyebileceğim "İmkanınız varsa Puglia köylerini ve Amalfi Kıyılarını Çağatay, Serpil ve rehberimiz Aslı ile mutlaka görmelisiniz. Olmazsa olmaz görülesi yerlerden" Tekrar teşekkürler tüm Aileye yaşattığınız ve paylaştığımız tüm güzellikler için🙏💕🧿🍀😘🌹

Sevil Erdem Güçel / İstanbul / 18.4.2019

Çağatay Şahin, Çok tatlısınız, inanılmaz keyif vererek mutlu ediyorsunuz. İçtenliğiniz ve iş yapış biçiminiz o denli sevgi dolu, profesyonellik dolu ki sizleri tanıdığımız için şanslı olduğumuzu paylaşmadan sessiz kalamıyoruz diğer bir deyişle SÖYLEDİKLERİMİZ İLTİFAT DEĞİL HAKİKAT... Teşekkürlerimiz başarı dileklerimiz ve sevgilerimizle ❤❤ Dinç Ailesi

Yıldız Ömer Dinç / istanbul / 17.3.2019

Sevgili Asuman ablacım, bir insan bir geziyle bu duygulara varmaz.. Bu demektir ki siz de bizimle uzun zamandır birliktesiniz. Bizimle çok gezmişsiniz, geziyorsunuz. Yani herşeyden önce, bize geçmişte de, bugün de, sonrasında da hep güvenmişsiniz, güvenmeye devam ediyorsunuz. Bizim için en önemlisi bu. Yaptıklarımızla insanların güvenini ve sevgisini kazanmak.. Ticarette tabi ki yol kazaları olacaktır ama ayağa kalkıp devam dediğinizde, geçmişinizdeki doğrular ve biriktirdiğiniz dostlar size, o karanlık yolda ışık tutmaya devam edecektir. Sizi Seviyoruz :)

Çağatay Şahin / İstanbul / 30.12.2018

Ülkemizin her köşesi ayrı bir güzel.... Ama bir geziyi Çağatay’la yapıyorsanız, keyif, mutluluk ve güven içindesiniz demektir... Herşey için teşekkürler Çağatay... Senin yaptığın her geziye varım ❤

Asuman Dik Işık / Balıkesir / 30.12.2018

Hindistan ve Küba Çağatay Yolda’nın Amiral gemileri. Koca koca marka turlarla gidenlerin geri bildirimlerinden bunu defalarca teyit ettim. Bunlar ve başka bir kaç rota yıldızlı rotalar.. Hindistan’a gitmek isteyen herkes başka hiç bir seçeneği düşünmeden güvenle yola çıkabilir.

Mine Dural / İstanbul / 15.12.2018

Hindistan Gezimiz harika bir geziydi. Özellikle tabi ki Çağatay farkı da vardı. Hindistan pis vs. demeyin. Biz hiç anlamadık. O kadar güzel gezdik ki. Hem otellerimiz çok güzeldi hem rehberimiz harikaydı. Hiç yemek sorunu yaşamadık. Ortamımız da çok güzeldi. Hala görüşüyoruz birlikte gezi yaptığımız dostlarla. Varanasi beni ayrı etkiledi. Tac Mahal zaten tartışılmaz. Hele o fillere binmek çok güzel bir deneyimdi. Biz çok mutlu döndük. Herkese tavsiye ederim. Görülmesi gereken yerlerden...

Suzan Çekirge / İstanbul / 15.12.2018

Severek takip ediyorum ve artık ben de gezilerinize katılmak istiyorum :)

Özlem Subaşı / istanbul / 8.12.2018

Gezilerinizden haberdar olmak, sizinle gezmek seçimim.

Yeşim İkizünal / Ankara / 5.12.2018

Gezilerinizi takip ediyorum.... Bayılıyorum... Fırsat bulduğum da zamanda uygun olursa katılmak istiyorum.

Melike Şahin / İstanbul / 2.12.2018

Her dakikasını dolu dolu yaşadığımız 48 saatlik hafta sonu tatilimiz çok güzeldi. Anıtkabir’de Ata’mızın huzurunda duygulandık, Ulucanlar Cezaevinde hüzünlendik, Beypazarında alışverişe doyduk, Bağ Evi Restorant’da inanılmaz derecede eğlendik keyif aldık, Abant ve Gölcük’te doğanın muhteşemliğini yaşadık, bu unutulmaz anlar için Çağatay Bey ve Serpil Hanım’a, Rehberimiz Derya hanıma, Berrin hanıma ve şöförlerimize çok teşekkür ederim. Çağatay Ailesi’ni tanıdığımız ve biz de onlardan biri olduğumuz için çok şanslıyız. En kısa zamanda görüşmek üzere hoşçakalın.

Mujde Altuncevahir / İstanbul / 12.11.2018

Sevgili Çağatay ve Serpil sizler yine yeniden yollarda hatta 10 Kasım da Anıtkabir’de ATAMIZ’ın huzurunda olmak HARİKAYDI. Dönüşte ise Abant’a ve Gölcük’e uğradığımızda eski gezilerimiz aklıma geldi.. Abant’taki kostümlü partimiz, bir başka Abant - Gölcük gezisinde düzenlenen fotoğraf yarışması ve o yarışmada aldığım 1.lik ödülü ve daha nice anılar ve bu ailede kazandığım nice dostlar... Başta size ve geziye katılan herkese sonsuz teşekkürler..

Betül Enüstün / İstanbul / 12.11.2018

Çağatay Yolda ile keyif bitmez. "Sonra neresi?"dir soru. Tatlı bir alışkanlığı vardır, karşı koymak istemezsiniz. Eskinin doygunluğu, yeninin heyecanıdır içinizdeki.

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 8.11.2018

Çağatay bey sizi seven ve tercih edenlerin sayısının bu kadar yüksek olması herkese nasip olmaz, sizleri yakından takip ediyorum ama henüz turlarınıza katılma şansım olmadı ama en yakın zamanda sizlerle tanışmayı umuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. 👏👏💜

Hülya Uyarbaş / İstanbul / 6.11.2018

Sevgili Çağatay ve Serpil, güzel kalbinizle çalışırken dahi, yaşama anlam katma çabanızı yürekten alkışlıyorum. Desteğe her zamankinden daha ihtiyaç duyduğumuz bu yıl büyük gönüllülükle yanımızda olup “Çok engelli çocuklar” projemize verdiğiniz destek için Yakamoz Ailesi ve çocuklarımız adına çok teşekkür ederiz. Ve tabi ki güzel insanların oluşturduğu büyük “Çağatay yolda” Ailesine sonsuz tşkler. Sevgiyle kalın💕

Hilal Bilsel / İstanbul / 4.11.2018

Kaliteli nezih aynı zamanda neşeli bir grupta seyahat etmek istiyorum..

Gül Atalmış / İstanbul / 20.10.2018

Sizlerle tekrar gezmek istiyorum. Sevgiler.

Canan Urfalı / Eskişehir / 19.10.2018

Bir dostum yaptığınız geziye katılmış çok memnun kalmış biz de katılalım istiyoruz.

Gönül İnal / İstanbul / 9.10.2018

Arkadaşlar sizin turu anlata anlata bitiremiyorlar inşallah bizede kısmet olur inşallah

Ayşe / istanbul / 8.10.2018

Gezileriniz harika görünüyor. Seyirci olmak yerine katılmak daha keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

Kübra Akagündüz / İstanbul / 4.10.2018

Dünyanın en güzel köşelerini sizlerle görmek dileğiyle

Belgin / Eskişehir / 1.10.2018

Bir gün mutlaka. Sevgiler...

Ayla Çakacıoğlu / Antalya / 1.10.2018

Küba Geziniz olur ise katılmak istiyorum Ve mutlaka bir gezide beraber olmak dileği ile sevgiler selamlar

Jale Özgiray / Adana / 30.9.2018

Aranıza katılmak, sizinle gezmek istiyorum... Sevgiler...

Muhteşem Akın / İstanbul / 30.9.2018

Dürüstçe, samimiyetle yaptığınız bilgilendirme ile nezaketinizi ve yaptığınız işe olan saygınızı bir kez daha gösterdiniz. Siz bu sektörde bir markasınız Yolunuz açık olsun Çağatay Şahin. Türkiye sizi seviyor...

Aysun Cem / İstanbul / 18.9.2018

Çağatay.. İsmimi yazdırdığım ve gidemediğimiz turlardan sonra defteri kapadım. İçim almadı. Sonra yakın zaman da yine sizinle gitmeyi planladığımız Gökçeada panayır turuna gittik ablamla. Tur şöyle geçti😊.. "Çağatay olsaydı burda şöyle yapardı, o olsaydı bizi şuraya da götürürdü.. Şurda kesin resim çekerdi.. Panayırı sabaha kadar yaşatırdı.. Yani Çağatay, Çağatay... 😊😊 Sizle gezmeyince durumumuz budur gençler..

Mine Dural / İstanbul / 16.9.2018

Sevgili Çağatay Kardeşim Biraz önce Facebook’a koymuş olduğun yazını okudum. Yapılan yorumları okumadan vakit kaybetmeden sana yazmaya karar verdim. Seni Turizm ile uğraştığım için, Televizyonda yaptığın “Çağatay Yolda” Tatil ağırlıklı programlarda tanıdım. Senin benzerin programları yapan kişilerden sen daha iyi daha uzaklara giderek reytingi fazla işlere imza atarken, ne işin vardı turizm de diyemiyorum. Sen televizyonlarda program yapımcısı olarak kalsaydın şimdi nelerin olmazdı nelerin. Bu işi devam ettirenler para ile oynuyor. Tv kanalları, özel uçakları neler, neler. Tabi bu işlerde “Tanrının eli de önemli” El pençe durup program başı milyar euro’lar almayı içine sindiremedin. Bu güzellikleri televizyon kanallarındaki sanal paylaşımları bir kenara ittin. İnsanlar ile daha da içiçe olayım düşüncesi ile kazancı çok daha az olan rizikoso %100 olan bir işi seçtin. Çok iyi ettin kalite olarak nerde ise dibe vuran turizm sektöründe elit, kaliteli, sanat yaparak çok çok güzel turlara imza attın. Kendi çaban kaliteden öden vermeyen kılı kırk yaran yapın, yıllar sonra işinde frene basmana sebep oldu. Belki erken bastın ama büyük bir kazayı önledin. Şimdi euro’nun 7.5, Dolar’ın 6.5 olduğu seviyeler sektörde deprem etkisi yapmış inanılmayacak miktarlarda mağduriyete zararlara yol açmış durumda. Acısı yakında çıkar. Senin 4 Ay gibi bir süre ara vermenin sebebi, iş bilmemezlikten değil, insanlara olan saygından kaynaklandı kanısındayım. Misal 30 kişi üzerinden maliyet yaptığın Küba gezisi 15 kişi ile götürmenin cezasını sen çektin. Fark verdin. Zarar ettin iptal etmedin. İnsanları kazanayım düşüncen seni finans yönünden zora sokmaya başladı. Ekonomik turlar yapayım dedin. Piyasadan duyduğum kadarı ile iki düzenbazın lafına inanıp para kaptırdın. Bu ikilem arasında salıncakta sallanır gibi sallandın. Ama yıkılmadın. Öyle bir fırtına geldi ki senin mola verdiğin sürede 4.5 olan euro şimdi 7.5 arada 3 fark var, dağ dayanmaz. Çoğu köklü firmalar İnşaat, Değerli taş, Ayakkabı vb. ticarethaneler konkardato ilan etti. Kirayı bile veremeyecek durumda çok ticarethane sahibi var. Sen aldığın tur paralarını alıp yurtdışına kaçmadın. Geçmiş yıllarda çok örneğini yaşadık. Paraları yemediğinden, bir başka yere yatırmadığından eminim. Arabanı sattın biliyorum. Alacaklı olan kişilere vermiyorum demedin. Sıkışıklık var bekleyin çaba sarfediyorum dedin. Bugünkü yazın bunları doğruluyor. İnsanlar da sana olan güveninden sevgisinden dolayı beklemeye karar verdi. Ticarette kar da olur zarar da olur. Rüzgarın ters esmesi her şeyi alıp götürür. görüyoruz hileli iflaslar vs vs. Allah kimsenin işini zora sokmasın. Dürüst davranan, kimsenin hakkını yemeyen, insana saygılı kişiler düşse de kalksa da, gün gelir karanlık, loş günler yerini güneşli günlere bırakır. Ah be güzel kardeşim özel jetler ile uçmak varken, yar üzerine yar sevmek varken ne işin vardı tekrar söylüyorum. İnsanlara güzelini en güzelini verme çabaların ömrünün değil 4 ayını, 4 yılını yedi diyebilirim. İnşallah daha güzel turlara imza atmanı bekliyorum. Sektörün senin gibi mükemmeliyetçi Turizmcilere ihtiyacı var. Kırılan insanlar ile tekrar eskisinden daha güzel dostluklar kuracağını ümit ediyorum. Borcun varsa son kuruşuna kadar fazlası ile ödeyeceğini umut ediyorum. Sana inanan sana sevgisi olan sabır ile bekleyen konuklarına da çok teşekkürler ediyorum. Arabanın tekerlediği patladı, Yeni stepne takıldı Yola devam… Yılmak yok. Yıkılmak yok. Yolun açık olsun. Hayatımda hiçbir tur ile müşteri olarak gitmedim. İlk turuna beni de yazmanı rica ediyorum. Temennim “ÇAĞATAY SONSUZA KADAR YOLDA” Ailenize en içten Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

Servet Gültekin / Turizmci / İstanbul / 15.9.2018

Gezgin olmak İstiyorum

Rana Güntay / İstanbul / 1.9.2018

Gezmeye:)

Bilal Vural / istanbul / 1.9.2018

Seyahat etmeyi çook seviyorum ve sizi uzun zamandır takip ediyorum, o güzel gezilerinizden birinde mutlaka yollarımız kesişecek...

Esra Özaçık / istanbul / 10.6.2018

Tecrübenizden faydalanarak klasiğin dışında seyahat etmek...

Filgün Meral / İstanbul / 26.5.2018

Birlikte Yaptığımız Van gezisinden çok mutlu döndüm Sanıyorum Kars gezisine katılacağım, en kısa zamanda oda arkadaşı bulduğum anda bildireceğim... Görüşmek umuduyla Sevgiler,

Olcay Oltuç / İstanbul / 26.5.2018

Sevgili Çağatay Şahin, Müşteri Memnuniyetini 1.planda tutarak ülkemizin güzelliklerini bizlere tanıtırken şahsen ben hem eğlendim, hem güldüm, hem öğrendim hem de yeni gezi arkadaşları edindim. Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim. Sevgi ile kal.

Arzu Arslaner Kuşçu / İstanbul / 9.4.2018

Hindistan ve Nepal’de gördüğümüz güzellikleri, yaşadığımız mutluluğu ve huzuru, depoladığımız pozitif enerjiyi anlatmaya kelimeler yetmez. Biz anlatmayalım gelin görün siz de yaşayın. Biz sosyal medyadan bulduk @cagatayyolda’yı ve Aile ile ilk seyahatimizken bir de baktık bu Ailenin birer parçası olmuşuz @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom süpersiniz 👍, gezi boyu tam bir aile ortamı sevgi, saygı, hoşgörü, samimiyet, eğlence, birlik, beraberlik ne arasanız vardı burda. Bu 13 günde her yeri bize olağanüstü güzellikte anlatıp dolu dolu yaşatan rehberimiz @deryakapkinhotmailcom emeklerine sonsuz teşekkürler ediyor, önünde saygıyla eğiliyorum. 🙏 13 günlük Hindistan & Nepal seyahatinde bizi adeta harikalar diyarında gezdirdiniz ne kadar teşekkür etsek azdır diyorum. İyi ki sizi tanımışız iyi burdaymışız @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom 🙏 Nepal’den sevgiler ...❤️

Leyla Kılıç / İstanbul / 11.3.2018

Sizinle keşfetmek çok güzel olacak.. Uygun olduğumuzda katılmayı arzu ederiz

Mukaddes Salgın / İzmir / 17.2.2018

Gidemesem de gezilerinizi takip etmek güzel, daha önce televizyonda izliyordum şu an göremiyorum burada görünce sevindim takip etmek istedim. Belki bir gün bir gezide buluşmak umuduyla.

Nursel Gülerman / İzmir / 17.2.2018

Geçmiş yıllarda sıkı bir takipçinizdim. Sonra izinizi kaybettim. Bir arkadaşım sayesinde sizi tekrar bulduğum için çok mutluyum. Aileye katılıp, birlikte yol almak beni onurlandırır. Sevgilerimle.

Birsen Ünal / Kocaeli / 17.2.2018

Çağatay Yolda’nın grubunda olmak büyük mutluluk

Melih Ercan / İstanbul / 17.2.2018

Bilgili, deneyimli tur seyahati.... Sorunsuz..

Neşe Turgut / istanbul / 13.2.2018

6-9 Şubat Kars gezisi ile ilk kez sizinle tanıştım. Çok keyifli bir gezi oldu. Programdan dostluğa kadar beni ve arkadaşım Nuran Eroğlu’nu çok mutlu ettiniz. Her türlü ayrıntı düşünülmüş misafirlerin rahat etmesi için mükemmel bir titizlikle çalışılmış. Çağatay Şahin ve Serpil Hanıma sonsuz Teşekkürler. Bu arada rehberimiz Ahmet Kurt’a da engin tecrübesi için teşekkür ediyorum.

Müberra Tekkaya / İstanbul / 12.2.2018

Hafızalardan silinmeyecek bir Kars gezisi idrak ettik. Çok harikaydı. Çağatay Şahin’e ve ekibine minnettarız. Av.Nurhan Üngören

Nurhan Üngören / İstanbul / 11.2.2018

Biz geldikk👍 Gerçekten çok mutlu döndük💗 Dolu dolu geçen 4 gün:) Tarih kokan bir şehir & saygılı ve geçmişiyle gurur duyan Kars halkı & nefis yemekler ve sürprizler😉 Emekleriniz için çok teşekkürler Serpil & Çağatay 👍yolunuz açık olsun💗 Yeni gezilerde buluşmak üzere şimdilik hoşçakalın😍😍😍

Güher Genç / İstanbul / 10.2.2018

Dünya’ya ışık saçan Küba’yı görmeyi, hele ki sizinle görmeyi çok isterim. Bu maceraya hazır ve nazır bekliyorum. :-)

Tugay Altay / Ankara / 4.2.2018

Şahane bir serüven Küba ve Çağatay ruhu hep yanımızdaydı... Bu farkı herkesin tatmasını isterim... İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım... Teşekkürler

Gülden Atamer / İstanbul / 3.2.2018

Merhaba. Sizinle dünyayı gezmek istiyorum 🙂

Nurhan Öztürk Güneş / İstanbul / 27.1.2018

Siteniz, tur detaylarınız ve tanıtımlarınız harika. Tebrikler

Hasan Tolun / İstanbul / 27.1.2018

Gezileriniz hakkında bilgi almak isterim. Kuzenim Handan Güven Özgen ve arkadaşları grubunuzda ve gezilerinizden Çok memnunlar. Sevgiler

Filiz Balta / İstanbul / 13.1.2018

Sizlerle birlikte olduğumuz karlı buzlu ve soğuk Kars gezimizden sımsıcak duygularla döndük.😊 Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Sevgiler 😊

Fitnat Aytun / İstanbul / 12.1.2018

Harika bir geziden döndük tek kelime ile muhteşem Kars gezisi yaşadık emeklerinize sağlık Çağatay ve Serpil başka doğu gezilerinde görüşmek dileği ile iyi ki varsınız sevgiler

Aysun Sözen Ünver / İstanbul / 12.1.2018

Çagatay’cığım, her geziden sonra Ailemizin fertleri böyle mutlu gülüyor... Ne mutlu sana... İyi ki Serpil ve sen varsınızzzz...

Fatma Aydınlıgil Yavuz / İstanbul / 12.1.2018

Çağatay, Serpil emeğinize, yüreğinize sağlık. Hayallerimizin çokk ötesinde şahane bir Kars gezisiydi. Her şey o kadar güzeldi ki gezi boyunca Allah’ım nazar değmesin diye dua edip durduk. Tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız❤️😘🙏

Seçil Korkmaz / İstanbul / 12.1.2018

Tatilde gezdiniz, eğlendiniz. Üstüne uçaktan yeni indiniz. Hiç mi yorulmadınız. Bu ne enerji arkadaş. Herkesin yüzü gülüyor. Demek ki harikaydı her şey😊👍👍

Orhan Baş / Side / 12.1.2018

Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kars Gezimiz, çok keyifli, güzel ve her anı dolu dolu seçkin bir geziydi. Çağatay Yolda ekibi büyük bir Aile olmayı başarmış. Sevgiler:)

Ayşim Özdoğan Yurttaş / İstanbul / 12.1.2018

Giden arkadaşlardan çok güzel geri bildirimler aldım. Yapacağınız turlardan haberdar olmak ve Sizlere katılmak istiyorum.

Deniz Narin / İstanbul / 7.1.2018

İlk defa sitenizi inceledim çok ilginç ve güzel geldi. Gezi programlarınızdan haberdar olmak istiyorum.

Nurettin Topaloğlu / Ankara / 6.1.2018

Farklı kültür farklı coğrafya. Doğru rehber. İlgi ❤️ alaka , titiz çalışma. Sonunda her geziden güzel anılar☀️dostlar ❤️ ile dönebilmek yürekten teşekkür ❤️❤️❤️ Fas Gezimiz mükemmeldi ❤️❤️ Çağatay Yolda ile lütfen gitmeli o anları yaşamalı anı sandığını doldurmalısınız... Resimlere bakarken bu satırları yazıverdim işteeeeeeee❤️❤️ Sevgi ile dingin bereketli geçsin her anımız yaşanası olsun veee ooooluuuyoooor ooolduuuuuu....

Sema Özdemir / İstanbul / 29.12.2017

MÜKEMMEL BİR İŞ ÇIKARTIYORSUNUZ.

Gamze Örs / Balıkesir / 29.12.2017

Rüyalar ülkesinde rüya gibi bir gezi yaşadık, tadı damağımızda kaldı, hem yemeklerin, hem gezdiğimiz yerlerin, muhteşem çiçek kokan otellerin, Sarayların, kalelerin, tapınakların, parkların, Taj Mahal’ın, Aarti töreninin... Hindistan anlatılmaz, Görmeden tadına varılmaz... Çağatay’la yola çık, yol açık...👍❤️

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 25.12.2017

Hep beraber nice keyifli rotalarda gülmek, eğlenmek dileğimle, Hoş buldum :))

Ebru Yalçınkaya / İstanbul / 23.12.2017

Biz ilk kez Budva’ya gittik. Çağatay’ın misafirlerine davranışı ve gezi programına hayranız. Bütçemiz ve sağlığımız el verdiğince onunlayız. Teşekkürler Çağatay Seni Seviyoruz 👋😘

Zehra Kopuz / İstanbul / 23.12.2017

Arkadaşlarım çok övgüyle bahsediyor

İbrahim Versan / İstanbul / 17.12.2017

Sevgili Çağatay Şahin & Serpil, bu gece nasıl özlemişiz birbirimizi ki enerji patlaması olmuş resimler videolar harika 💞yüzler gülüyor👍 Bu ortam sizlerin eseri ❤ Çok teşekkürler 😙 Koskoca bir Ailem var👍 Bu kare içinde olmaktan ben ve Ferudun ağbin çok mutluyuz 💞 Bize çok iyi geliyorsun💖 Yeni yıl güzellikler getirsin tüm Çağatay Yolda Aileme. Abuzer Yegin emeklerinize sağlık👏👏

Güher Genç / İstanbul / 17.12.2017

Çağatay’cım 2017’e veda buluşmamız çok güzel bir akşamdı. Emeklerinize sağlık. 2018’e veda gecesinde bence masalar ve yemek olmasın. Direkt oynamaya geçelim...😀 Kimsenin yemekle derdi yok bence..😊Samimi ortam ve eğlenmek❤️. 2018’e daha geniş mekan bul.. Çünkü kişi sayısını 3 le çarpmalısın. Benden söylemesi....💃🏽🥂💃🏽

Gülay Tütüncüoğlu / İstanbul / 17.12.2017

Sevgili Çağatay sayende yine çok keyifli ve mutlu olarak dönüyoruz. Her şey muhteşemdi. Sabırsızlıkla Kars Gezisi’ni bekliyoruz.

Aydın Kaplan / İstanbul / 10.12.2017

Konya Şeb-i Arus Gezimizde gerçekten herşey çok güzeldi Çağatay’cığım.. Yüreğinin yanımızda olduğunu bilerek çok rahat gezdik. Başta Serpil’im ve sen olmak üzere, efendi, saygılı, bilgi küpü yakışıklı rehberimiz Aytaç’ımıza ve saygıda kusur etmeyen kaptanlarımıza çok ama çook teşekkür ediyorum. En yakın zamanda başka bir turda görüşmek dileğiyle..

Emine Eşsiz Alkan / İzmit / 10.12.2017

Çağatay bey, sizleri zevkle takip ediyorum. İnşallah bir gün uygun gelen tarihli bir gezinize katılacağım. Tur programınızda Kars gezilerinizi gördüm. Üstelik kontenjanlar dolmuş. Bir Kars’lı olarak çok çok mutlu oldum. Gidecek olan kişiler de çok mutlu olacak buna eminim. Sarı balığın tadını çıkarın, atlı kızaklara binin, Ani de dolaşırken o tarihi kalıntıların beyazla buluşmasını fotoğraflayın, akşam sokaklarda gezin, kalenin gece görüntüsü muhteşemdir. Fırsatınız olursa kaz yiyin, kaşar peyniri almadan dönmeyin 😃😃😃

SemenGül Özekinci / / 7.12.2017
Tüm Mesajlar