HİNDİSTAN HOLİ FESTİVALİ / 18-27 Mart 2019
 DELHi & JAiPUR & AGRA & VARANASi 
 Hindistan'ın Büyülü Dünyasına Gidiyoruz 
Boyaların Renkli Dünyasına Karışıp, Baharın Gelişini Kutluyoruz..

12321.jpg

300.png

1.GÜN: 18 MART 2019 PAZARTESİ/ İSTANBUL - DELHİ

Akşam saat 18:30'da Atatürk Havalimanı Dışhatlar'da buluşma.

Türk Hava Yolları TK716 sefer sayılı uçuş ile 20:55'de Delhi'ye hareket. (Uçuş 5 saat 50 dk.) Geceleme Uçakta…

2.GÜN: 19 MART 2019 SALI / DELHİ

Delhi yerel saati ile sabah 05:15'de varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından bizleri bekleyen otobüsümüze geçiyoruz. Önce güne 5*'lı otelimizde açık büfe kahvaltı ile başlayıp, seyahatin yorgunluğunu atıyoruz. Ardından şehir gezimize başlıyacağız. Başkent Delhi gezimizde; Eski ve Yeni Delhi olarak 2 bölüme ayrılan şehirde Kızıl Kale (Red Fort), Cuma Mescidi (Jama Mescit), Kutub Minar Zafer Kulesi, Savaş Anıtı, İndia Gate ve Parlemento Binası gezeceğimiz yerler arasında. Ayrıca Eski Delhi'nin dar sokaklarında alışveriş keyfi de (Chandi Chowk) bizleri bekliyor. Öğle Yemeğimizi de şehir turumuz sırasında yine bölgede otelde alıyoruz. Akşam Yemeğimiz ve konaklama Delhi'de 5*lı Deluxe Metropolitan Hotel and Spa'da. vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

3.GÜN: 20 MART 2019 ÇRŞ / DELHİ - JAİPUR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Delhi'den ayrılıp, otobüsümüz ile Pembe Şehir JAİPUR'a doğru hareket ediyoruz. (256 km./ yaklaşık 5 saat civarı ) Şehre varışımız ile birlikte önce Öğle Yemeği yiyoruz. Ardından şehir gezimize başlayacağız.

a1-5.jpg

Şehir Sarayı, Rüzgar Sarayı /Hava Mahal, Jantar Mantar Gözlem Evi ve daha birçok noktayı gezip otelimize döneceğiz. Akşam Yemeği ve Konaklama Jaipur''daki Otelimiz 5* Deluxe ITC Rajputana A Luxury Collection Hotel vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

4.GÜN: 21 MART 2019 PRŞ / JAİPUR - HOLİ FESTİVALİ KUTLAMALARI

Sabah kahvaltımız otelde. Bugün yine tüm dünyadan insanların akın akın gediği HOLİ FESTİVALİ'nin yapıldığı gündür. Baharın gelişi ve iyiliğin kötülüğe karşı olan zaferinin kutlandığı bir bayramdır. Baharda açan rengarenk çiçekleri sembolize eden renkli boyalar etrafa saçılır ve herkes birbirini boyar. Eminiz ki hayatınızda yaşadığınız çok özel anlardan birisi olacak bugün.

a-5.jpg

8222291-11537594_803825679733494_1646732609527298801_o.jpg

img_2330.JPG

img_2336.JPG

Festival Kutlamamızı serbest olarak sokakta değil özel bir mekanda kutlayacağız. Festival sona erdikten sonra yine şehirde vakit geçireceğiz. Akşam Yemek ve konaklama Jaipur'daki otelimizde.

5.GÜN: 22 MART 2019 CUMA / JAİPUR - AGRA

Sabah kahvaltımızı yapıp otelden ayrılıyoruz. Öncelikle şehre 11 km. mesafedeki Amber Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Amber Kalesinin görkemli yapısının yanısıra, kaleye Fillerle çıkmak ayrı bir deneyim olacak.

890-3.jpg

img_3128.JPG

img_3263-2.JPG

Ve Amber Kalesini de gezdikten sonra, artık AGRA şehrine doğru hareket ediyoruz. (250 km. yaklaşık 5 saat civarı) Öğle Yemeğimiz yol üzerinde restaurantta alınacaktır. Agra'ya varışımızla birlikte otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama Agra'da  5* Radisson Blu Agra Taj East Gate vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

6.GÜN: 23 MART 2019 C.TESİ / AGRA

Sabah kahvaltımızın ardından dünyaca ünlü Aşk Abidesi TAC MAHAL gezimizi gerçekleştiriyoruz. İmparator Şah Cihan'ın eşi Mümtaz Mahal'e olan büyük aşkını ölümsüzleştirmek için yaptırdığı Aşkın Anıtı'nı ve oğlu tarafından tutsak edildiği Agra Kalesi'ni de gezip, fotoğraflar çekip ardından gün boyunca şehri gezeceğiz. Akşam Yemeği ve konaklama Agra'daki otelimizde. 

img_3626.JPG

7.GÜN: 24 MART 2019 PAZAR / AGRA - VARANASİ

Sabah kahvaltı sonrası Kutsal Şehir Varanasi'ye gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Varanasi'ye bugün Agra'dan uçak bulunmadığı için öncelikle Delhi şehrine geçmemiz gerekiyor. 3 saatlik bir yolculuk sonrası Delhi'ye varıyoruz. Burada Öğle Yemeği yiyip dinlendikten sonra Kutsal Şehir Varanasi'ye uçuş için havalimanına geçiyoruz. İşlemlerin ardından Varanasi'ye uçuş. Şehre varışımız ile birlikte otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama 

5*lı Taj Gateaway Hotel Ganges Varanasi vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

8.GÜN: 25 MART 2019 P.TESİ / VARANASİ

Sabahın ilk ışıklarında Kutsal Ganj Nehri'nde oldukça etkileyici bir tekne turuna çıkacağız. Hindu inanışına göre kutsal Ganj‘da yıkanmak arınmayı temsil ediyor. Ve ölülerinin burada yakılıp küllerinin Ganj Nehrine atılmasıyla da Nirvana'ya ulaşmış kabul ederler yani doğum ve ölüm döngüsünden azad olmak. Dualarına, meditasyonlarına, arınma seramonilerine yakından tanıklık edeceğiz.

b1-6.jpg

img_4473.JPG

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ve dinlenme sonrasında gün içinde şehri gezmeye devam ediyoruz. Akşam saatlerinde yine tüm dünyanın merakla katılım yaptığı AARTİ TÖRENLERİ için Ganj Nehri kıyısına gidiyoruz. Aarti Törenleri yılın 365 günü, her akşam güneş batarken nehrin Tanrı'sı Ganga'ya saygılarının iletilmesi için yapılıyor. Törenler zil ve çan sesleri ile başlıyor. Tören için gelen binlerce kişi ile birlikte Hint İlahileri söyleniyor. Törendeki görevli kişilerin ziller, çanlar, tütsüler eşliğinde 4 tarafa dönerek tamamladıkları ayinden sonra herkes çıplak ayakla Ganj Nehrine inip elini ve yüzünü yıkıyor, kimileri tütmekte olan ateşin dumanına ellerini sürüyor ve en son nehre süt dökülerek tören sona eriyor.

b4-3.jpg

b-7.jpg

İsteyenler bir dilek tutup küçük yeşil yapraklar üzerine mum koyup Ganj Nehri üzerine bırakıyor. Eğer mumunuz suya düşmeden nehir üzerinde ilerlerse dileğiniz de kabul olmuş oluyor. Tören sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama otelimizde.

9.GÜN: 26 MART 2019 SALI / VARANASİ - DELHİ

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman, ardından otelden ayrılıp Delhi'ye gitmek için havalimanına transferimiz yapılacak. İşlemlerin ardından uçuş sonrası Delhi'ye varıyoruz. Otelimize yerleşip Akşam Yemeği yiyoruz. Gece saat 03:00 civarları havalimanı transferimiz olacağı için odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. 5*lı Deluxe Metropolitan Hotel and Spa'da. vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

10.GÜN: 27 MART 2019 ÇRŞ / DELHİ - İSTANBUL

Gece 03:00 civarı havalimanı transferimiz olacak. Havalimanındaki işlemlerimiz sonrası Türk Hava Yolları'nın TK717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:55'te İstanbul'a hareket. İstanbul saati ile 11:30'da varışımızla birlikte gezimizi sonlandırmış oluyoruz.

north-indian-lunch-ideas.jpg

GEZİ ÜCRETİ

İki Kişilik odada Kişi başı 2860 Euro'dur.

SGL - Tek Kişi Farkı: 675 Euro'dur.

EKSTRA TUR YOKTUR / TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİLDİR.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- THY İstanbul-Delhi-İstanbul Ekonomi sınıf uçak bileti

- Delhi - Varanasi arası ara geçiş uçak bileti ( ekonomi sınıf - yerel havayolu ile )

- Varanasi - Delhi arası ara geçiş uçak bileti ( ekonomi sınıf - yerel havayolu ile )

- Belirtilen 5* ve 5*Deluxe Otellerde 8 gece Konaklama

- İlk gün varışta sabah erken kahvaltı da dahil Toplam 8 Adet Kahvaltı

- 8 Adet Öğle Yemeği

- 8 Adet Akşam Yemeği

- Havalimanı Vergileri

- Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri

- Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi tüm şehirler arası otobüs transferleri

- Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi Şehir Gezileri (Klimalı otobüsler ile)

- Delhi'de rickshaw bisikletler ile gezinti

- Jaipur ‘da Amber Kalesi'ne Filler ile Çıkış

- Agra'da Taj Mahal Gezisi

- Varanasi'de Sabah Ganj Nehrinde Tekne Turu

- Varanasi'de Akşam Ganj Nehri Kıyısında Aarti Törenleri İzlenimi (Gidişte rickshaw bisikletler kullanılacaktır.)

- Tüm Müze - Ören Yeri Girişleri

- Profesyonel Yerel İngilizce Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Hindistan Vize Ücreti (Yaklaşık 140 Usd)

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Tüm özel harcama ve otellerdeki yapılacak extralar

- Tüm yemeklerde alınacak içecekler

- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedelinin %80'i kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır. Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

VİZE BİLGİSİ

Bu gezi için Normal Pasaport sahibi Türk Vatandaşları için Hindistan Vizesi Gereklidir.

Ayrıca Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları'nın da Hindistan Vizesi Alması Gereklidir.

Hindistan Vizesi Şahsi Müracaat Kabul etmekte ve Parmak izi uygulaması ile vize vermektedir. Bu nedenle tüm misafirlerin şahsi olarak konsolosluğa gitmesi gereklidir.

a2-2.jpg

ÖNEMLİ NOTLAR:

- Seyahatlerin son günü Varanasi şehrinden Delhi şehrine yine uçak ile geçiyoruz. Ve bunun yanısıra normal turlarda Delhi şehrine akşam varıldığında yolcular biraz serbest zaman sonrası İstanbul'a dönüş için direk havalimanına transfer yapılır ve Sabah'a karşı uçak saatine kadar havalimanında beklenir ilave otel masrafı çıkmaması adına. Bizler misafirlerimize böylesine özel ve güzel bir gezinin son gününde bu yorgunluğu yaşatmamak adına , Delhi şehrine akşam ulaştığımızda yine 5* otelimize giriş yapıyoruz ve ilave Akşam Yemeğimizi de otelimizde alıp odalarımızda Sabaha karşı uçak saatine kadar uyuyup dinlenerek transfer saatimiz de havalimanına geçiyoruz.

- Bilindiği üzere Hindistan gezilerinde otel kalitesi de oldukça dikkat edilmesi gereken bir hususken , gezi süresince kullandığımız tüm oteller 5* Luxury Sınıf olup , geçen gezimizden de bilindiği gibi adeta sarayları kıskandıracak muhteşem oteller kullanıyoruz.

- Hindistan Seyahatlerinde oldukça fazla Tapınak gezildiği ve Tapınaklara ayakkabısız girildiği için yanınızda bol miktarda galoş bulundurunuz.

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 216 405 15 05 NO'LU TELEFONDAN DERYA HANIMI ARAYABİLİRSİNİZ.

GEZİMİZ REVE TOUR İLE GERÇEKLEŞMEKTEDİR. 

 

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar