india-1034843_1280-2.jpgtt-3.pngtttt-2.jpg

İhtişamlı Tapınakları, Baharat Bahçeleri, Yemyeşil Doğası, Farklı Dinleri, Farklı Dilleri, Tropikal Ormanlarla Kaplı Nehir Yolculukları, Vahşi Yaşam Parkları ile Güney Hindistan, Rengarenk Büyüleyici Bir Yolculuk...

TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİLDİR. EKSTRA TUR YOKTUR.

GEZİ PROGRAMI

05 EKİM 2018 CUMA / İSTANBUL – MUMBAİ (BOMBEY) 

Saat 18:00'da Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Danışma Kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Havayollarına ait TK720 sefer sayılı 20:10 uçuşu ile Mumbai'ye haraket. Geceleme Uçakta (Uçuş yaklaşık 6 saat 10 dk.)

06 EKİM 2018 CUMARTESİ / MUMBAİ

Yerel Saat ile Sabah 04:45'te Mumbai'ye varış. Bagaj ve Gümrük işlemleri sonrasında özel aracımız ile havalimanından ayrılıp Mumbai şehir merkezine geliyoruz. Öncelikle otelimize gelip kahvaltı yapıyor ve biraz dinleniyoruz. (Eğer otelimizden erken check-in imkanı alabilir isek odalarımıza geçip biraz dinleneceğiz.) Kahvaltı sonrasında Mumbai şehir turumuz olacak. Eski ismi Bombay'dir ve 20 milyona yakın nüfusu ile Hindistan'ın en kalabalık 10 şehrinden biridir.

mumbai-1370023_1280.jpg

İyi Körfez anlamına gelen Bom Bahia isminin ardından İngiliz işgali sonrası şehrin adı Hint Tanrıçası Mumba'dan esinlenerek Mumbai olarak değiştirilmiştir. Hindistan'ın ticaret, finans ve kültür başkentidir. Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Gate of İndia( Hindistan'ın Kapısı), Asılı Bahçe, Kamla Nehru Parkı, Malabar Tepesinden Mumbai Panoramik Şehir Görüntüsü, Hindistan'ın en büyük pazarlarından Crawford Market, mücevherleri ile ünlü Zaveri Pazarı, Mumbai Üniversitesi, Rjabi Saat Kulesi (Londra'daki Big Ben'i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanmıştır ve 85 metre yüksekliktedir.)

india-1723464_1280.jpg

Chhatrapati Shivaji Tren İstasyonu, farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh'e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati bulunuyor. Mumbai aynı zamanda dünyaca ünlü Bollywood filmlerinin de çekildiği yerdir. Akşam Yemek ve Konaklama Mumbai'de 5* The Lalit Mumbai vb….

07 EKİM 2018 PAZAR / MUMBAİ – CHENNAİ (MADRAS)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer. (Uçak saatimize göre kahvaltı paket olabilir.) Yerel havayolları ile yapacağımız 2 saatlik uçuş sonrası Chennai'ye varış. Chennai Tamil Nadu Eyaletinin başkentidir. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile şehir merkezine geçiyoruz. Chennai Güney'in Kapısı olarak da adlandırılır. Hindistan'ın Tamil-Nadu Eyaleti'nin başkentidir. Eski adı Madras'tır ve Kuzey Hindistan'tan çok daha farklıdır. Oldukça özel bir kolonyal atmosfere sahiptir.

south-india.jpg

Görülecek yerler arasında; Chennai'nin en eski tapınağı olan ve Tanrı Şiva'ya ithaf edilen Kapaleswarar Tapınağı, St. George Kalesi, içerisinde zengin bronz eserleri bulunan Ulusal Müze, ticari merkez George Town, St. Thome Katedrali, Marina bölgesi bulunmaktadır. Akşam Yemek ve Konaklama Chennai'de 5*Radisson Blu Hotel Chennai City Centre vb.

08 EKİM 2018 PZT /CHENNAİ - KANCHIPURAM - MAHABALIPURAM - CHENNAİ

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında 2 saat sürecek yolculuk ile Kanchipuram'a geliyoruz. 1000 Tapınak Şehri olarak bilinen Kanchipuram'da Lord Vishnu için inşa edilen Varadharaja Perumal Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz.

kanchipuram-658.jpeg

Ardından 1,5 saat mesafedeki Mahabalipuram'a geçiyoruz. Burada Mandapans olarak adlandırılmış Mağara Tapınakları, Unesco Miras Listesinde bulunan Arjuna'nın Pişmanlığı isimli Anıt ( 29 m. Uzunluğunda – 13 m. Yüksekliğinde kayaya oyma eserdir.)

pancha-rathas-arjuna-ratha-second-from-left-small.jpg

five-rathas-mahabalipuram-mahabalipuram-mahabalipuram-ratio_places.jpg

ve Marco Polo'nun notları arasında Mahabalipuram'ın 7 Padogası olarak adlandırdığı efsanevi 7 Padoga'nın arasından günümüze kadar gelmiş Unesco Miras Listesinde bulunan Shore Temple'yi göreceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra Chennai'ye geri dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Chennai'deki otelimizde.

09 EKİM 2018 SALI / CHENNAİ – MADURAİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Havalimanına transfer. (Uçak saatimize göre kahvaltı paket olarak alınabilir.) Yerel havayolları ile yaklaşık 1 saat 10 dk. Sürecek uçuş ile Madurai'ye varıyoruz. Hindistan'ın en eski şehirlerinden Madurai Tapınaklar Şehri olarak bilinir. Meenakshi Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy.'dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasında.

uuu-6.jpg

424eb5_0448e46f56ef45419b7347ade9951e99-mv2_d_2921_1715_s_2.jpg

Bugün ayrıca Meenakshi Tapınağı'nda Pooja Seramonisi de görebilme şansımız olacak. Hindistan'ın en büyük tapınak komplekslerinden birisi olan Meenakshi tapınağı birden çok tanrı ve tanrıçaya adanmış. Lord Shiva'nın yatak odasından karısı Meenakshi'yi ziyaret etmek için onun odasına götürülmesini simgeleyen bu ayin her akşam tekrarlanır. Hindu olmayan ziyaretçilerin sadece sınırlı bir kısmına tanık olmasına izin verilen bu seremoni sırasında Shiva'nın altından yapılmış ayak izleri tahteravana yüklenerek tapınak içerisinde bir tur atarak Meenakshi'nin odasına taşınır. Her sabah Shiva buradan alınıp tekrar kendi odasına götürülür. Madurai gezimizin sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Madurai'de 5*The Gateway Hotel Pasumalai vb.

india-1034843_1280.jpg

10 EKİM 2018 ÇARŞAMBA / MADURAİ – PERİYAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Periyar'a hareket edeceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Hindistan denilince akla ilk gelen şeylerden biri de baharat ve Baharat Yolu'dur. Varışımız ile birlikte Periyar'da Baharat Bahçelerini geziyoruz. Aynı zamanda 800 km.kare alana yayılmış Periyar Milli Parkı'da buradadır.

bird-2199353_1280.jpg

Akşam üstü Periyar Gölü'nde tekne turu yapacağız. Milli Park içinde Fillerin ve diğer yaşayan hayvanların da yaşantılarını gözlemleme şansı bulacağız.

periyar-national-park-2-1400x670.jpg

Akşam Yemek ve Konaklama Periyar'da 4* The Mountain Courtyard Thekkady vb.

11 EKİM 2018 PERŞEMBE / PERİYAR – ALLEPPEY (ALAPPUZHA) – KUMARAKOM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp Alleppey‘e doğru yola çıkacağız. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürecektir. Bu nedenle sabah erken saatlerde yola çıkacağız. Doğu'nun Venedik'i olarak bilinen bu kent birbirine bağlı yüzlerce kanalın arasında oldukça ilginç bir coğrafi yapıya sahiptir. Allepey, Hindistan'da bulunan oldukça eski ve güzel yerleşim yerlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Kanalları, durgun suları ve plajları ile ülkenin turistik destinasyonlarından biri olarak bilinir.

alleppey.jpg

Varışımız ile birlikte Kumarakom Gölü'nde Tekne Turuna çıkacağız. Backwaters / Kerala'nın Arka Suları‘nı keşfetmek üzere yöreye özgü tekneler ile kanallar ve nehirlerle dolu durgun sularda, nefes kesen doğal ortamı ile büyüleyici bir gezi yapacağız. Tur sırasında nehirde istiridye toplayan yerel halkı da görebiliyoruz.

2-slide-south-india-kerala-house-boat-pano.jpg

89487555c25498d36d12hb-kumarakom.jpg

Gezinin bir bölümünde tekneden inilir bambu kayıklar ile (bu kayıklar el ile itilir.) backwaters'ın en dar kanalları gezilir. Tüm çevre ormanlarla kaplıdır hatta bazen gökyüzü bile gözükmediği için yeşil bir halı üzerinde yolculuk yaptığınız hissi verir. Tekne turu bittikten sonra Akşam Yemek ve Konaklama Kumarakom'da 5* Aveda Kumarakom vb.

12 EKİM 2018 CUMA / KUMARAKOM – COCHİN (KOÇİ)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 2 saatlik bir yolculuk ile Cochin'e (Koçi) geçiyoruz. Cochin Tanrıların Ülkesi olarak ta bilinen, Kerela Eyaleti'nin kültürel, enerjik ve en canlı şehridir. Dar sokakları ve mimarisi ile Portekiz, Hollanda ve İngiliz izleri taşımaktadır. Aynı zamanda ünlü kaşif Vasco De Gama'nın da gömüldüğü şehirdir. Orjinal Mezarı ise burada St. Francis Kilisesi'nde bulunmaktadır. Mattancherry Sarayı (Hollandalı Sarayı olarak ta bilinir, içinde Cochin Mihracelerinin, mücevher, kostüm ve portrelerinin yanı sıra Hindu mitolojisinden tasvirler sergilenmektedir.) Baharat Ticaretinin kalbi olan Yahudi Mahallesi ve burada bulunan Güney Hindistan'ın en güzel çarşılarından biri gezilip ardından 400 yıllık bir Yahudi Sinagog'u olan Commonwealth'ı göreceğiz. 500 yıllık sömürge geçmişi ile Koçi Kalesi ve burada sahilde bulunan Çinli'lerin balık tutmak için kullandıkları ilginç ağları görme fırsatı bulacağız. Bu balık tutma düzeneklerinde ağlar suya atılıyor ve her 5-10 dakika aralığında sudan çıkartılıyor.

cochin-india-ap-travel-xlarge.jpg

Sudan çıkarılan ağların arasında görülen yakalanmış balık, yengeç, istakoz gibi deniz canlılarını görünce basit ama oldukça verimli olan bu yönteme tanıklık etmiş olacağız. Akşam ise Hint Hikayelerini günümüze taşıyan, sadece erkeklerin yer aldığı, dram ve komedinin iç içe olduğu geleneksel Kathakali Dans Show izlemeye gideceğiz.

1-68.jpg

Akşam Yemek ve Konaklama Cochin'de 5* Ramada Cochin Resort vb.

13 EKİM 2018 CUMARTESİ / COCHİN (KOÇİ) – MUMBAİ (BOMBAY)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mumbai iç hat uçuşu için havalimanına transfer. (Sabah uçağı olacağı için kahvaltı paket olabilir.) Mumbai'ye varışımız ile birlikte öncelikli olarak tekne ile Unesco Miras Listesinde bulunan Elephand Island'a (Fil Adası) gideceğiz.

d-6.jpg

Tekneden indikten pazarcı ve satıcıların arasından geçip çok dik olmayan 100 basamak ile ulaşılan Mağaraya ilerliyoruz. Mağara tapınaklarında Hindu ve Budist inançlarına ait yansımaları görüp, Mumbai'ye geri döneceğiz. Sonra Dhobi Ghat (Açıkhava Çamaşırhanesi), Mahi Bahavan, Gandhi ve Galler Prensi Müzeleri‘ni görüp otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Mumbai'deki otelimizde.

14 EKİM 2018  PAZAR / MUMBAİ (BOMBEY) – İSTANBUL

İstanbul uçuşumuz için sabaha karşı havalimanı transferi. THY'ye ait TK721 Sefer sayılı uçuş ile 06:25'te İstanbul'a hareket. Türkiye yerel saati ile 10:40'ta İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

person-690245_1280.jpg

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- THY ile İstanbul-Mumbai – İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Mumbai – Chennai Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Chennai – Madurai Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Cochin - Mumbai Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Mumbai'de 2 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Chennai'de 2 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Madurai'de 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Periyar'da 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Kumarakom'da 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Cochin‘de 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Programda belirtilmiş tüm şehirlerarası transferler

- Programda belirtilmiş tüm uçuşlardaki Havalimanı Vergileri

- Programda belirtilmiş tüm şehir gezileri

- Mumbai'de Elephand Island / Fil Adası Gezisi

- Periyar Gölü'nde Tekne Turu

- Periyar'da Baharat Bahçeleri Gezisi

- Kumarakom-Backwaters'da Tekne Gezisi

- Cochin'de Kathakali Dans Gösterisi

- 8 Adet Öğle Yemeği

- 8 Adet Akşam Yemeği

- Tüm Müze ve Örenyeri Girişleri

- Yerel Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Hindistan Vize Ücreti ( 103 usd / gezi tarihi yaklaştığında güncellenecektir )

- Gezi sırasında ve Otellerde yapılacak tüm şahsi harcamalar

- Yemekler sırasında alınacak içecekler

- Bahşişler

- Tapınak Girişlerinde talep edilecek Fotoğraf Makinesi veya Kamera Ücreti

- Seyahat Sağlık Sigortası

 

VİZE:

Hindistan Normal ve Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Vize için konsolosluğa şahsen gidilmesi gereklidir. Başvurular İkamet şehrinize göre İstanbul veya Ankara'dan yapılmaktadır.

17632251_1273979626051428_4521918308264903669_o-2.jpg

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN MESAJ YAZABİLİRSİNİZ.

TÜM GEZİLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN BURAYA veya ALTTAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

www.cagatayyolda.com/gezilerimiz

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIP 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

sunset-1139293_1280.jpg

Offfff Çağatay bu da çok güzellll. Seninle ve Ailenle heryer güzel😘

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 7.4.2017

Oh my god, bu nasıl güzel bir gezi...👏👏👌

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 7.4.2017

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar