4-11.pngafrican_art-wallpaper-1600x1200.jpg

ADDIS ABABA, LALIBELA, GREAT RIFT VALLEY (BÜYÜK YARIK VADİSİ), AWASSA, SHASHEMENE, CHENCA KÖYÜ / DORZE KABİLESİ, ARBA MINCH,  CHAMO GÖLÜ TEKNE GEZİSİ,  KONSO KABİLESİ, KEY AFER, JINKA, MAGO MİLLİ PARKI,  MURSİ KABİLESİ, TURMİ, KARO KABİLESİ, DİMEKA, BENNA VE HAMER KABİLELERİ, OMORATE, DASSANECH KABİLESİ

Habeşistan'ın tarihinden kutsal şehir Lalibela'da Timkat Festivali kutlamalarına, fakir ama insan ve doğası ile bir o kadar zengin Etiyopya'nın renkli kabilelerine uzanan bir macera… Muhteşem bir tabiat, rengarenk insanlar, cıvıl cıvıl pazarlar, ilginç geleneklere sahip gizemli etnik topluluklar…

16- 27 OCAK 2019

BU GEZİMİZDE KONTENJANIMIZ 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR...

louisa-seton-omo-children.jpg

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN / 16 OCAK 2019 ÇARŞAMBA: İSTANBUL – ADDIS ABABA

Akşamüstü saat 17:00'de Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş - Danışma Kontuarı Önünde buluşma. THY'ye ait TK676 sefer sayılı uçuş ile saat 19:35'te Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya uçuş. (5 saat 20 dk.)

2.GÜN / 17 OCAK 2019 PERŞEMBE: ADDIS ABABA

Etiyopya yerel saati ile sabaha karşı 00:55'te varış. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası havalimanında bizleri bekleyen aracaımız ile otelimize gidiyor, odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Addis Ababa şehir turumuzu yapacağız. Etiyopya'nın resmi dili Amharik dilinde "yeni çiçek" anlamına geliyor Addis Ababa.

shutterstock_231200404-825x510.jpg

Şehir Turumuz sırasında St George Katedrali, 2900 m. yükseklikten şehri görebileceğiniz Entoto Tepesi, Mariam Müzesi, Ulusal Müze, Aziz Teslis Kilisesi İmparator Haile Seşassie'nin eski sarayı, Merkato Çarşısı gibi birçok noktayı görmüş olacağız. Akşam Yemek ve Konaklama Addis Ababa'daki Otelimizde.

3.GÜN / 18 OCAK 2019 CUMA: ADDIS ABABA – LALIBELA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Yerel havayolları ile yaklaşık 1 saatlik bir iç hat uçuş ile Lalibela'ya hareket. Lasta Dağları'nın arasında bulunan şehrin tarihi 12.yy'a kadar uzanıyor. Bu dönem şehri yöneten Kral Lalibela'nın kendi adıyla anılıyor. Burası Etiyopya'lılar için Hac ve Umre yeri olarak ta kabul ediliyor. Kral'ın Yeni Kudüs'ü yaratma amacıyla ortaya çıkmış, kayadan oyma kiliseleri ile biliniyor.

maxresdefault-15.jpg

Hikayesinde ise Kral rüyasında Kudüs'ü kendisine yeniden yaratma görevi verildiğini görür, bunun üzerine İskenderiye ve Kudüs'ten ustalar getirerek Ürdün Nehri'nin iki tarafına 10 adet kilise inşa ettirir, kendisi vefat ettikten sonra da eşi kral'ın anısına 1 tane daha kilise yaptırı ve toplam 11 adet kilise inşa edilmiş olur burada. Etiyopya'ya giden herkesin mutlaka görmesi gereken Lalibela şehrini bu kadar popüler yapan da bu kiliselerdir. Topraktan yer alına inilen bu mimariler adeta birer mucize gibidir. 

giorgis-churches-lalibela-12.jpg

Bugün aynı zamanda Timkat Festivalinin de Arefe Günü'dür. Her yıl 19 Ocak'ta kutlanan festivalin hazırlık ve kutlamaları arefe gününden başlıyor. Ketera Ayinleri, tütsüler, davul sesleri, rahipler, zil sesleri, dualar. Akşam Yemek ve Konaklama Lalibela'da otelimizde.

4.GÜN / 19 OCAK 2019 CTESİ: LALİBELA – TİMKAT FESTİVALİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün festival etkinliklerine katılacağız. Timkat Festivali her yıl 19 Ocak'ta İsa'nın Ürdün Nehri'nde vaftiz edilmesi anısına düzenlenir ve Etiyopya'nın kuzey kesimlerinde kutlanır.

t-3.jpg

Erkekler beyaz geleneksel kıyafetler tercih ederken, bayan ve çocuklar ise renkli kadife-saten kıyafetler giyerler. Piskoposların Ürdün Nehrini temsil eden su havuzunu kutsamaları, vaftiz törenlerinin yanı sıra yine tünellerle birbirine bağlanan kilise ziyaretlerini ilahi sesler ve tütsüler eşliğinde ziyaretler oldukça etkileyici bir hal almaktadır. Akşam Yemek ve Konaklama Lalibela'da.

5.GÜN 20 OCAK 2019 PAZAR: LALIBELA – ADDIS ABABA – BÜYÜK YARIK VADİSİ – AWASSA

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Addis Ababa'ya dönüş. Ardından Great Rift Valley (Büyük Yarık Vadisi) üzerinden Awassa'ya geçiş.

zulu-in-valley.jpg

Yol üzerinde göller bölgesinde Ulusal Park ziyaretimizin yanısıra ayrıca Bob Marley ile dünyaya yayılan Reggae müziği ve rasta topluluğunun yaşadığı Shashemene'de kısa bir ziyaret. Sonrasında Awassa Gölü yakınında Akşam Yemeği ve Konaklama.

6.GÜN / 21 OCAK 2019 PTESİ: AWASSA – (CHENCA KÖYÜ- DORZE KABİLESİ) – ARBA MINCH

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Awassa gölü kenarındaki gezimizi tamamlayıp Arba Minch'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Chenca Köyü'nde yaşayan Dorze Etnik Grubunu ziyaret edeceğiz. Dorze Kabilesi, pamuktan dokunmuş elbiseleri ve arı kovanı görünümlü evleriyle tanınıyorlar. Köyün en büyük geçim kaynağı ise yalancı muz ağacı olarak bilinen Enset. Enset Ağacının kök ve meyvelerini besin olarak tüketiyorlar ve yaprak-bambularını da ev yapımlarında kullanıyorlar. Gezimizi tamamladıktan sonra Nechisar Milli Parkı yakınlarında Akşam Yemeği ve Konaklama.

7.GÜN / 22 OCAK 2019 SALI: ARBA MINCH – CHAMO GÖLÜ – KONSO KABİLESİ – KEY AFER – JINKA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında timsah, su aygırı, pelikan ve kartalları gözlemleyeceğimiz Chamo Gölü'nde tekne gezisi yapıyoruz.

1502206691_0-ethiopiaawassa.jpg

Sonrasında yol üzerinde önce Konso Kabilesini ziyaret edeceğiz. Konso Kabilesi yaklaşık 250 bin kişilik nüfusları ile en önemli kabilelerden biri. 1500 kişilik kalabalık köylerde yaşıyor ve yaşlıları tarafından yönetiliyorlar. Çok eşlilik yaygın her erkek bireyin 3 veya 4 eşi bulunuyor. En çok ön plana çıkan özelliklerinden biri de ergenlik çağına gelen gençlerinin kahramanca vefat etmiş yaşlıları için Waga ismini verdikleri tahta oyma heykeller yapıp bu heykelleri yaşlı büyüklerinin anısına dikmeleridir. Konso'ları gördükten sonra yine yol üstünde Key Afer kasabasını görüp ardından Jinka'ya geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Jinka'da.

8.GÜN / 23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA: JINKA – MAGO MİLLİ PARKI / MURSİ KABİLESİ – TURMİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mago Milli Parkı'ndaki Mursi Kabilesi'ni ziyaret edeceğiz. Mursi Kabilesinin en önemli özelliği dudaklarına taktıkları tabaklar.

goo.jpg

Alt dudaklar çeneyle birleşen noktadan kesilerek, çekilip uzatılıyor genç yaşlarda ve dudaklar esnedikçe de tabakların boyutu büyütülüyor. Diğer bir özellikleri silah taşımak iken, bir belirgin özellikleri de genç kızların derilerine jiletle kesik atıp deriyi kaldırıp içine kül bastıktan sonra geri kapatıp yaptıkları bezemeler. Ancak bunu yapabilme şartı kızların ağlamamasıdır. Akşam Yemek ve Konaklama Turmi'de otelimizde.

12967533_983151908407186_7198882401165382235_o.jpg

9.GÜN / 24 OCAK 2019 PERŞEMBE: TURMİ – KARO KABİLESİ – DİMEKA KASABASI - BENNA - HAMER KABİLELERİ – TURMİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Murelle'de yaşayan Karo Kabilesini ziyaret ediyoruz. Karo Kabilesi Omo Vadisi'ndeki en az nüfuslu kabile. Yüzlerindeki boyamaların yanısıra erkeklerin vücudundaki çizgiler statülerini belirliyor.

karo-3-2.jpg

Öğle saatlerinde ise Dimeka Kasabasına geçiş. Meşhur Dimeka Pazar yerini görüp sonrasında bu bölgede yaşayan Benna ve Hamer Kabilelerini göreceğiz. Benna Kabilesinin özelliği ise kadınların giydiği keçi derisinden yapılmış kıyafetlerin yanısıra hem kadınların hem de erkeklerin taktığı renkli kolye ve dudaklarına taktıkları halkalar. Hamer Kabilesi ise bakır rengi süslü saç modelleri ile biliniyorlar. Toz kırmızı kil, su ve tereyağını saçlarına dürüp, tutam tutam ayırarak uçlarına da renkli boncuklar takıyorlar.

hamer-4.jpg

Aynı uygulamayı yapmış bir Hamer erkeği saçlarını aynı uygulama ile topuz yapmışsa yakın zamanlarda büyük bir vahşi hayvan avlamış manasına geliyor. Bununla birlikte boyunlarına taktıkları kalın bakır kolyeler de evli olduklarını simgeliyor. Kafasına tüy diken hamer erkekleri de evlenme çağına gelmiş mesajını vermektedir.

13010875_993728804016163_3240152499503912549_n.jpg

Kabile ziyaretlerimiz sonrasında Turmi'ye geri dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Turmi'de.

10.GÜN / 25 OCAK 2019 CUMA: TURMİ - OMORATE / DASSANECH KABİLESİ – ARBA MINCH

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Omo Nehri'nden kanolar ile yapılacak yolculuk ile Dassanech Kabilesi'ni ziyaret edip ardından Arba Minch'e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Arba Minch'te.

11.GÜN / 26 OCAK 2019 CUMARTESİ: ARBA MINCH – ADDIS ABABA – ISTANBUL

Sabah Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Yerel havayolları ile başkent Addis Ababa'ya uçuş. Varışımızla birlikte Ketchene Çarşısında alışveriş için serbest zaman ve ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek otelde alınıp ardından İstanbul uçuşu için havalimanına transfer.

12.GÜN / 27 OCAK 2019 PAZAR: İSTANBUL

Sabaha karşı 01:50'de THY'nin TK677 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta.(5 saat 35 dk.) Türkiye yerel saati ile sabah 07:25'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

dassanech.jpg

Gezi Ücreti :

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 4270 USD

Tek Kişilik ( Sgl ) Oda Farkı: 490 USD

 

 Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

-THY İstanbul-Addis Ababa-İstanbul Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

-Yerel Havayolları ile Addis Ababa-Lalibela Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

-Yerel Havayolları ile  Abra Mınch – Addis Ababa Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Addis Ababa 1 , Lalibela 2 , Awasa 1 , Arba Minch 2 , Jinka 1 , Turmi 2 gece otel konaklaması (Kahvaltı+A.Yemek)

- Tüm Havalimanı Vergileri

- Programda belirtilmiş tüm geziler ve şehirler arası transferler

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Omo Vadisi bölgesinde 4x4 araçlar ile ulaşımlar

- Chamo Gölü Tekne Gezisi

- Tüm program boyunca Öğle Yemekleri (imkanlar doğrultusunda bazı yemekler kumanya şeklinde)

- Yerel Rehberlik Hizmeti

- Yerel birimler için bahşişler (Türkçe Tur Rehberi Bahşişi hariç.)

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta (Seyahat Sağlık Sigortası değildir.)

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL.

- Gezi sırasında ve otellerde yapılacak şahsi harcamalar

- Etiyopya Vize Ücreti ( 70 USD civarındadır., zaman yaklaştığında güncellenecektir.)

- Yemekler sırasında alınacak içecekler

- Seyahat Sağlık ve Güvence Paket Sigortası

 

Vize:

Etiyopya Normal ve Yeşil Pasaport Sahibi TC Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır.

Pasaportlarınızın seyahat bitiş tarihi itibarı ile minimum 6 ay geçerli olması gereklidir

Ayrıca Pasaportlarınızda en az karşılıklı 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Vize başvuru işlemleri Aralık 2018 ilk haftasında başlayacaktır.

 

Sağlık:

Etiyopya‘ya girişte Sarı Humma Aşısı istenmektedir. Aynı zamanda seyahat sırasında Aşı Karne Sertifikanızın da yanınızda bulunması gereklidir. Korunma amaçlı sıtma hapı ile ayrıca tetenoz ve difteri aşısı da yaptırılabilir. Aşınızı Hudut ve Sahiller Sağlık Gn.Md.'lüklerinden yaptırabilirsiniz.

 

 Önemli Notlar:

-Etiyopya'da Oteller'de diğer ülkelerdeki gibi lüks beklentiniz olmamalıdır.

-Etiyopya'da altyapı hizmetleri zayıf olduğu için kara yolculuklarında konfor beklenmemeli ve yer yer 5-6 saatlik yolculuklar yapılabileceği bilinmelidir.

-Etiyopya Para Birimi Birr'dir. Seyahat sırasında yanınızda USD getirmeniz önerilir. Ancak 2000 yılından önce basılmış USD ‘ler problem yaratabileceği için lütfen yanınıza alacağınız USD'lerin 2000 yılı sonrası basım olduğuna dikkat ediniz.

- Bölgede açık su, buz, süt ürünleri yanısıra dışarıdan yiyecek, meyve, sebze tüketmemeniz tavsiye edilir.

- Omo ve Güney bölgelere indikçe yol imkanları toprak zemin, uzun mesafeler olduğu için, sizleri daha konforlu ve rahat seyahat ettirmek üzere 4x4 araçlar kullanacağız. Ancak yine de bu bölgelerde lüks turizm koşulları beklentinizi düşürünüz. 

BU GEZİMİZDE KONTENJANIMIZ 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR...

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN YAZABİLİRSİNİZ.

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIN 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLUN. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

 

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Dünyayı gezip doğa harikası mirasları görüp farklı insanlarla tanışma imkanını görmek beni cezbettiği için gezilerinizden haberdar olmak istiyorum.

İsmail Korucu / Ankara / 20.4.2019

Siz hep yollarda olun yanyana 👫 Bizler de hep peşinizde👫👬👭👨‍👩‍👧👬👫👭👨‍👩‍👦‍👦. İnanın sizleri takip etmek şahane.. Çünkü programda bildiklerimizin dışında yarın ne sürprizler yaşarız bilmiyoruz... Şok’lar bitmiyor ya. İlave sahiller.. Capri’de neydi o arabalar... Neydi o minübüsler.. Alışveriş ve yemek için bol bol zamanlar.. Gemiyle Napoli... Eee daha ne olsun ki.. Oohhh Ailemizin sefası olsun diyorsunuz valla.. Herşey gönlünüzce olsun kardeşlerim👫.. Bizlerde takipte olup yeni gezilere hayaller kuralım.. Sevgiler🤗⚘🐞💏

Aynur Altaş Sözen / İstanbul / 18.4.2019

Hoşbuldukkk😍 iTALYA Muhteşem çok keyif aldığımız bir gezi oldu❤ Kalite tesadüf değildir, emek ister, en başta birikim ister 👍 Çağatay’ın senelerin verdiği birikim ve deneyimleri bu güzel rotaları muhteşem yapıyor👏👏👏 Enerjisi ile her anımızı unutulmaz kılıyor❤ Bu gezileri özel kıldığınız için Çağatay & Serpil çok teşekkürler 👏👏 Uyumlu ve neşeli gurubuma sevgiler 💕💕💕

Güher Genç / İstanbul / 18.4.2019

Sevgili dostlar Öncelikle hala etkisinde kaldığım cennet gibi bu güzel gezimizi herkesin görmesini tavsiye ederim. Amalfi, Puglia gerçekten görülesi yerler. Harika alışverişler, nefis deniz ürünleri ve tadı hala damağımda olan tatlılar. Limon cenneti olan buraları adeta doğa harikası. Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bize bu güzellikleri en iyi şekilde yaşattığınız için size çok teşekkür ederiz. Otelimizde çıkıp beş dakikada alışveriş merkezimize gidip o zevki yaşattığınız için (kocamda dahil🤣🤣🤣),tatlı çok hoş süprizleriniz için, dünya tatlısı güzel rehberimiz Aslı için, tatlı güler yüzünüz için size binlerce teşekkür ederiz.🙏🏻♥️♥️♥️♥️♥️

Şebnem Tayman Gözde / istanbul / 18.4.2019

Puglia gezimiz, dolu dolu, çok keyifli geçti. Nasıl bitti anlamadık. Yeşilliğe, limon ve mandalina bahçelerine, yemyeşil kırlara, ekili tarlalara, otantik, orta çağdan kalma mimariye, şehirlere, Alberobello’nun o muhteşem Trulli evlerine, bölgenin bir baştan bir başa zeytin ağaçlarına, muhteşem yemek ve şaraplarına, muhteşem koylara, Capri adasına inanın doyamadık. Çağatay bu güzellikleri görmemize vesile olduğunuz için sana, Serpil’e ve Rehberimiz Aslı hanıma sonsuz teşekkürler, sevgiler... 😍🙋‍♀️❤️

Güzin Kutlusoy / istanbul / 18.4.2019

Sevgili Ailem dönüş yaptığımız rüya İtalya gezisi için tek söyleyebileceğim "İmkanınız varsa Puglia köylerini ve Amalfi Kıyılarını Çağatay, Serpil ve rehberimiz Aslı ile mutlaka görmelisiniz. Olmazsa olmaz görülesi yerlerden" Tekrar teşekkürler tüm Aileye yaşattığınız ve paylaştığımız tüm güzellikler için🙏💕🧿🍀😘🌹

Sevil Erdem Güçel / İstanbul / 18.4.2019

Çağatay Şahin, Çok tatlısınız, inanılmaz keyif vererek mutlu ediyorsunuz. İçtenliğiniz ve iş yapış biçiminiz o denli sevgi dolu, profesyonellik dolu ki sizleri tanıdığımız için şanslı olduğumuzu paylaşmadan sessiz kalamıyoruz diğer bir deyişle SÖYLEDİKLERİMİZ İLTİFAT DEĞİL HAKİKAT... Teşekkürlerimiz başarı dileklerimiz ve sevgilerimizle ❤❤ Dinç Ailesi

Yıldız Ömer Dinç / istanbul / 17.3.2019

Sevgili Asuman ablacım, bir insan bir geziyle bu duygulara varmaz.. Bu demektir ki siz de bizimle uzun zamandır birliktesiniz. Bizimle çok gezmişsiniz, geziyorsunuz. Yani herşeyden önce, bize geçmişte de, bugün de, sonrasında da hep güvenmişsiniz, güvenmeye devam ediyorsunuz. Bizim için en önemlisi bu. Yaptıklarımızla insanların güvenini ve sevgisini kazanmak.. Ticarette tabi ki yol kazaları olacaktır ama ayağa kalkıp devam dediğinizde, geçmişinizdeki doğrular ve biriktirdiğiniz dostlar size, o karanlık yolda ışık tutmaya devam edecektir. Sizi Seviyoruz :)

Çağatay Şahin / İstanbul / 30.12.2018

Ülkemizin her köşesi ayrı bir güzel.... Ama bir geziyi Çağatay’la yapıyorsanız, keyif, mutluluk ve güven içindesiniz demektir... Herşey için teşekkürler Çağatay... Senin yaptığın her geziye varım ❤

Asuman Dik Işık / Balıkesir / 30.12.2018

Hindistan ve Küba Çağatay Yolda’nın Amiral gemileri. Koca koca marka turlarla gidenlerin geri bildirimlerinden bunu defalarca teyit ettim. Bunlar ve başka bir kaç rota yıldızlı rotalar.. Hindistan’a gitmek isteyen herkes başka hiç bir seçeneği düşünmeden güvenle yola çıkabilir.

Mine Dural / İstanbul / 15.12.2018

Hindistan Gezimiz harika bir geziydi. Özellikle tabi ki Çağatay farkı da vardı. Hindistan pis vs. demeyin. Biz hiç anlamadık. O kadar güzel gezdik ki. Hem otellerimiz çok güzeldi hem rehberimiz harikaydı. Hiç yemek sorunu yaşamadık. Ortamımız da çok güzeldi. Hala görüşüyoruz birlikte gezi yaptığımız dostlarla. Varanasi beni ayrı etkiledi. Tac Mahal zaten tartışılmaz. Hele o fillere binmek çok güzel bir deneyimdi. Biz çok mutlu döndük. Herkese tavsiye ederim. Görülmesi gereken yerlerden...

Suzan Çekirge / İstanbul / 15.12.2018

Severek takip ediyorum ve artık ben de gezilerinize katılmak istiyorum :)

Özlem Subaşı / istanbul / 8.12.2018

Gezilerinizden haberdar olmak, sizinle gezmek seçimim.

Yeşim İkizünal / Ankara / 5.12.2018

Gezilerinizi takip ediyorum.... Bayılıyorum... Fırsat bulduğum da zamanda uygun olursa katılmak istiyorum.

Melike Şahin / İstanbul / 2.12.2018

Her dakikasını dolu dolu yaşadığımız 48 saatlik hafta sonu tatilimiz çok güzeldi. Anıtkabir’de Ata’mızın huzurunda duygulandık, Ulucanlar Cezaevinde hüzünlendik, Beypazarında alışverişe doyduk, Bağ Evi Restorant’da inanılmaz derecede eğlendik keyif aldık, Abant ve Gölcük’te doğanın muhteşemliğini yaşadık, bu unutulmaz anlar için Çağatay Bey ve Serpil Hanım’a, Rehberimiz Derya hanıma, Berrin hanıma ve şöförlerimize çok teşekkür ederim. Çağatay Ailesi’ni tanıdığımız ve biz de onlardan biri olduğumuz için çok şanslıyız. En kısa zamanda görüşmek üzere hoşçakalın.

Mujde Altuncevahir / İstanbul / 12.11.2018

Sevgili Çağatay ve Serpil sizler yine yeniden yollarda hatta 10 Kasım da Anıtkabir’de ATAMIZ’ın huzurunda olmak HARİKAYDI. Dönüşte ise Abant’a ve Gölcük’e uğradığımızda eski gezilerimiz aklıma geldi.. Abant’taki kostümlü partimiz, bir başka Abant - Gölcük gezisinde düzenlenen fotoğraf yarışması ve o yarışmada aldığım 1.lik ödülü ve daha nice anılar ve bu ailede kazandığım nice dostlar... Başta size ve geziye katılan herkese sonsuz teşekkürler..

Betül Enüstün / İstanbul / 12.11.2018

Çağatay Yolda ile keyif bitmez. "Sonra neresi?"dir soru. Tatlı bir alışkanlığı vardır, karşı koymak istemezsiniz. Eskinin doygunluğu, yeninin heyecanıdır içinizdeki.

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 8.11.2018

Çağatay bey sizi seven ve tercih edenlerin sayısının bu kadar yüksek olması herkese nasip olmaz, sizleri yakından takip ediyorum ama henüz turlarınıza katılma şansım olmadı ama en yakın zamanda sizlerle tanışmayı umuyor, başarılarınızın devamını diliyorum. 👏👏💜

Hülya Uyarbaş / İstanbul / 6.11.2018

Sevgili Çağatay ve Serpil, güzel kalbinizle çalışırken dahi, yaşama anlam katma çabanızı yürekten alkışlıyorum. Desteğe her zamankinden daha ihtiyaç duyduğumuz bu yıl büyük gönüllülükle yanımızda olup “Çok engelli çocuklar” projemize verdiğiniz destek için Yakamoz Ailesi ve çocuklarımız adına çok teşekkür ederiz. Ve tabi ki güzel insanların oluşturduğu büyük “Çağatay yolda” Ailesine sonsuz tşkler. Sevgiyle kalın💕

Hilal Bilsel / İstanbul / 4.11.2018

Kaliteli nezih aynı zamanda neşeli bir grupta seyahat etmek istiyorum..

Gül Atalmış / İstanbul / 20.10.2018

Sizlerle tekrar gezmek istiyorum. Sevgiler.

Canan Urfalı / Eskişehir / 19.10.2018

Bir dostum yaptığınız geziye katılmış çok memnun kalmış biz de katılalım istiyoruz.

Gönül İnal / İstanbul / 9.10.2018

Arkadaşlar sizin turu anlata anlata bitiremiyorlar inşallah bizede kısmet olur inşallah

Ayşe / istanbul / 8.10.2018

Gezileriniz harika görünüyor. Seyirci olmak yerine katılmak daha keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

Kübra Akagündüz / İstanbul / 4.10.2018

Dünyanın en güzel köşelerini sizlerle görmek dileğiyle

Belgin / Eskişehir / 1.10.2018

Bir gün mutlaka. Sevgiler...

Ayla Çakacıoğlu / Antalya / 1.10.2018

Küba Geziniz olur ise katılmak istiyorum Ve mutlaka bir gezide beraber olmak dileği ile sevgiler selamlar

Jale Özgiray / Adana / 30.9.2018

Aranıza katılmak, sizinle gezmek istiyorum... Sevgiler...

Muhteşem Akın / İstanbul / 30.9.2018

Dürüstçe, samimiyetle yaptığınız bilgilendirme ile nezaketinizi ve yaptığınız işe olan saygınızı bir kez daha gösterdiniz. Siz bu sektörde bir markasınız Yolunuz açık olsun Çağatay Şahin. Türkiye sizi seviyor...

Aysun Cem / İstanbul / 18.9.2018

Çağatay.. İsmimi yazdırdığım ve gidemediğimiz turlardan sonra defteri kapadım. İçim almadı. Sonra yakın zaman da yine sizinle gitmeyi planladığımız Gökçeada panayır turuna gittik ablamla. Tur şöyle geçti😊.. "Çağatay olsaydı burda şöyle yapardı, o olsaydı bizi şuraya da götürürdü.. Şurda kesin resim çekerdi.. Panayırı sabaha kadar yaşatırdı.. Yani Çağatay, Çağatay... 😊😊 Sizle gezmeyince durumumuz budur gençler..

Mine Dural / İstanbul / 16.9.2018

Sevgili Çağatay Kardeşim Biraz önce Facebook’a koymuş olduğun yazını okudum. Yapılan yorumları okumadan vakit kaybetmeden sana yazmaya karar verdim. Seni Turizm ile uğraştığım için, Televizyonda yaptığın “Çağatay Yolda” Tatil ağırlıklı programlarda tanıdım. Senin benzerin programları yapan kişilerden sen daha iyi daha uzaklara giderek reytingi fazla işlere imza atarken, ne işin vardı turizm de diyemiyorum. Sen televizyonlarda program yapımcısı olarak kalsaydın şimdi nelerin olmazdı nelerin. Bu işi devam ettirenler para ile oynuyor. Tv kanalları, özel uçakları neler, neler. Tabi bu işlerde “Tanrının eli de önemli” El pençe durup program başı milyar euro’lar almayı içine sindiremedin. Bu güzellikleri televizyon kanallarındaki sanal paylaşımları bir kenara ittin. İnsanlar ile daha da içiçe olayım düşüncesi ile kazancı çok daha az olan rizikoso %100 olan bir işi seçtin. Çok iyi ettin kalite olarak nerde ise dibe vuran turizm sektöründe elit, kaliteli, sanat yaparak çok çok güzel turlara imza attın. Kendi çaban kaliteden öden vermeyen kılı kırk yaran yapın, yıllar sonra işinde frene basmana sebep oldu. Belki erken bastın ama büyük bir kazayı önledin. Şimdi euro’nun 7.5, Dolar’ın 6.5 olduğu seviyeler sektörde deprem etkisi yapmış inanılmayacak miktarlarda mağduriyete zararlara yol açmış durumda. Acısı yakında çıkar. Senin 4 Ay gibi bir süre ara vermenin sebebi, iş bilmemezlikten değil, insanlara olan saygından kaynaklandı kanısındayım. Misal 30 kişi üzerinden maliyet yaptığın Küba gezisi 15 kişi ile götürmenin cezasını sen çektin. Fark verdin. Zarar ettin iptal etmedin. İnsanları kazanayım düşüncen seni finans yönünden zora sokmaya başladı. Ekonomik turlar yapayım dedin. Piyasadan duyduğum kadarı ile iki düzenbazın lafına inanıp para kaptırdın. Bu ikilem arasında salıncakta sallanır gibi sallandın. Ama yıkılmadın. Öyle bir fırtına geldi ki senin mola verdiğin sürede 4.5 olan euro şimdi 7.5 arada 3 fark var, dağ dayanmaz. Çoğu köklü firmalar İnşaat, Değerli taş, Ayakkabı vb. ticarethaneler konkardato ilan etti. Kirayı bile veremeyecek durumda çok ticarethane sahibi var. Sen aldığın tur paralarını alıp yurtdışına kaçmadın. Geçmiş yıllarda çok örneğini yaşadık. Paraları yemediğinden, bir başka yere yatırmadığından eminim. Arabanı sattın biliyorum. Alacaklı olan kişilere vermiyorum demedin. Sıkışıklık var bekleyin çaba sarfediyorum dedin. Bugünkü yazın bunları doğruluyor. İnsanlar da sana olan güveninden sevgisinden dolayı beklemeye karar verdi. Ticarette kar da olur zarar da olur. Rüzgarın ters esmesi her şeyi alıp götürür. görüyoruz hileli iflaslar vs vs. Allah kimsenin işini zora sokmasın. Dürüst davranan, kimsenin hakkını yemeyen, insana saygılı kişiler düşse de kalksa da, gün gelir karanlık, loş günler yerini güneşli günlere bırakır. Ah be güzel kardeşim özel jetler ile uçmak varken, yar üzerine yar sevmek varken ne işin vardı tekrar söylüyorum. İnsanlara güzelini en güzelini verme çabaların ömrünün değil 4 ayını, 4 yılını yedi diyebilirim. İnşallah daha güzel turlara imza atmanı bekliyorum. Sektörün senin gibi mükemmeliyetçi Turizmcilere ihtiyacı var. Kırılan insanlar ile tekrar eskisinden daha güzel dostluklar kuracağını ümit ediyorum. Borcun varsa son kuruşuna kadar fazlası ile ödeyeceğini umut ediyorum. Sana inanan sana sevgisi olan sabır ile bekleyen konuklarına da çok teşekkürler ediyorum. Arabanın tekerlediği patladı, Yeni stepne takıldı Yola devam… Yılmak yok. Yıkılmak yok. Yolun açık olsun. Hayatımda hiçbir tur ile müşteri olarak gitmedim. İlk turuna beni de yazmanı rica ediyorum. Temennim “ÇAĞATAY SONSUZA KADAR YOLDA” Ailenize en içten Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

Servet Gültekin / Turizmci / İstanbul / 15.9.2018

Gezgin olmak İstiyorum

Rana Güntay / İstanbul / 1.9.2018

Gezmeye:)

Bilal Vural / istanbul / 1.9.2018

Seyahat etmeyi çook seviyorum ve sizi uzun zamandır takip ediyorum, o güzel gezilerinizden birinde mutlaka yollarımız kesişecek...

Esra Özaçık / istanbul / 10.6.2018

Tecrübenizden faydalanarak klasiğin dışında seyahat etmek...

Filgün Meral / İstanbul / 26.5.2018

Birlikte Yaptığımız Van gezisinden çok mutlu döndüm Sanıyorum Kars gezisine katılacağım, en kısa zamanda oda arkadaşı bulduğum anda bildireceğim... Görüşmek umuduyla Sevgiler,

Olcay Oltuç / İstanbul / 26.5.2018

Sevgili Çağatay Şahin, Müşteri Memnuniyetini 1.planda tutarak ülkemizin güzelliklerini bizlere tanıtırken şahsen ben hem eğlendim, hem güldüm, hem öğrendim hem de yeni gezi arkadaşları edindim. Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim. Sevgi ile kal.

Arzu Arslaner Kuşçu / İstanbul / 9.4.2018

Hindistan ve Nepal’de gördüğümüz güzellikleri, yaşadığımız mutluluğu ve huzuru, depoladığımız pozitif enerjiyi anlatmaya kelimeler yetmez. Biz anlatmayalım gelin görün siz de yaşayın. Biz sosyal medyadan bulduk @cagatayyolda’yı ve Aile ile ilk seyahatimizken bir de baktık bu Ailenin birer parçası olmuşuz @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom süpersiniz 👍, gezi boyu tam bir aile ortamı sevgi, saygı, hoşgörü, samimiyet, eğlence, birlik, beraberlik ne arasanız vardı burda. Bu 13 günde her yeri bize olağanüstü güzellikte anlatıp dolu dolu yaşatan rehberimiz @deryakapkinhotmailcom emeklerine sonsuz teşekkürler ediyor, önünde saygıyla eğiliyorum. 🙏 13 günlük Hindistan & Nepal seyahatinde bizi adeta harikalar diyarında gezdirdiniz ne kadar teşekkür etsek azdır diyorum. İyi ki sizi tanımışız iyi burdaymışız @cagatayyolda @deryakapkinhotmailcom 🙏 Nepal’den sevgiler ...❤️

Leyla Kılıç / İstanbul / 11.3.2018

Sizinle keşfetmek çok güzel olacak.. Uygun olduğumuzda katılmayı arzu ederiz

Mukaddes Salgın / İzmir / 17.2.2018

Gidemesem de gezilerinizi takip etmek güzel, daha önce televizyonda izliyordum şu an göremiyorum burada görünce sevindim takip etmek istedim. Belki bir gün bir gezide buluşmak umuduyla.

Nursel Gülerman / İzmir / 17.2.2018

Geçmiş yıllarda sıkı bir takipçinizdim. Sonra izinizi kaybettim. Bir arkadaşım sayesinde sizi tekrar bulduğum için çok mutluyum. Aileye katılıp, birlikte yol almak beni onurlandırır. Sevgilerimle.

Birsen Ünal / Kocaeli / 17.2.2018

Çağatay Yolda’nın grubunda olmak büyük mutluluk

Melih Ercan / İstanbul / 17.2.2018

Bilgili, deneyimli tur seyahati.... Sorunsuz..

Neşe Turgut / istanbul / 13.2.2018

6-9 Şubat Kars gezisi ile ilk kez sizinle tanıştım. Çok keyifli bir gezi oldu. Programdan dostluğa kadar beni ve arkadaşım Nuran Eroğlu’nu çok mutlu ettiniz. Her türlü ayrıntı düşünülmüş misafirlerin rahat etmesi için mükemmel bir titizlikle çalışılmış. Çağatay Şahin ve Serpil Hanıma sonsuz Teşekkürler. Bu arada rehberimiz Ahmet Kurt’a da engin tecrübesi için teşekkür ediyorum.

Müberra Tekkaya / İstanbul / 12.2.2018

Hafızalardan silinmeyecek bir Kars gezisi idrak ettik. Çok harikaydı. Çağatay Şahin’e ve ekibine minnettarız. Av.Nurhan Üngören

Nurhan Üngören / İstanbul / 11.2.2018

Biz geldikk👍 Gerçekten çok mutlu döndük💗 Dolu dolu geçen 4 gün:) Tarih kokan bir şehir & saygılı ve geçmişiyle gurur duyan Kars halkı & nefis yemekler ve sürprizler😉 Emekleriniz için çok teşekkürler Serpil & Çağatay 👍yolunuz açık olsun💗 Yeni gezilerde buluşmak üzere şimdilik hoşçakalın😍😍😍

Güher Genç / İstanbul / 10.2.2018

Dünya’ya ışık saçan Küba’yı görmeyi, hele ki sizinle görmeyi çok isterim. Bu maceraya hazır ve nazır bekliyorum. :-)

Tugay Altay / Ankara / 4.2.2018

Şahane bir serüven Küba ve Çağatay ruhu hep yanımızdaydı... Bu farkı herkesin tatmasını isterim... İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım... Teşekkürler

Gülden Atamer / İstanbul / 3.2.2018

Merhaba. Sizinle dünyayı gezmek istiyorum 🙂

Nurhan Öztürk Güneş / İstanbul / 27.1.2018

Siteniz, tur detaylarınız ve tanıtımlarınız harika. Tebrikler

Hasan Tolun / İstanbul / 27.1.2018

Gezileriniz hakkında bilgi almak isterim. Kuzenim Handan Güven Özgen ve arkadaşları grubunuzda ve gezilerinizden Çok memnunlar. Sevgiler

Filiz Balta / İstanbul / 13.1.2018

Sizlerle birlikte olduğumuz karlı buzlu ve soğuk Kars gezimizden sımsıcak duygularla döndük.😊 Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Sevgiler 😊

Fitnat Aytun / İstanbul / 12.1.2018

Harika bir geziden döndük tek kelime ile muhteşem Kars gezisi yaşadık emeklerinize sağlık Çağatay ve Serpil başka doğu gezilerinde görüşmek dileği ile iyi ki varsınız sevgiler

Aysun Sözen Ünver / İstanbul / 12.1.2018

Çagatay’cığım, her geziden sonra Ailemizin fertleri böyle mutlu gülüyor... Ne mutlu sana... İyi ki Serpil ve sen varsınızzzz...

Fatma Aydınlıgil Yavuz / İstanbul / 12.1.2018

Çağatay, Serpil emeğinize, yüreğinize sağlık. Hayallerimizin çokk ötesinde şahane bir Kars gezisiydi. Her şey o kadar güzeldi ki gezi boyunca Allah’ım nazar değmesin diye dua edip durduk. Tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız❤️😘🙏

Seçil Korkmaz / İstanbul / 12.1.2018

Tatilde gezdiniz, eğlendiniz. Üstüne uçaktan yeni indiniz. Hiç mi yorulmadınız. Bu ne enerji arkadaş. Herkesin yüzü gülüyor. Demek ki harikaydı her şey😊👍👍

Orhan Baş / Side / 12.1.2018

Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kars Gezimiz, çok keyifli, güzel ve her anı dolu dolu seçkin bir geziydi. Çağatay Yolda ekibi büyük bir Aile olmayı başarmış. Sevgiler:)

Ayşim Özdoğan Yurttaş / İstanbul / 12.1.2018

Giden arkadaşlardan çok güzel geri bildirimler aldım. Yapacağınız turlardan haberdar olmak ve Sizlere katılmak istiyorum.

Deniz Narin / İstanbul / 7.1.2018

İlk defa sitenizi inceledim çok ilginç ve güzel geldi. Gezi programlarınızdan haberdar olmak istiyorum.

Nurettin Topaloğlu / Ankara / 6.1.2018

Farklı kültür farklı coğrafya. Doğru rehber. İlgi ❤️ alaka , titiz çalışma. Sonunda her geziden güzel anılar☀️dostlar ❤️ ile dönebilmek yürekten teşekkür ❤️❤️❤️ Fas Gezimiz mükemmeldi ❤️❤️ Çağatay Yolda ile lütfen gitmeli o anları yaşamalı anı sandığını doldurmalısınız... Resimlere bakarken bu satırları yazıverdim işteeeeeeee❤️❤️ Sevgi ile dingin bereketli geçsin her anımız yaşanası olsun veee ooooluuuyoooor ooolduuuuuu....

Sema Özdemir / İstanbul / 29.12.2017

MÜKEMMEL BİR İŞ ÇIKARTIYORSUNUZ.

Gamze Örs / Balıkesir / 29.12.2017

Rüyalar ülkesinde rüya gibi bir gezi yaşadık, tadı damağımızda kaldı, hem yemeklerin, hem gezdiğimiz yerlerin, muhteşem çiçek kokan otellerin, Sarayların, kalelerin, tapınakların, parkların, Taj Mahal’ın, Aarti töreninin... Hindistan anlatılmaz, Görmeden tadına varılmaz... Çağatay’la yola çık, yol açık...👍❤️

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 25.12.2017

Hep beraber nice keyifli rotalarda gülmek, eğlenmek dileğimle, Hoş buldum :))

Ebru Yalçınkaya / İstanbul / 23.12.2017

Biz ilk kez Budva’ya gittik. Çağatay’ın misafirlerine davranışı ve gezi programına hayranız. Bütçemiz ve sağlığımız el verdiğince onunlayız. Teşekkürler Çağatay Seni Seviyoruz 👋😘

Zehra Kopuz / İstanbul / 23.12.2017

Arkadaşlarım çok övgüyle bahsediyor

İbrahim Versan / İstanbul / 17.12.2017

Sevgili Çağatay Şahin & Serpil, bu gece nasıl özlemişiz birbirimizi ki enerji patlaması olmuş resimler videolar harika 💞yüzler gülüyor👍 Bu ortam sizlerin eseri ❤ Çok teşekkürler 😙 Koskoca bir Ailem var👍 Bu kare içinde olmaktan ben ve Ferudun ağbin çok mutluyuz 💞 Bize çok iyi geliyorsun💖 Yeni yıl güzellikler getirsin tüm Çağatay Yolda Aileme. Abuzer Yegin emeklerinize sağlık👏👏

Güher Genç / İstanbul / 17.12.2017

Çağatay’cım 2017’e veda buluşmamız çok güzel bir akşamdı. Emeklerinize sağlık. 2018’e veda gecesinde bence masalar ve yemek olmasın. Direkt oynamaya geçelim...😀 Kimsenin yemekle derdi yok bence..😊Samimi ortam ve eğlenmek❤️. 2018’e daha geniş mekan bul.. Çünkü kişi sayısını 3 le çarpmalısın. Benden söylemesi....💃🏽🥂💃🏽

Gülay Tütüncüoğlu / İstanbul / 17.12.2017

Sevgili Çağatay sayende yine çok keyifli ve mutlu olarak dönüyoruz. Her şey muhteşemdi. Sabırsızlıkla Kars Gezisi’ni bekliyoruz.

Aydın Kaplan / İstanbul / 10.12.2017

Konya Şeb-i Arus Gezimizde gerçekten herşey çok güzeldi Çağatay’cığım.. Yüreğinin yanımızda olduğunu bilerek çok rahat gezdik. Başta Serpil’im ve sen olmak üzere, efendi, saygılı, bilgi küpü yakışıklı rehberimiz Aytaç’ımıza ve saygıda kusur etmeyen kaptanlarımıza çok ama çook teşekkür ediyorum. En yakın zamanda başka bir turda görüşmek dileğiyle..

Emine Eşsiz Alkan / İzmit / 10.12.2017

Çağatay bey, sizleri zevkle takip ediyorum. İnşallah bir gün uygun gelen tarihli bir gezinize katılacağım. Tur programınızda Kars gezilerinizi gördüm. Üstelik kontenjanlar dolmuş. Bir Kars’lı olarak çok çok mutlu oldum. Gidecek olan kişiler de çok mutlu olacak buna eminim. Sarı balığın tadını çıkarın, atlı kızaklara binin, Ani de dolaşırken o tarihi kalıntıların beyazla buluşmasını fotoğraflayın, akşam sokaklarda gezin, kalenin gece görüntüsü muhteşemdir. Fırsatınız olursa kaz yiyin, kaşar peyniri almadan dönmeyin 😃😃😃

SemenGül Özekinci / / 7.12.2017
Tüm Mesajlar