4-11.pngafrican_art-wallpaper-1600x1200.jpg

ADDIS ABABA, LALIBELA, GREAT RIFT VALLEY (BÜYÜK YARIK VADİSİ), AWASSA, SHASHEMENE, CHENCA KÖYÜ / DORZE KABİLESİ, ARBA MINCH,  CHAMO GÖLÜ TEKNE GEZİSİ,  KONSO KABİLESİ, KEY AFER, JINKA, MAGO MİLLİ PARKI,  MURSİ KABİLESİ, TURMİ, KARO KABİLESİ, DİMEKA, BENNA VE HAMER KABİLELERİ, OMORATE, DASSANECH KABİLESİ

Habeşistan'ın tarihinden kutsal şehir Lalibela'da Timkat Festivali kutlamalarına, fakir ama insan ve doğası ile bir o kadar zengin Etiyopya'nın renkli kabilelerine uzanan bir macera… Muhteşem bir tabiat, rengarenk insanlar, cıvıl cıvıl pazarlar, ilginç geleneklere sahip gizemli etnik topluluklar…

16- 27 OCAK 2019

BU GEZİMİZDE KONTENJANIMIZ 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR...

louisa-seton-omo-children.jpg

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN / 16 OCAK 2019 ÇARŞAMBA: İSTANBUL – ADDIS ABABA

Akşamüstü saat 17:00'de Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş - Danışma Kontuarı Önünde buluşma. THY'ye ait TK676 sefer sayılı uçuş ile saat 19:35'te Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya uçuş. (5 saat 20 dk.)

2.GÜN / 17 OCAK 2019 PERŞEMBE: ADDIS ABABA

Etiyopya yerel saati ile sabaha karşı 00:55'te varış. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası havalimanında bizleri bekleyen aracaımız ile otelimize gidiyor, odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Addis Ababa şehir turumuzu yapacağız. Etiyopya'nın resmi dili Amharik dilinde "yeni çiçek" anlamına geliyor Addis Ababa.

shutterstock_231200404-825x510.jpg

Şehir Turumuz sırasında St George Katedrali, 2900 m. yükseklikten şehri görebileceğiniz Entoto Tepesi, Mariam Müzesi, Ulusal Müze, Aziz Teslis Kilisesi İmparator Haile Seşassie'nin eski sarayı, Merkato Çarşısı gibi birçok noktayı görmüş olacağız. Akşam Yemek ve Konaklama Addis Ababa'daki Otelimizde.

3.GÜN / 18 OCAK 2019 CUMA: ADDIS ABABA – LALIBELA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Yerel havayolları ile yaklaşık 1 saatlik bir iç hat uçuş ile Lalibela'ya hareket. Lasta Dağları'nın arasında bulunan şehrin tarihi 12.yy'a kadar uzanıyor. Bu dönem şehri yöneten Kral Lalibela'nın kendi adıyla anılıyor. Burası Etiyopya'lılar için Hac ve Umre yeri olarak ta kabul ediliyor. Kral'ın Yeni Kudüs'ü yaratma amacıyla ortaya çıkmış, kayadan oyma kiliseleri ile biliniyor.

maxresdefault-15.jpg

Hikayesinde ise Kral rüyasında Kudüs'ü kendisine yeniden yaratma görevi verildiğini görür, bunun üzerine İskenderiye ve Kudüs'ten ustalar getirerek Ürdün Nehri'nin iki tarafına 10 adet kilise inşa ettirir, kendisi vefat ettikten sonra da eşi kral'ın anısına 1 tane daha kilise yaptırı ve toplam 11 adet kilise inşa edilmiş olur burada. Etiyopya'ya giden herkesin mutlaka görmesi gereken Lalibela şehrini bu kadar popüler yapan da bu kiliselerdir. Topraktan yer alına inilen bu mimariler adeta birer mucize gibidir. 

giorgis-churches-lalibela-12.jpg

Bugün aynı zamanda Timkat Festivalinin de Arefe Günü'dür. Her yıl 19 Ocak'ta kutlanan festivalin hazırlık ve kutlamaları arefe gününden başlıyor. Ketera Ayinleri, tütsüler, davul sesleri, rahipler, zil sesleri, dualar. Akşam Yemek ve Konaklama Lalibela'da otelimizde.

4.GÜN / 19 OCAK 2019 CTESİ: LALİBELA – TİMKAT FESTİVALİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün festival etkinliklerine katılacağız. Timkat Festivali her yıl 19 Ocak'ta İsa'nın Ürdün Nehri'nde vaftiz edilmesi anısına düzenlenir ve Etiyopya'nın kuzey kesimlerinde kutlanır.

t-3.jpg

Erkekler beyaz geleneksel kıyafetler tercih ederken, bayan ve çocuklar ise renkli kadife-saten kıyafetler giyerler. Piskoposların Ürdün Nehrini temsil eden su havuzunu kutsamaları, vaftiz törenlerinin yanı sıra yine tünellerle birbirine bağlanan kilise ziyaretlerini ilahi sesler ve tütsüler eşliğinde ziyaretler oldukça etkileyici bir hal almaktadır. Akşam Yemek ve Konaklama Lalibela'da.

5.GÜN 20 OCAK 2019 PAZAR: LALIBELA – ADDIS ABABA – BÜYÜK YARIK VADİSİ – AWASSA

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Addis Ababa'ya dönüş. Ardından Great Rift Valley (Büyük Yarık Vadisi) üzerinden Awassa'ya geçiş.

zulu-in-valley.jpg

Yol üzerinde göller bölgesinde Ulusal Park ziyaretimizin yanısıra ayrıca Bob Marley ile dünyaya yayılan Reggae müziği ve rasta topluluğunun yaşadığı Shashemene'de kısa bir ziyaret. Sonrasında Awassa Gölü yakınında Akşam Yemeği ve Konaklama.

6.GÜN / 21 OCAK 2019 PTESİ: AWASSA – (CHENCA KÖYÜ- DORZE KABİLESİ) – ARBA MINCH

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Awassa gölü kenarındaki gezimizi tamamlayıp Arba Minch'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Chenca Köyü'nde yaşayan Dorze Etnik Grubunu ziyaret edeceğiz. Dorze Kabilesi, pamuktan dokunmuş elbiseleri ve arı kovanı görünümlü evleriyle tanınıyorlar. Köyün en büyük geçim kaynağı ise yalancı muz ağacı olarak bilinen Enset. Enset Ağacının kök ve meyvelerini besin olarak tüketiyorlar ve yaprak-bambularını da ev yapımlarında kullanıyorlar. Gezimizi tamamladıktan sonra Nechisar Milli Parkı yakınlarında Akşam Yemeği ve Konaklama.

7.GÜN / 22 OCAK 2019 SALI: ARBA MINCH – CHAMO GÖLÜ – KONSO KABİLESİ – KEY AFER – JINKA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında timsah, su aygırı, pelikan ve kartalları gözlemleyeceğimiz Chamo Gölü'nde tekne gezisi yapıyoruz.

1502206691_0-ethiopiaawassa.jpg

Sonrasında yol üzerinde önce Konso Kabilesini ziyaret edeceğiz. Konso Kabilesi yaklaşık 250 bin kişilik nüfusları ile en önemli kabilelerden biri. 1500 kişilik kalabalık köylerde yaşıyor ve yaşlıları tarafından yönetiliyorlar. Çok eşlilik yaygın her erkek bireyin 3 veya 4 eşi bulunuyor. En çok ön plana çıkan özelliklerinden biri de ergenlik çağına gelen gençlerinin kahramanca vefat etmiş yaşlıları için Waga ismini verdikleri tahta oyma heykeller yapıp bu heykelleri yaşlı büyüklerinin anısına dikmeleridir. Konso'ları gördükten sonra yine yol üstünde Key Afer kasabasını görüp ardından Jinka'ya geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Jinka'da.

8.GÜN / 23 OCAK 2019 ÇARŞAMBA: JINKA – MAGO MİLLİ PARKI / MURSİ KABİLESİ – TURMİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mago Milli Parkı'ndaki Mursi Kabilesi'ni ziyaret edeceğiz. Mursi Kabilesinin en önemli özelliği dudaklarına taktıkları tabaklar.

goo.jpg

Alt dudaklar çeneyle birleşen noktadan kesilerek, çekilip uzatılıyor genç yaşlarda ve dudaklar esnedikçe de tabakların boyutu büyütülüyor. Diğer bir özellikleri silah taşımak iken, bir belirgin özellikleri de genç kızların derilerine jiletle kesik atıp deriyi kaldırıp içine kül bastıktan sonra geri kapatıp yaptıkları bezemeler. Ancak bunu yapabilme şartı kızların ağlamamasıdır. Akşam Yemek ve Konaklama Turmi'de otelimizde.

12967533_983151908407186_7198882401165382235_o.jpg

9.GÜN / 24 OCAK 2019 PERŞEMBE: TURMİ – KARO KABİLESİ – DİMEKA KASABASI - BENNA - HAMER KABİLELERİ – TURMİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Murelle'de yaşayan Karo Kabilesini ziyaret ediyoruz. Karo Kabilesi Omo Vadisi'ndeki en az nüfuslu kabile. Yüzlerindeki boyamaların yanısıra erkeklerin vücudundaki çizgiler statülerini belirliyor.

karo-3-2.jpg

Öğle saatlerinde ise Dimeka Kasabasına geçiş. Meşhur Dimeka Pazar yerini görüp sonrasında bu bölgede yaşayan Benna ve Hamer Kabilelerini göreceğiz. Benna Kabilesinin özelliği ise kadınların giydiği keçi derisinden yapılmış kıyafetlerin yanısıra hem kadınların hem de erkeklerin taktığı renkli kolye ve dudaklarına taktıkları halkalar. Hamer Kabilesi ise bakır rengi süslü saç modelleri ile biliniyorlar. Toz kırmızı kil, su ve tereyağını saçlarına dürüp, tutam tutam ayırarak uçlarına da renkli boncuklar takıyorlar.

hamer-4.jpg

Aynı uygulamayı yapmış bir Hamer erkeği saçlarını aynı uygulama ile topuz yapmışsa yakın zamanlarda büyük bir vahşi hayvan avlamış manasına geliyor. Bununla birlikte boyunlarına taktıkları kalın bakır kolyeler de evli olduklarını simgeliyor. Kafasına tüy diken hamer erkekleri de evlenme çağına gelmiş mesajını vermektedir.

13010875_993728804016163_3240152499503912549_n.jpg

Kabile ziyaretlerimiz sonrasında Turmi'ye geri dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Turmi'de.

10.GÜN / 25 OCAK 2019 CUMA: TURMİ - OMORATE / DASSANECH KABİLESİ – ARBA MINCH

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Omo Nehri'nden kanolar ile yapılacak yolculuk ile Dassanech Kabilesi'ni ziyaret edip ardından Arba Minch'e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Arba Minch'te.

11.GÜN / 26 OCAK 2019 CUMARTESİ: ARBA MINCH – ADDIS ABABA – ISTANBUL

Sabah Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Yerel havayolları ile başkent Addis Ababa'ya uçuş. Varışımızla birlikte Ketchene Çarşısında alışveriş için serbest zaman ve ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek otelde alınıp ardından İstanbul uçuşu için havalimanına transfer.

12.GÜN / 27 OCAK 2019 PAZAR: İSTANBUL

Sabaha karşı 01:50'de THY'nin TK677 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta.(5 saat 35 dk.) Türkiye yerel saati ile sabah 07:25'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

dassanech.jpg

Gezi Ücreti :

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 4270 USD

Tek Kişilik ( Sgl ) Oda Farkı: 490 USD

 

 Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

-THY İstanbul-Addis Ababa-İstanbul Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

-Yerel Havayolları ile Addis Ababa-Lalibela Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

-Yerel Havayolları ile  Abra Mınch – Addis Ababa Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Addis Ababa 1 , Lalibela 2 , Awasa 1 , Arba Minch 2 , Jinka 1 , Turmi 2 gece otel konaklaması (Kahvaltı+A.Yemek)

- Tüm Havalimanı Vergileri

- Programda belirtilmiş tüm geziler ve şehirler arası transferler

- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Omo Vadisi bölgesinde 4x4 araçlar ile ulaşımlar

- Chamo Gölü Tekne Gezisi

- Tüm program boyunca Öğle Yemekleri (imkanlar doğrultusunda bazı yemekler kumanya şeklinde)

- Yerel Rehberlik Hizmeti

- Yerel birimler için bahşişler (Türkçe Tur Rehberi Bahşişi hariç.)

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta (Seyahat Sağlık Sigortası değildir.)

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

- Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL.

- Gezi sırasında ve otellerde yapılacak şahsi harcamalar

- Etiyopya Vize Ücreti ( 70 USD civarındadır., zaman yaklaştığında güncellenecektir.)

- Yemekler sırasında alınacak içecekler

- Seyahat Sağlık ve Güvence Paket Sigortası

 

Vize:

Etiyopya Normal ve Yeşil Pasaport Sahibi TC Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır.

Pasaportlarınızın seyahat bitiş tarihi itibarı ile minimum 6 ay geçerli olması gereklidir

Ayrıca Pasaportlarınızda en az karşılıklı 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Vize başvuru işlemleri Aralık 2018 ilk haftasında başlayacaktır.

 

Sağlık:

Etiyopya‘ya girişte Sarı Humma Aşısı istenmektedir. Aynı zamanda seyahat sırasında Aşı Karne Sertifikanızın da yanınızda bulunması gereklidir. Korunma amaçlı sıtma hapı ile ayrıca tetenoz ve difteri aşısı da yaptırılabilir. Aşınızı Hudut ve Sahiller Sağlık Gn.Md.'lüklerinden yaptırabilirsiniz.

 

 Önemli Notlar:

-Etiyopya'da Oteller'de diğer ülkelerdeki gibi lüks beklentiniz olmamalıdır.

-Etiyopya'da altyapı hizmetleri zayıf olduğu için kara yolculuklarında konfor beklenmemeli ve yer yer 5-6 saatlik yolculuklar yapılabileceği bilinmelidir.

-Etiyopya Para Birimi Birr'dir. Seyahat sırasında yanınızda USD getirmeniz önerilir. Ancak 2000 yılından önce basılmış USD ‘ler problem yaratabileceği için lütfen yanınıza alacağınız USD'lerin 2000 yılı sonrası basım olduğuna dikkat ediniz.

- Bölgede açık su, buz, süt ürünleri yanısıra dışarıdan yiyecek, meyve, sebze tüketmemeniz tavsiye edilir.

- Omo ve Güney bölgelere indikçe yol imkanları toprak zemin, uzun mesafeler olduğu için, sizleri daha konforlu ve rahat seyahat ettirmek üzere 4x4 araçlar kullanacağız. Ancak yine de bu bölgelerde lüks turizm koşulları beklentinizi düşürünüz. 

BU GEZİMİZDE KONTENJANIMIZ 15 KİŞİ İLE SINIRLIDIR...

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN YAZABİLİRSİNİZ.

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIN 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLUN. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

 

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar