EGE'NİN İNCİLERİ GEZİSİ / 4 GECE 5 GÜN
İKİ FARKLI TARİHTE! 03-08 Nisan 2018 ve 29 Mayıs-03 Haziran 2018
ÇEŞME -ALAÇATI - PAMUKKALE - SALİHLİ SART HARABELERİ - İZMİR- EFES ANTİK KENTİ
MERYEM ANA - ŞİRİNCE - BERGAMA - CUNDA - AYVALIK 
 
930k.jpg
 
Sevgili Ailemiz, sizlerden gelen yoğun talepler üzerine bu yıl yurtdışı gezilerimizin yanı sıra, yurtiçi gezilerimize de ağırlık veriyoruz. Ve bu anlamda sizler için birbirinden güzel rotalar hazırlamaya başladık bile. Bu rotalardan birisi de insanı, kültürü ve doğasıyla konuklarına sonsuz huzur veren EGE'nin İncileri Rotası...
 
 
GEZİ PROGRAMI
 
03 NİSAN ve 29 MAYIS SALI: Gece İstanbul'dan hareket ediyoruz. (620 km. İstanbul-Denizli )
 
HAREKET YER VE SAATLERİ:
Bakırköy / İncirli Ömür Köprüsü Mado Önü: 20:00
Mecidiyeköy / Mecidiyeköy Işıklar Teknosa Önü: 20:30
Kadıköy / Evlendirme Dairesi Önü: 21:00
 
1.GÜN: 04 NİSAN ve 30 MAYIS ÇARŞAMBA / PAMUKKALE & SALİHLİ & İZMİR
Yola çıkışımızla birlikte İzmit - Adapazarı - Afyon üzerinden Pamukkale'ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Pamukkale yakınlarında Karahayıt'ta Kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne bulunan, eşsiz güzellikteki Pamukkale'nin gezilecek önemli köşeleri ve dünyaca ünlü travertenleri bizleri bekliyor.
 
930b-3.jpg
 
Burada yüzlerce yıllık Hierapolis antik yerleşimiyle tarihsel bir geçmişi olan Pamukkale'de hem tarihin hem doğal güzelliklerinin tadını çıkarıp Kleopatra'nın güzelliğini borçlu olduğu rivayet edilen Antik havuzunu da görüp fotoğraflıyoruz.
 
930c-2.jpg
 
Ve sonrasında Pamukkale'den ayrılıp öğle yemeğimizi alacağımız Salihli'ye geliyoruz. Serbest öğle yemeğimizde Salihli'nin meşhur Odun Köftesi bizleri bekliyor. 
 
930d.jpg
 
Yemeğimizin ardından, tarihte paranın basıldığı ilk yer kabul edilen, ünlü Kral yolunun başladığı yeri, Anadolu antik kentlerinin en önemlilerinden birini Sardes kentinin kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Sardes aynı zamanda Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Sart kasabası yakınlarında bulunan ve Lidya devletine başkentlik yapmış bir antik kent.
 
930e.jpg

Bu tarih kokan son ziyaretimizin ardından İzmir'e geçiyor ve İzmir'deki otelimiz 3* İBİS İzmir Alsancak'a vb. yerleşiyoruz. 

Önemli: Bu gezimizin ekonomik olması açısından, otel standartımızı her zamankine göre biraz daha mütevazi seçmiş bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi dünyaca ünlü İBİS otelleri, şık, temiz, ancak odaları genelde biraz daha küçüktür. Ama yeterlidir. Bizler bu anlamda daha ekonomik olması için sizler adına bu tercihi yaparken aynı zamanda şehrin en güzel ve en canlı köşesi Alsancak'ta olmaya özen gösterdik. Böylece İzmir'de konaklayacağımız iki gece boyunca Kordon boyunu keyifle dolaşabileceğimiz merkezi bir konumda olacağız. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2.GÜN: 05 NİSAN ve 31 MAYIS PERŞEMBE / İZMİR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından İzmir şehir gezimize başlıyoruz. Konak meydanını ve saat kulelerinin en güzeli kabul edilen Saat kulesini, Kemeraltı Çarşını gezdikten sonra İzmir'i tadını çıkarabilmek için serbest zamanımız olacak. 
 
i-2.jpg
 
Konaklama İzmir'deki otelimiz 3* İBİS İzmir Alsancak'da.
 
 
3.GÜN: 06 NİSAN ve 01 HAZİRAN CUMA / EFES ANTİK KENTİ & MERYEM ANA & ŞİRİNCE
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası 1 saatlik bir yolculuk ve Efes Antik kentine varıyoruz. Tarih boyunca hep önemli bir yerleşim yeri olan Roma döneminde Asia eyaletinin başkentliğini yapmış olan bu kentte bir çok yapıyı görme şansımız olacak. Yukarı Agora, odeon, kentin ölümsüzlüğünün simgesi olan ateşin yandığı yer Prytaneion, Domitianus meydanı, Herakles Kapısı, hamam tuvalet, Celcius Kütüphanesi, Tiyatro ve daha bir çok tarihi yapıyı görme şansımız olacak. 
 
930f.jpg
 
Ardından Meryem Ana Kilisesine doğru yola çıkıyoruz. St. Jean ile Hz. İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını burada geçirdiği rivayet edilir ki bu sebeple Hıristiyanlık açısından önemli bir merkezdir. Bir sonraki durağımız eski bir Rum yerleşimi olan ve günümüzde evleriyle şarabıyla ünlü bir turistik merkez haline Şirince.
 
930p.jpg
 
Zeytin ağacı kaplı yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini korumayı başarmış ve son dönemlerde turistlerin de fazlaca rağbet ettikleri bir köy burası. Yüzyıllar önce 1.800 olan nüfuslu bir Rum köyü olan Şirince Köyü'ne, mübadele ile birlikte Rumeli'li Türkler yerleştirilmiş.
 
930g-2.jpg
 
Günümüzde Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'de kopacak kıyamette Şirince'nin güvenli bölge olduğunun da dilden dile konuşulduğunu aktaralım. Bu şirin köyü gezip, yöresel alışverişlerimizi yapıp, şaraplarından tattıktan sonra İzmir'deki otelimize hareket ediyoruz...
 
4.GÜN: 07 NİSAN ve 02 HAZİRAN CUMARTESİ / ALAÇATI & ÇEŞME
Sabah otelimizdeki kahvaltımızın ardından son yıllarda fazlasıyla popüler olan Alaçatı bizleri bekliyor. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından geldiğimiz Alaçatı'nın kafeleri ve otantik sokaklarında keyifli vakit geçirip, buraya kadar gelmişken Çeşme'ye de uğruyor ve serbest zamanda Çeşme'de gezimizi geerçekleştiriyoruz. Ardından İzmir'deki otelimize dönüyoruz.
 
5.GÜN: 08 NİSAN ve 03 HAZİRAN PAZAR / BERGAMA & CUNDA & İSTANBUL
Turumuzun son gününde otelimizden kahvaltı sonrasında ayrılıyoruz. Menemen, Aliağa'dan geçip yaklaşık 1 saat 45 dakikalık yolculuk ardından Anadolu'nun bir diğer önemli antik yerleşimi olan Pergamon'a (Bergama) giderken Kızıl Avlu'yu görüyoruz. Teleferikle Pergamon Akropol'e çıkıyoruz. UNESCO tarafından 2014 yılında Dünya Mirası listesine alınan bu merkezde Anadolu'nun en dik tiyatrosu, Athena  tapınağı, kendisi Berlin Müzesinde olan Zeus Altarı'nın temel taşları göreceklerimizin sadece birkaçı. 
 
930h.png
 
Pergamon'un tarihini, hikayelerini, mitolojisini dinleyip şehri gezdikten sonra artık turumuzun son noktası olan Ayvalık'a doğru yola çıkıyoruz. Zeytinlikler arasından yapacağımız 1 saatlik yolculuk ve Cunda'dayız. Evlerini, taş sokaklarını, Taş kahvesini, Taksiyarhis kilisesi (Rahmi KOÇ Müzesi), despot evini gezip öğle yemeğimizi Cunda'da alıyoruz. Yeşilin mavinin tadını çıkardıktan sonra Ayvalık'a Cunda'ya hoşçakal demek ve bu güzel kente karşı çayımızı kahvemizi yudumlamak için Şeytan Sofrası'na tırmanıyoruz. 
 
930j.jpg
 
Ve tarihle, doğayla, mavi ve yeşille dolu turumuzun sonu.. İstanbul'a hareket....
 
 
GEZİ ÜCRETİ: 790 TL.
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- 3* İbis İzmir Alsancak Otelde vb. 4 gece konaklama, 5 Kahvaltı
- İstanbul Çıkışlı ve Dönüşlü Lüks Turizm Otobüsü ile ulaşım
- Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- Türsab Zorunlu Mesleki Sigorta
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Öğle yemekleri ve Akşam yemekleri
- Müze ve Ören yeri Girişleri
- Otellerde ve gezi boyunca yapılabilecek tüm ekstra harcamalar
 
930l.jpg
 
(ÖNEMLİ NOT: BU GEZİMİZDE BİRÇOK TARİHİ VE ÖREN YERİ GEZİLECEĞİ İÇİN, KONUKLARIMIZIN GEZİ ÖNCESİ MUTLAKA "MÜZEKART"LARINI ÇIKARMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR. KARTINIZI GEZİ ÖNCESİNDE ALMANIZ, GEZİ ESNASINDA VAKİT KAYBETMEMİZİ ÖNLEYECEKTİR. TEŞEKKÜRLER.)
 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR 

veya WHATSAPP'TAN MESAJ YAZABİLİRSİNİZ.

TÜM GEZİLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN BURAYA veya ALTTAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

www.cagatayyolda.com/gezilerimiz

 

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIP 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

6-9.png

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar