GÜNEY HİNDİSTAN & SRİLANKA GEZİSİ / 10-23 Kasım 2017 / 12 GECE 14 GÜN

MUMBAİ (BOMBAY), CHENNAİ (MADRAS), KANCHIPURAM, MAHABALIPURAM, MADURAİ, PERİYAR, ALLEPPEY (ALLAPPUZHA), BACKWATERS, KUMARAKOM, COCHİN (KOÇİ), COLOMBO, DAMBULLA, SİGİRYA, POLLONNARUWA, MATALE, KANDY, PINNAWALA

İhtişamlı Tapınakları, Baharat Bahçeleri, Yemyeşil Doğası, Farklı Dinleri, Farklı Dilleri, Tropikal Ormanlar ile Kaplı Nehir Yolculukları, Vahşi Yaşam Parkları ile Güney Hindistan'dan, Hint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka'da Kutsal Diş Tapınağı'ndan Fil Yetimhanesi'ne, Sigirya Aslan Kayalıkları'ndan, Başkent Colombo'ya kadar uzanan Rengarenk Büyüleyici Bir Yolculuk…

424eb5_0448e46f56ef45419b7347ade9951e99-mv2_d_2921_1715_s_2.jpg

GEZİ PROGRAMI:

10 KASIM 2017 CUMA / İSTANBUL – MUMBAİ (BOMBEY)

Saat 18:00'da Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Danışma Kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Havayollarına ait TK720 sefer sayılı 20:35 uçuşu ile Mumbai'ye haraket. Geceleme Uçakta (Uçuş yaklaşık 6 saat 10 dk.)

11 KASIM 2017 CUMARTESİ / MUMBAİ (BOMBEY)

Yerel Saat ile Sabah 05:15'te Mumbai'ye varış. Bagaj ve Gümrük işlemleri sonrasında özel aracımız ile havalimanından ayrılıp Mumbai şehir merkezine geliyoruz. Öncelikle otelimize gelip kahvaltı yapıyor ve biraz dinleniyoruz. (Eğer otelimizden erken check-in imkanı alabilir isek odalarımıza geçip biraz dinleneceğiz.) Kahvaltı sonrasında Mumbai şehir turumuz olacak.

03-02-2017-09-25mumbai-1.jpg

Eski ismi Bombay olan kent, 20 milyona yakın nüfusu ile Hindistan'ın en kalabalık 10 şehrinden birisi. "İyi Körfez" anlamına gelen "Bom Bahia" isminin ardından İngiliz işgali sonrası şehrin adı Hint Tanrıçası Mumba'dan esinlenerek Mumbai olarak değiştirilmiştir. Hindistan'ın ticaret, finans ve kültür başkentidir. Aynı zamanda dünyaca ünlü Bollywood filmleri de burada çekilmektedir.

Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Gate of İndia (Hindistan'ın Kapısı), Asılı Bahçe, Kamla Nehru Parkı, Malabar Tepesinden Mumbai Panoramik Şehir Görüntüsü, Hindistan'ın en büyük pazarlarından Crawford Market, mücevherleri ile ünlü Zaveri Pazarı, Rjabi Saat Kulesi (Londra'daki Big Ben'i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanmıştır ve 85 metre yüksekliktedir.) Farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh'e adanmış Hindu tapınağı "Shree Siddhivinayak Ganapati" bulunuyor. Akşam Yemek ve Konaklama Mumbai'de 5* The Lalit Mumbai vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

12 KASIM 2017 PAZAR / MUMBAİ (BOMBEY)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mumbai gezimize devam ediyoruz. Öncelikli olarak tekne ile Unesco Miras Listesinde bulunan Elephand Island'a (Fil Adası) gideceğiz. Tekneden indikten pazarcı ve satıcıların arasından geçip çok dik olmayan 100 basamak ile ulaşılan Mağaraya ilerliyoruz. Mağara tapınaklarında Hindu ve Budist inançlarına ait yansımaları görüp, Mumbai'ye döneceğiz.

d-6.jpg

Öğle Yemeğinden sonra şehir gezimiz devam edecek. Dhobi Ghat (Açıkhava Çamaşırhanesi), Mahi Bahavan, Gandhi ve Galler Prensi Müzeleri‘ni görüp otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Mumbai'deki otelimizde.

13 KASIM 2017 PAZARTESİ / MUMBAİ - CHENNAİ (MADRAS)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transfer. ( Uçak saatimize göre kahvaltı paket olabilir. ) Yerel havayolları ile yapacağımız 2 saatlik uçuş sonrası Chennai'ye varış. Chennai Tamil Nadu Eyaletinin başkentidir. Eski Adı Madras'tır. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile şehir merkezine geçiyoruz. 

south-india.jpg

Chennai Güney'in Kapısı olarak da adlandırılır. Hindistan'ın Tamil-Nadu Eyaleti'nin başkentidir. Eski adı Madras'tır ve Kuzey Hindistan' tan çok daha farklıdır. Oldukça özel bir kolonyal atmosfere sahiptir. Görülecek yerler arasında; Chennai'nin en eski tapınağı olan ve Tanrı Şiva'ya ithaf edilen Kapaleeswarar Tapınağı, St.George Kalesi, içerisinde zengin bronz eserleri bulunan Ulusal Müze, ticari merkez George Town, St.Thome Katedrali, Marina bölgesi bulunmaktadır. Akşam Yemek ve Konaklama Chennai'de 5*The Leela Palace vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

14 KASIM 2017 SALI / CHENNAİ – KANCHIPURAM – MAHABALIPURAM – CHENNAİ

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında 2 saat sürecek yolculuk ile Kanchipuram'a geliyoruz. 1000 Tapınak Şehri olarak bilinen Kanchipuram'da Lord Vishnu için inşa edilen Varadharaja Perumal Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz.

kanchipuram-658.jpeg

Ardından 1,5 saat mesafedeki Mahabalipuram'a geçiyoruz. Burada Mandapans olarak adlandırılmış Mağara Tapınakları, Unesco Miras Listesinde bulunan Arjuna'nın Pişmanlığı isimli Anıt ( 29 m. uzunluğunda – 13 m. yüksekliğinde kayaya oyma eserdir) ve Marco Polo'nun notları arasında Mahabalipuram'ın 7 Padogası olarak adlandırdığı efsanevi 7 Padoga'nın arasından günümüze kadar gelmiş Unesco Miras Listesinde bulunan Shore Temple'yi göreceğiz. Gezimizi tamamladıktan sonra Chennai'ye geri dönüyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Chennai'deki otelimizde.

15 KASIM 2017 ÇARŞAMBA / CHENNAİ – MADURAİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Havalimanına transfer. (Uçak saatimize göre kahvaltı paket olarak alınabilir.) Yerel havayolları ile yaklaşık 1 saat 10 dk. Sürecek uçuş ile Madurai'ye varıyoruz. Hindistan'ın en eski şehirlerinden Madurai Tapınaklar Şehri olarak bilinir. Meenakshi Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy.'dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Bugün ayrıca Meenakshi Tapınağı'nda Pooja Seramonisi de görebilme şansımız olacak. Hindistan'ın en büyük tapınak komplekslerinden birisi olan Meenakshi tapınağı birden çok tanrı ve tanrıçaya adanmış.

uuu-6.jpg

Lord Shiva'nın yatak odasından karısı Meenakshi'yi ziyaret etmek için onun odasına götürülmesini simgeleyen bu ayin her akşam tekrarlanır. Hindu olmayan ziyaretçilerin sadece sınırlı bir kısmına tanık olmasına izin verilen bu seremoni sırasında Shiva'nın altından yapılmış ayak izleri tahteravana yüklenerek tapınak içerisinde bir tur atarak Meenakshi'nin odasına taşınır. Her sabah Shiva buradan alınıp tekrar kendi odasına götürülür. Madurai gezimizin sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam Yemek ve Konaklama Madurai'de 5*The Gateway Hotel Pasumalai vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

16 KASIM 2017 PERŞEMBE / MADURAİ – PERİYAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Periyar'a hareket edeceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Hindistan denilince akla ilk gelen şeylerden biri de baharat ve Baharat Yolu'dur. Varışımız ile birlikte Periyar'da Baharat Bahçelerini geziyoruz. Aynı zamanda 800 km.kare alana yayılmış Periyar Milli Parkı'da buradadır. Akşam üstü Periyar Gölü'nde tekne turu yapacağız.

rhrm_804_341.jpg

Milli Park içinde Fillerin ve diğer yaşayan hayvanların da yaşantılarını gözlemleme şansı bulacağız.

periyar-national-park-2-1400x670.jpg

Akşam Yemek ve Konaklama Periyar'da 4* The Mountain Courtyard Thekkady vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

17 KASIM 2017 CUMA / PERİYAR – ALLEPPEY (ALAPPUZHA) – KUMARAKOM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp Alleppey‘e doğru yola çıkacağız. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürecektir. Bu nedenle sabah erken saatlerde yola çıkacağız. Doğu'nun Venedik'i olarak bilinen bu kent birbirine bağlı yüzlerce kanalın arasında oldukça ilginç bir coğrafi yapıya sahiptir.

alleppey.jpg

Allepey, Hindistan'da bulunan oldukça eski ve güzel yerleşim yerlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Kanalları, durgun suları ve plajları ile ülkenin turistik destinasyonlarından biri olarak bilinir. Varışımız ile birlikte Kumarakom Gölü'nde Tekne Turuna çıkacağız. Backwaters / Kerala'nın Arka Suları‘nı keşfetmek üzere yöreye özgü tekneler ile kanallar ve nehirlerle dolu durgun sularda, nefes kesen doğal ortamı ile büyüleyici bir gezi yapacağız.

2-slide-south-india-kerala-house-boat-pano.jpg

Tur sırasında nehirde istiridye toplayan yerel halkı da görebiliyoruz. Gezinin bir bölümünde tekneden inilir bambu kayıklar ile ( bu kayıklar el ile itilir ) backwaters'ın en dar kanalları gezilir. Tüm çevre ormanlarla kaplıdır hatta bazen gökyüzü bile gözükmediği için yeşil bir halı üzerinde yolculuk yaptığınız hissi verir.

silhouette-scene-of-a-ferryboat_19_71_alleppey_938_410.jpg

Tekne turu bittikten sonra Akşam Yemek ve Konaklama Kumarakom'da 5* Aveda Kumarakom vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

18 KASIM 2017 CUMARTESİ / KUMARAKOM – COCHİN (KOÇİ)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 2 saatlik bir yolculuk ile Cochin'e (Koçi) geçiyoruz. Cochin Tanrıların Ülkesi olarak ta bilinen, Kerela Eyaleti'nin kültürel, enerjik ve en canlı şehridir. Dar sokakları ve mimarisi ile Portekiz, Hollanda ve İngiliz izleri taşımaktadır. Aynı zamanda ünlü kaşif Vasco De Gama'nın da gömüldüğü şehirdir. Orjinal Mezarı ise burada St.Francis Kilisesi'nde bulunmaktadır. Mattancherry Sarayı (Hollandalı Sarayı olarak ta bilinir, içinde Cochin Mihracelerinin, mücevher, kostüm ve portrelerinin yanı sıra Hindu mitolojisinden tasvirler sergilenmektedir.) Baharat Ticaretinin kalbi olan Yahudi Mahallesi ve burada bulunan Güney Hindistan'ın en güzel çarşılarından biri gezilip ardından 400 yıllık bir Yahudi Sinagog'u olan Commonwealth'ı göreceğiz. 500 yıllık sömürge geçmişi ile Koçi Kalesi ve burada sahilde bulunan Çinli'lerin balık tutmak için kullandıkları ilginç ağları görme fırsatı bulacağız. Bu balık tutma düzeneklerinde ağlar suya atılıyor ve her 5-10 dakika aralığında sudan çıkartılıyor.

cochin-india-ap-travel-xlarge.jpg

Sudan çıkarılan ağların arasında görülen yakalanmış balık, yengeç, istakoz gibi deniz canlılarını görünce basit ama oldukça verimli olan bu yönteme tanıklık etmiş olacağız. Akşam ise Hint Hikayelerini günümüze taşıyan, sadece erkeklerin yer aldığı, dram ve komedinin iç içe olduğu geleneksel Kathakali  Dans Show izlemeye gideceğiz. Akşam Yemek ve Konaklama Cochin'de 5* Ramada Cochin Resort vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

19 KASIM 2017 PAZAR / COCHİN (KOÇİ) - COLOMBO (SRİ LANKA) - DAMBULLA - SİGİRYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. (Uçak saatimize göre kahvaltı paket olarak alınabilir.) Yerel Havayolları ile Srilanka'nın başkenti Colombo'ya hareket. Uçuş yaklaşık 1 saat 15 dk.dır. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası otobüsümüze geçip, gezi rotamızın başlayacağı Dambulla'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Dambulla Mağara Tapınağı'na gidiyoruz.

Tapınak bölgesine gelindiğinde önce bizleri Devasa büyüklükte Altın bir Heykel karşılıyor, ardından küçük bir tırmanış ile basamaklı bir yoldan asıl Tapınak bölgesini göreceğiz. Kompleks 5 ayrı mağaradan oluşuyor. İçeride 15 metre uzunluğunda dev bir Buda Heykelinin yanısıra 150 farklı figür de buda heykeli bulunuyor. Dünya Miras Listesindeki bu özel bölgeyi gezip, fotoğraflarımızı çektikten sonra artık otelimize geçiyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk ile Dambulla'da bulunan ve meşhur Sigirya Kayalıkları'nın hemen yakınındaki gür bir tropikal orman içerisinde konumlanmış otelimize geçiyoruz.  Odalarımıza yerleşip Akşam Yemeği yiyoruz. Konaklama Habarana'da 5* Cinnemon Lodge Hotel vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

20 KASIM 2017 PAZARTESİ / SİGİRYA - POLLONNARUWA - SİGİRYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Polonnaruwa‘ya hareket edeceğiz. Burası 7 ilçeden oluşan bir krallık şehri. Srilanka'nın en önemli, planlanmış tarihi kalıntı anıtının da bulunduğu şehir Unesco Miras Listesindedir. 

Bu güzel ve etkileyici şehri gezdikten sonra Sigirya'ya geri dönüyoruz. Bu kez Srilanka'nın simgesi haline gelmiş Sigirya Aslan Kayalığı'na çıkmak için hareket ediyoruz. 5000 yıllık bir kale, su bahçeleri, freskleri ve bizleri tepeye ulaştıracak merdivenleri ile oldukça ilgi çekecek bir yer.

Akşam Yemek ve Konaklama Habarana'daki otelimizde.

21 KASIM 2017 SALI / SİGİRYA - MATALE - KANDY

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yaklaşık 1 saat mesafede Matale bölgesine Baharat Bahçelerine geçiyoruz. Birbirinden renkli, farklı ve lezzetli baharatları görüp, test edip, alışveriş yapabileceğiz. Ardından yaklaşık yarım saat sonrasında ise Kandy Şehri'ne ulaşıyoruz. Kandy, Sinhala Krallarının son kalesi ve eski başkentlerdendir. Etrafı tepelerle çevrili, sakin bir göle sahip merkezi vardır. Srilanka Yöresel Dansları'nın en gösterişli yapıldığı şehirdir. 

Bizler de öncelikle Kutsal Diş Tapınağı'nı gezip ardından da görsel bir şölen olan Yöresel Dansları izleyecek ve sonrasında artık dinlenmek üzere şehir merkezine 7 km. uzaklıkta, Heerassagala Ormanına bakan çok güzel bir yamaç üzerinde kurulu otelimize doğru yola çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kandy'de ki Otelimiz 5*Tourmaline veya 5* Cinnamon Citadel Kandy vb'de. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

22 KASIM 2017 ÇARŞAMBA / KANDY - PİNNAWALA FİL YETİMHANESİ - COLOMBO - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yaklaşık 1,5 saat mesafede Pinnawala'daki Fil Yetimhanesini ziyaret edeceğiz.1975 yılında 7 yavru yetim file bakmak için kurulmuş, dünyadaki tek fil yetimhanesidir. 

Burada çok keyifli vakitler geçirdikten sonra Öğle Yemeğimizi yiyeceğimiz restaurantımıza gidiyoruz. Yemekten sonra Başkent Colombo'ya devam ediyoruz. 1,5 saatlik yolculuk sonunda panoramik şehir gezimize başlıyacağız. 100 yıllık Saat Kulesi, Pettah Çarşısı, Anıtlar, Portekiz-Hollanda ve İngiliz Mimarilerine tanıklık edip İstanbul'a dönmek üzere havalimanına transferimiz olacak. Türk Hava Yolları'na ait TK731 sefer sayılı uçuş ile 21:30'da İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta. (Uçuş yaklaşık 11 saat sürecektir.)

23 KASIM 2017 PERŞEMBE / İSTANBUL

Sabah 06:35'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu…

 

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 3150 EURO

Tek Kişilik ( Sgl ) Oda Farkı : 940 EURO

BU GEZİMİZDE EKSTRA TUR YOKTUR, TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİLDİR.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- THY ile İstanbul-Mumbai Gidiş / Colombo – İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Mumbai – Chennai Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Chennai – Madurai Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Yerel Hava Yolları ile Cochin - Colombo Tek Yön Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Mumbai'de 2 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Chennai'de 2 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Madurai'de 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Periyar'da 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Kumarakom'da 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Cochin'de 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Sigirya'da 2 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Kandy'de 1 gece belirtilen kategoride iki kişilik odada kişibaşı konaklama

- Programda belirtilmiş tüm şehirlerarası transferler

- Programda belirtilmiş tüm uçuşlardaki Havalimanı Vergileri

- Programda belirtilmiş tüm şehir gezileri

- Mumbai'de Elephand Island / Fil Adası Gezisi

- Periyar Gölü'nde Tekne Turu

- Periyar'da Baharat Bahçeleri Gezisi

- Kumarakom-Backwaters'da Tekne Gezisi

- Cochin'de Kathakali Dans Gösterisi

- Sri Lanka Matale'de Baharat Bahçesi Gezisi

- Sri Lanka Kandy'da Yerel Dans Gösterisi

- Sri Lanka Pinnawala'da Fil Yetimhanesi Gezisi

- 12 Adet Öğle Yemeği

- 11 Adet Akşam Yemeği

- Tüm Müze ve Örenyeri Girişleri

- Yerel Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Zorunlu Mesleki Sigorta

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- 15 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Hindistan ve Sri Lanka Vize Ücretleri

- Gezi sırasında ve Otellerde yapılacak tüm şahsi harcamalar

- Yemekler sırasında alınacak içecekler

- Bahşişler

- Tapınak Girişlerinde talep edilecek Fotoğraf Makinesi veya Kamera Ücreti

- Seyahat Sağlık Sigortası 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 532 201 06 64 NO'LU TELEFONUMUZDAN BİZE ULAŞABİLİR

veya WHATSAPP'TAN YAZABİLİRSİNİZ.

 AYRICA ALTTAKİ POSTA KUTUSUNA TIKLAYARAK MAİL ADRESİNİZİ BIRAKIN 

TÜM GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLUN. TEŞEKKÜRLER

 

6-9.png

Henüz yorum yapılmamış.

AİLEMİZLE KIZ KULESİ'NDE BULUŞTUK

Çağatay Yolda Ailemizden 200 üyemizle 14 Ekim Pazar günü Kız Kulesi'nde Kahvaltı'da buluştuk.

ÇAĞATAY YOLDA EKİBİMİZ

SPONSORLARIMIZ

SİZDEN GELENLER

Arkadaşımdan turlarınızı duydum. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarınıza katıldı. Bu kadar organizasyonunuzu mükemmel olarak nitelendirdi. En kısa sürede turlarınıza katılmak istiyorum eşim ve çocuklarımla. iyi çalışmalar

Serkan Aslan / Balıkesir / 17.10.2019

Çağatay Yolda Ailesine hoş geldiniz. Görüp görebileceğiniz en güzel paylaşım ve gezi ailesidir. Çağatay Bey ve Serpil Hanım kalite ve özen sunar, Aile üyeleri de çok nezih insanlardır, kendinizi ayrıcalıklı hissedeceğiniz pek çok özenli gezi ve etkinlik sizleri bekliyor. Şimdiden keyifler diliyorum. Saygılarımla,

Serav Eda Demirtaş / İstanbul / 17.8.2019

Sevgili Çağatay, sizlerle çıktığım turlara dair yaşadığım memnuniyetimi paylaşmak istiyorum... Piyasada ki diğer allı, pullu turları tercih edip gidenler, bizim gördüğümüz yerlerin ve yediğimiz yöresel yemeklerin yarısını ne görmüşlerdir, ne yemişlerdir. Ödenen para neredeyse aynı ama aldıkları hizmet kalitesi düşük. En başta kalınan oteller ve Restaurantlar. Spontane gelişen, yaa "hazır gelmişken burayı da bi görelim" diye eklenen geziler. İlk kez geziye katılan üyeler bu detayları hemen farkediyor zaten. Siz ve turlarınız gerçekten özel. Boşuna demiyoruz, Çağatay Yolda ile gezin, farkı farkedin diye. Sizi, Ailemi seviyorum, her türlü desteğimle, imkanlarım el verdiği sürece gezilerde sizinleyim canım benim... 😍

Güzin Kutlusoy / İstanbul / 10.7.2019

Daha önce Doğu Karadeniz Gezinize katılmıştık çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiyemizsiniz. Gezilerinize katılmak istiyorum.

Halit Cengiz Demirel / Bandırma / BALIKESİR / 10.7.2019

Ben 30. yaşımın sonlarına doğru bir karar almıştım. 2-3 ayda bir kendimi 3-4 günlük kaçamaklarla ödüllendirmeye çalışıyorum. Yakamoz Derneğinin organizasyonunu teslim ettiği birçok geziden bir tanesi olan Bolu-İznik-Göynük turunda Çağatay Şahin ile tanıştım.. Yaşıtlarım ve benden büyük olanlar Çağatay Yolda tv programından hatırlarlar. Altın kalbi, vicdanı, adaletli oluşu, iyilik hareketinin neferi olması bir yana, gerek rehber/gezilecek yerler seçimi gerek konaklama/yemek seçimleri ile hemen herkesi mutlu edecek ortak noktalar yakalayıp birbirinden güzel seyahatler düzenliyor. Kendinize minik sürprizler yapmak istiyor ama siz de benim gibi birinin elinizden tutup (gerçekten elinizden tutar güle oynaya gezdirir 😀) gezdirmesini istiyorsanız, Çağatay abimin birbirinden keyifli turlarına bir göz atın derim.

Emir Kosif / İstanbul / 7.7.2019

Hayranlıkla takip ediyorum ve artık benim de sıramın geldiğini hissediyorum :)

Sevim Çapar / İzmir / 7.7.2019

Doğu Anadolu Gezimizin ilk gününden son gününe herşey kusursuz mükemmeldi. Muhteşem manzaralarla gözümüz, leziz yöresel yemeklerle midemiz adeta bayram etti. Çağatay Yolda Ailesinin pozitif enerjisiyle de huzurlu, mutlu ve sorunsuz bir tatil geçirdik. Ben ayrıca bana yol arkadaşlığı ettiği ve bana katlandığı için Rehberimiz Murat’a çok teşekkür ediyorum. Güvenli yolculuk yapmamızı sağladığı için Yavuz’a çok teşekkürler. Çağatay’cığım seçtiğin bu güzel rotayla bize olağanüstü güzellikler yaşattığın için tabi ki en büyük teşekkür sana. Herkese sevgiler..

Gülhan Kaplan / İstanbul / 2.7.2019

Çağatay yolda Ailesi olarak Malatya’dan başlayarak Eski malatya, Arapgir, Harput, Elazığ, Çırçır şelalesi, Keban, Ocak Köyü, Kemaliye, Apçağa Köyü, Divriği, Kemah, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Tercan, Erzurum, Pasinler, Horasan, Ağrı, Taşlıçay, Doğubeyazıt, Çaldıran, Muradiye Şelalesi, Van ve Akdamar adasını görerek bu güzel geziyi sonlandırdık. Ben de Çağatay’a kanaviçe gibi işlenmiş bu güzel rota için teşekkür ederim.

Aydın Kaplan / İstanbul / 1.7.2019

Nakış gibi işlenmiş bir butik Doğu Anadolu Gezi programıyla, harika yemek ve otel gustosunu bize yaşatan Çağatay Yolda takımına candan tebrikler. 6 gün boyunca bizleri Türkiye’mizin cennet köşelerinde 5 yıldız ağırladılar, doğduğumdan beri lafını duyduğum Arapgir Baba ocağına bile uğramak beni sonsuz mutlu etti. Çağatay seni çok seviyoruz Yesim-tamer Sarı

Tamer Sarı / İstanbul / 1.7.2019

Sizi takip etmekten mutluyum, sizi kıskanan bazı turlar var, çatlasınlar sevgiler

Hatice Oflas Peker / İstanbul / 15.6.2019

Çağatay beyciğim bir "Malta Sicilya Amalfi" seyahati sebebiyle sizinle ve Serpil Hanım’la tanışma fırsatım oldu. Sizin ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu biz ilk seyahatte anlamıştık. O insanları mutlu etmek için çırpınışlarınız hala gözümün önünde. Hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden aynı mesafeyle herkese koşmanız sizin bir tur sahibi olarak değil ne kadar güzel bir yüreğe sahip olduğunuzu bize zaten orada göstermişti. Siz bu güzel yüreğe sahip olduğunuz müddetçe tanrı hep sizinle birlikte olacaktır. Bu hayatta tanrı insanlara çeşitli hediyeler sunar. Serpil hanım işte tanrının en büyük hediyesi bence. Zaten tanrı sevdiklerini sınarmış hep kimbilir bu sınamalardır’ki belki de siz böyle her geçen gün birbirinize daha fazla kenetleniyorsunuz. Bu dünya bir tiyatro hepimizde birer oyuncu değil miyiz zaten bu yüzden acılara da gülün geçin sizi seviyoruz💚💛💜

Funda Utku / İstanbul / 15.6.2019

İyi ki varsınız, tüm dünya turlarını sayenizde öğreniyorum. Yolunuz açık olsun. Uzun zamandır maddiyattan dolayı aranıza katılamıyorum. Malum iki çocuk okutuyorum. Ama sizi takip ediyorum. Umarım gezilerinize katılırım bir gün. Ama sizi seviyorum. Kocaman bir Aile oluşturdunuz. Kalbim sizinle güzel insanlar...

Ayşegül Aybek / / 11.6.2019

Biz de "...... Turizm" ile İtalya turuna gitmiştik bundan 2 sene evvel. Gitmez olaydık, hem tura en pahalı katılan bizdik, diğer katılanlara sorduğumuzda herkesten farklı fiyat çıktı. Bir de kalınan oteller çok ama çok kötüydü. O kadar gitmek istediğim İtalya’yı bu şekilde gezmek istemezdim. Siz gerçekten yaptığınız işi hem butik ve kaliteli yapıyorsunuz. İnşallah sizinle beraber tekrar ve tekrar yeni gezilerde buluşacağız. Beyninize, bedeninize sağlık Çağatay & Serpil🙏🙏🙏

Deniz Dilara Kolçak / İstanbul / 5.6.2019

İyi bayramlar.... Ben Küba, Güney Kore ve Japonya, Amerika, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Cote D’azur vb bir çok yeri Çağatay Yolda Ailesi ile gezdim, çok memnun kaldım, diğer tur firmalarıyla kıyaslamayınız bile. En kaliteli otellerde konaklayıp, en kaliteli restaurantlarda yemeğinizi alıyorsunuz. Çağatay ve Serpil’e müteşekkirim daha güzel rotalarda buluşmak üzere Çağatay abim 🙏🏻🙏🏻

Gökhan Sarsık / Çaycuma / Zonguldak / 5.6.2019

Çağatay’cığım , tüm turizm şirketlerinde farklılık var.. Biz seninle 3 yıl önce Küba’yı baştan başa katettik, hatta Ünlü futbolcu Maradona ile beraber aynı otelde kaldık, beraber eğlenip fotolar çektik bazıları inanmadı bile, geçen ay isim vereyim “…………. Turizm” ile Küba ve Meksika turu yaptım , seninle en güzel otellerde kaldığımdan bu sefer farklılık olsun diye Casa evlerini tercih ettim çok temiz ve güzeldi, fakat çoğu yerde hep boş zamanlar verdiler ve yemek konusunda senin kenarından geçemezlerdi. Gece eğlencesi örneğin seninle gittiğimiz Tripicano Show kimsenin haberi yoktu ve ben turdaki arkadaşlara dedim, maalesef maliyet çok yüksek olduğundan ve mesafe çok uzak olduğundan götürmediler ve “şurada şu var, burada bu, isteyen gider” misali, kısaca turlara çıkanlar bilir birtakım kıstaslar var.. Oteller, günleri öldürme, ekstralar, uçak vb. bunlar fiyatı etkileyen unsurlar, mesela biz 30 saatte aktarmalı geldik sen ise geçen hafta 13.5 saatte, yani kısaca Çağatay’ın üç kuruşu fazla olabilir ama hakkını veriyorsun kardeşim, yola devam seninle daha çok yer gezeceğiz, selamlar sevgiler

Bahri Küçüker / İzmir / 5.6.2019

Sevgili arkadaşlar, Daha önce Çağatay ile Vietnam-Kamboçya gezisi yapmış biri olarak süper ötesi bir geziye hazırlandığınızı bilmenizi isterim. Unutamayacağım güzellikte harika ötesi bir geziydi. Tek kelimeyle muhteşem yerler gezecek ve harika ötesi yemekler yiyeceksiniz. Hele ki Halong Bay körfezinin büyüleyici güzelliği asla akıllardan çıkmayacaktır. İyi ki gitmiş ve görmüşüm bu büyüleyici güzelliği. Kesinlikle Çağatay ile gidilmesi ve görülmesi gereken rotaların en başında gelen yerlerden birisi. Ben Çağatay’la gittiğim rotaların içinde en çok Küba ve Vietnam - Kamboçya’yı beğenmiştim. Küba’yı gidip gördünüz, şimdi de buraların muhtesemligi karsisinda adeta buyuleneceksiz.Gule gule saglikla gidin ve donun canlarrr.Haaa bu arada Kuba’nin kremlerinden aldiginiz gibi Vietnam’dan da alisveris edecek cooook seyler bulacaksiniz o nedenle valizleriniz cok dolu gitmeyin bence.Hanimlar timsah derisi canta almadan asla ve asla donmeyin.İnanilmaz renkleri ve modelleri mevcut.Turkiye’de satilanlarin dortte bir fiyatina alabiliyorsunuz😂😂😘❤

Filiz Alpay / İstanbul / 2.6.2019

Hayal ettiğim Küba’yı hayallerimin ötesinde yaşatan Çağatay’cım & Serpil’cim emeklerinize sonsuz teşekkürler ve her gününe harika anılar sakladığım güzel gezi ailem birlikte nice yeni rotalarda görüşmek dileği ile 😘🙏💃 sevgiler🙋‍♀

Hatice Yılmaz / İstanbul / 2.6.2019

KÜBA... Vallahi harika bir tatil, gezi, eğlencenin tadını çıkarttık. O kadar mutluyduk ki, tarifi yok. Yeni kurulan dostluklar anlatılamaz. Ancak Sevgili Çağatay’cım ve Serpil’cim bunu başarabilir. Sonsuz teşekkür ediyorum onlara ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Şebnem Tayman Gözde / İstanbul / 2.6.2019

Çağatay’cım, KÜBA Gezimiz için sana çok teşekkür ederiz. Seni ve grubumuzu çok sevdik. Senin pozitif enerjin, insan sevgin, işbilirliliğin, işini sevgiyle yapman bizi çok memnun etti. Mutlu döndük 😊 Tabi ki bundan sonra heryere seninle gideceğiz 😍🙏💞🍀

Ahsen Analan / Balıkesir / 2.6.2019

Çağatay’dan sonra başka turla gezmeyi düşünemiyorum bile... Güzel sürprizlere alışığız biz... İlk kez bu yıl Güney İtalya turuna iki yakın arkadaşımı götürdüm öyle mutlu oldular ki (5 günü 10 gün gibi yaşadık dolu dolu bol süprizli) "Biz hiç böyle gezmedik turlarda" dediler.. Mutlu olduk tabi ki.. Teşekkürler Çağatay Şahin 😃

Aynur Sözen / İstanbul / 23.5.2019
Tüm Mesajlar